'Subsidie digitaal patiëntendossier nutteloos'

Ambulance

Gepubliceerd: Dinsdag 28 juni 2005

De subsidie voor Noord-Holland en Zwolle voor de ontwikkeling van een regionaal digitaal patiëntendossier is weggegooid geld, zo stellen onderzoekers.

Toon volledig artikel

DeKeet op Dinsdag 28 Juni 2005 10:50

image

Wat een ongelooflijke onzin. Ik ben zelf ontwikkelaar en de kosten bij landelijke invoering zijn per aansluiting erg beperkt. Probleem is dat er waarschijnlijk alleen door hele grote ict-bedrijven naar gekeken wordt en die moeten hier grote bakken met geld aan kunnen verdienen.
Laten we wel wezen in de meest simpele opzet hebben we over een database met een interface om in te loggen en data te kunnen lezen en schrijven. Hier zijn verschillende mogelijk manieren voor, ieder met hun specifieke mogelijkheden en problemen. Ik denk dat onderzoek hiernaar dus wel degelijk nut kan hebben. Het lijkt mij onzin dat de kosten voor individuele zorgverleners best draagbaar gehouden kunnen worden.

seweso op Dinsdag 28 Juni 2005 11:24

image

Ja zet gewoon een wiki op over een https verbinding en gebruik het sofinummer als unieke sleutel en je bent er :P

Vervolgens heb je alleen een overkoepelende organisatie die gebruikers-beheer, beveiliging en een stuk standaardisatie regelt (zodat dossiers allemaal hetzelfde worden opgebouwd).

Het mooie van een wiki is dat je verbanden kan leggen, als je bijvoorbeeld opeens veel patienten met dezelfde aandoening hebt dan zul je dat snel merken.

:D

GreeNoNe op Dinsdag 28 Juni 2005 15:33

image

@seweso

misschien dat daarom kennisnet geinvesteerd heeft in wikipedia, misschien willen ze de techniek hiervoor gebruiken.

Anonymous Coward op Dinsdag 28 Juni 2005 16:04

image

De overheid moet zelf dwingender optreden zoals de Belastingdienst en verder geen gepolder

Het electronisch patientendossier is naast complex ook een directe bedreiging voor de diverse software leveranciers.
Het E.P.D. is een nl. een prachtige conversietool om relatief simpel van leverancier A naar B over te stappen met alle patientgegevens en historische gegevens.


MauriceO op Dinsdag 28 Juni 2005 18:26

image

Je zet gewoon een wiki op over een https verbinding en gebruik het sofinummer als unieke sleutel en je bent er :P

Hoe doe je dat met pasgeborenen? Deze hebben nog geen sofinummer.

Het sofinummer gaat verwijdenen hiervoor komt het Burger ServiceNummer (BSN) in de plaats. Ook hiermee heb je een probleem bij de pasgeborenen. Hoe wordt de uitgifte van deze nummer geregeld?

anonl3m op Woensdag 29 Juni 2005 08:36

image

Het sofinummer gaat verwijdenen hiervoor komt het Burger ServiceNummer (BSN) in de plaats. Ook hiermee heb je een probleem bij de pasgeborenen. Hoe wordt de uitgifte van deze nummer geregeld?
Je kind aangeven bij de gemeente.... Hoe dat gaat is gisteren nog op tv geweest.

cactus op Woensdag 29 Juni 2005 13:14

image

Landelijk is men bezig met het opzetten van een EPD en EMD (electronisch patienten/medicatie dossier) volgens het architectuurplan van NICTIZ. Het dient uiteraard aanbeveling om van de industrie-standaard (internet) gebruik te maken en nóóit een eigen weg te bewandelen met eigen protocollen etc.
Het verband leggen tussen aandoeningen kun je beter aan de LMR overlaten. Voor het ontsluiten van EPD en EMD sluit ik me aan bij DeKeet en dient NICTIZ slechts als "webbrowser" te functioneren met een link naar de systemen die de broninformatie bevatten. En zoeken op BSN moet slechts één mogelijkheid zijn voor op te zoeken naast geb.datum en NAW. Door te zoeken op geb.datum en NAW kunnen alle landelijke (historie) gegevens van de ziekenhuizen ontsloten worden.

MauriceO op Woensdag 29 Juni 2005 22:31

image

Je kind aangeven bij de gemeente.... Hoe dat gaat is gisteren nog op tv geweest.

Het BSN gaat dan ook als "patiëntnummer" dienen. Een pasgeborene heeft dit nummer nog niet.

Je kind wordt bijvoorbeeld op vrijdagavond geboren, dan is het gemeentehuis gesloten. Er kunnen tussen de geboorte en de eerstvolgende werkdag van de gemeente diverse "ingrepen" gedaan worden bij het kind, hiervoor dient het kind in het ziekenhuissysteem geregistreerd te worden met het BSN.
Even langs het gemeentehuis.........

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws