Dataverbruik AMS-IX in 2005 verdubbeld

Gepubliceerd: Dinsdag 3 januari 2006

De AMS-IX, het belangrijkste internetknooppunt in Nederland, heeft het dataverbruik vorig jaar zien verdubbelen.

Toon volledig artikel

H@N op Dinsdag 3 Januari 2006 11:54

image

vooral streams nemen gigantisch toe. 80% groei over 2005. Dat is net zoveel als Peer2Peer, downloads, usenet, mail en surfen bij elkaar. En dan te bedenken dat het merendeel van de streams niet eens meer via AMS-IX wordt gedistribueerd. Big Brother werd decentraal afgehandeld. Erg interessante ontwikkeling. Uitleg staat op http://nl.wikipedia.org/wiki/Streaming_media

wobbel op Dinsdag 3 Januari 2006 11:57

image

Online games vreten nog niet eens zoveel dataverkeer, meer video's, audio en P2P.

26.400 terabyte is 27033600 gigabyte.
Als we 27033600 delen door 4.7 zijn dat 5751830 DVD's per maand.

(En nu nog ff wat stoms, je betaalt €0,50 heffing op een lege DVD+R, dus 5751830 * 0,50 = €2875915 en dat is €2,87 miljoen!)

Bob op Dinsdag 3 Januari 2006 12:25

image

Bedenk hierbij ook dat bijna alle breedbanddiensten verdubbeld zijn in snelheid en daar heb je ook een antwoord voor het meer aan data.
Mensen met vroeger een 768 kbs down hebben nu een 1,5 mbps verbinding en kunnen nu wel streaming media zien en maken daar ook gebruik van. www. uitzendinggemist is ook een voorbeeld van een site die veel mensen gebruiken om gemiste tv programma's te bekijken. Zo zijn er nog veel meer voorbeelden.

tweaktubbie op Dinsdag 3 Januari 2006 12:29

image

Wat te denken van veel providers die binaries afknijpen of helemaal niet (meer) doorgeven; als dat geen intern verkeer is maar via paidservers gaat dan kan je zoiets verwachten...

Digiman op Dinsdag 3 Januari 2006 13:48

image

H@N @ dinsdag 3 januari 2006, 11:54

knip.. En dan te bedenken dat het merendeel van de streams niet eens meer via AMS-IX wordt gedistribueerd. Big Brother werd decentraal afgehandeld. ... knip


Niet helemaal waar. De Streaming site voor Big Brother werd gehost door Versatel. Als je bij een provider zit die een rechtstreekse (private) peering heeft met Versatel, dan krijg je het rechtstreeks. Als je bij een provider zit die geen private peering heeft maar een public peering, bijvoorbeeld op de AMS-IX, dan loopt het dus ook via de AMS-IX. Als ook dit niet het geval is, dan loopt het via de upstream of Transit providers van Versatel. Dus in feite alleen in de eerste mogelijkheid gaat het rechtstreeks. En in de 2e mogelijkheid nog steeds via AMS-IX, zoals aangegeven in het artikel.

Groet Digiman

ries op Dinsdag 3 Januari 2006 14:29

image

Dataverbruik ?

ik snap het hele woord verbruik niet in deze context, als of data iets is wat je 'op' consumeert.

phantom op Dinsdag 3 Januari 2006 16:57

image

@Ries:

Je moet het denk ik vergelijken met stroomverbuik. Stroom verbuik je ook niet, maar laat je stromen.
Data verbuik je ook niet maar laat je tevens "stromen".

xriz op Woensdag 4 Januari 2006 15:52

image

@Digiman

Uit betrouwbare bron ;-) kan ik je melden dat de stream werd aangeboden door Talpa en werd gedistribueerd door StreamGate, een initiatief van DutchView met de ISP's @Home, Tiscali, Wandoo, Xs4all, Versatel, Bit, Routit en SURFnet.

Alle overige kijkers niet aangesloten bij bovenstaande ISP's haalden hun stream op bij Garnier Projects en afhankelijk van je plek op internet gaat dat dus wel of niet over de AMS-IX.

Digiman op Woensdag 4 Januari 2006 16:46

image

xriz @ woensdag 4 januari 2006, 15:52

@Digiman Uit betrouwbare bron ;-) kan ik je melden dat de stream werd aangeboden door Talpa en werd gedistribueerd door StreamGate, een initiatief van DutchView met de ISP's @Home, Tiscali, Wandoo, Xs4all, Versatel, Bit, Routit en SURFnet. Alle overige kijkers niet aangesloten bij bovenstaande ISP's haalden hun stream op bij Garnier Projects en afhankelijk van je plek op internet gaat dat dus wel of niet over de AMS-IX. @Digiman

Uit betrouwbare bron ;-) kan ik je melden dat de stream werd aangeboden door Talpa en werd gedistribueerd door StreamGate, een initiatief van DutchView met de ISP's @Home, Tiscali, Wandoo, Xs4all, Versatel, Bit, Routit en SURFnet.

Alle overige kijkers niet aangesloten bij bovenstaande ISP's haalden hun stream op bij Garnier Projects en afhankelijk van je plek op internet gaat dat dus wel of niet over de AMS-IX.


Dat was juist wat ik aangaf. Streaming kan afhankelijk bij wie je zit en waar de stream vandaan gaat dus gewoon over AMS-IX verlopen. In tegenstelling wat eerder in een andere reactie stond vermeldt. Maar ik ben blij dat je het met me eens bent ;)

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws