MPAA klaagt nieuwsgroepen en zoeksites aan

BitTorrent Bad

Gepubliceerd: Vrijdag 24 februari 2006

De Motion Picture Assocation of America (MPAA) heeft diverse nieuwsgroepen en websites die zoeken naar torrents aangeklaagd wegens filmpiraterij.

Toon volledig artikel

Walter op Vrijdag 24 Februari 2006 11:35

image

Hoe wil je in hemelsnaam nieuwsgroepen aanklagen?

Chel op Vrijdag 24 Februari 2006 11:37

image

"MPAA klaagt nieuwsgroepen en zoeksites aan" Dat is machtig interessant. Hoe klaag je een nieuwsgroep aan? Het aanklagen van een usenet nieuwsgroep is net zo iets als het aanklagen van een etherfrekwentie, beide kunnen gebruikt worden voor illegale distributie van muziek, maar beide zijn slechts "hulpmiddelen": geen persoon of rechtspersoon.

rnmboon op Vrijdag 24 Februari 2006 11:39

image

Dat het gebruik van nieuwsgroepen voor distributie van warez niet eerder aangepakt is heeft me lang verbaast. Dit is een veel groter verspreidingspunt van illegale waren dan p2p lijkt me, terwijl het juist een platform is dat veel makkelijker aan te pakken is. Immers: nieuwsgroepen worden gehost door providers en die zijn makkelijk te traceren en voor de rechter te dagen dunkt me.

michielonline op Vrijdag 24 Februari 2006 11:47

image

De MPAA klaagt dus *GEEN* nieuwsgroepen aan.. Dat kan ook niet want die zijn van niemand.
Ze klagen usenet search engines aan, dat is heel iets anders.

Niek op Vrijdag 24 Februari 2006 11:53

image

Volgens de Digital Millennium Copyright Act (DMCA) kunnen zoekmachines niet aansprakelijk worden gesteld voor de zoekresultaten die zij presenteren. De eigenaar van de zoekmachine mag echter moedwillig linken naar auteursrechtelijk beschermd materiaal. Tevens mag er niet aan verdiend worden.
Deze zin moet zijn: De eigenaar van de zoekmachine mag echter niet moedwillig linken naar auteursrechtelijk beschermd materiaal.

nilep op Vrijdag 24 Februari 2006 12:02

image

"De eigenaar van de zoekmachine mag echter moedwillig linken naar auteursrechtelijk beschermd materiaal."

Foutje van de auteur; dat mag natuurlijk net NIET.

cpfuture op Vrijdag 24 Februari 2006 12:08

image

Was toch een kwestie van tijd voordat de pijlen een keertje op Usenet (indirect dan) gericht zouden worden. Valt me op dat Newzbin.com, wat toch de grootste is, buiten het rijtje valt. Usenet biedt i.c.m. NZB sites en een premium news server toch volgens mij de meest aantrekkelijke "service". Gigantisch aanbod en leechen met duizelingwekkende snelheden waarbij de snelheid van je breedbandverbinding meestal de bottleneck is!

unique op Vrijdag 24 Februari 2006 12:19

image

"In het verleden zijn er wel rechtszaken geweest, maar deze zijn altijd voortijdig geschikt, aldus Von Lohmann."

En we weten ook waarom, juridisch gezien zou het voor de MPAA en de RIAA wel eens heel erg lastig kunnen zijn, en ze hebben meer geld dan de gebruikers, dus dreigen ze eerder met 'failliet-procedureren' dan met 'rechtspraak'... Met het eerste kunnen ze namelijk winnen van iedereen met minder geld.

bvdbos op Vrijdag 24 Februari 2006 12:35

image

Nieuwsgroepen aanklagen? De beheerders van de servers die nieuwsgroepen doorgeven kunnen aangeklaagd worden zodat ze deze niet meer doorgeven. Maar een nieuwsgroep kan vziw niet worden aangeklaagd of gesloten...

Dimitri op Vrijdag 24 Februari 2006 12:37

image

Wat moet ik me voorstellen bij het aanklagen van nieuwsgroepen?

xavdeman op Vrijdag 24 Februari 2006 12:41

image

De volgende sites zijn aangeklaagd door de MPAA: Torrentspy, Isohunt, Bthub, Torrentbox, Niteshadow, Ed2k-it, Nzb-zone, Binnews en Dvdrs..

Moeten ze eens proberen by The Pirate Bay (voor een overzicht van alle aanklachten / schikkingsvoorstellen die zij hebben ontvangen: http://thepiratebay.org/legal.php ,is echt grappig wat de MPAA, Sony en al die andere kakkertjes doen om hun "eigendom" te beschermen).

wouter_j_ op Vrijdag 24 Februari 2006 13:02

image

De Motion Picture Assocation of America (MPAA) heeft diverse nieuwsgroepen [...] aangeklaagd [...]

Hoe klaag je in vredesnaam een nieuwsgroep (ik neem ten minste aan dat hier Usenet wordt bedoeld?) aan?

harrys op Vrijdag 24 Februari 2006 13:05

image

Okee, MPAA..
Waarom zouden die ons eigenlijk nog kunnen verbieden om iets te downloaden als ze zelf PDF bestanden op internet zet die ze hebben gemaakt met een trialversie van 1 of andere PDF writer die ze notabene niet eens geregistreerd hebben?

Zie: http://www.mpaa.org/press_releases/2006_02_21_razer.pdf

Hoover met je muis eens over het lege stuk onder aan elke pagina........

Pot-ketel???

MarkJ op Vrijdag 24 Februari 2006 13:20

image

Hopelijk zit hier ergens geld om te gaan procederen en niet te schikken. Niet zo zeer om illegaal uitwisselen te blijven faciliteren, maar om nu eens juridische duidelijkheid te krijgen over de (il)legaliteit van een hyperlink.

Zowel een zoekmachine als een torrent-bestand zelf biedt immers niets anders dan hyperlinks. In de Amerikaanse Grokster zaak is weliswaar beslist dat het opzetten van een business model gebaseerd op het min of meer uitlokken van auteursrechtenschending door anderen op zichzelf onrechtmatig kan zijn, dat wil nog niet zeggen dat iedere hyperlink onrechtmatig is. Gezien de argumentatie lijken ze dit wel als precedent te gebruiken.

little_peet op Vrijdag 24 Februari 2006 13:24

image

"Volgens mij kan iemand die iemand anders de weg wijst niet aansprakelijk worden gesteld indien op die plaats illegale dingen gebeuren"

Jawel hoor, als je iemand verijst naar een plaats waarvan jij weet dat daar dadelijk een moord gepleegd wordt, dan ben jij medeplichtig aan moord. Extreem voorbeeld ok.

"Valt me op dat Newzbin.com, wat toch de grootste is, buiten het rijtje valt."

Dit zal wel komen omdat newsbin niet op amerikaans grondgebied gehost wordt, dus daar de mpaa of welke amerikaanse organisatie het amerikaanse rechtsysteem niet kan gebruiken.

nilep op Vrijdag 24 Februari 2006 13:39

image

@unique:
Wij mogen downloaden; zij mogen schikken!

DeKeet op Vrijdag 24 Februari 2006 15:00

image

Usenet krijgen ze nooit onderuit simpelweg omdat het een internationaal systeem betreft. Het enige dat ze kunnen bereiken is dat de fysieke servers verplaats worden naar landen waar de MPAA geen invloed heeft. Nu al staan newsservers verspreid over de gehele wereld. Momenteel zouden ze niet verder kunnen komen dan alleen de servers in de US. Daarmee blokken ze dus weinig of niets en bereiken alleen maar dat gebruikers abonnementen nemen buiten de US en er dus gewoon vele dollars wegvloeien. Ik als dagelijks usenet gebruiker lach me echt helemaal dood om de krampachtige acties van dit soort organisaties.

nilep op Vrijdag 24 Februari 2006 15:09

image

Volgens mij kan iemand die iemand anders de weg wijst niet aansprakelijk worden gesteld indien op die plaats illegale dingen gebeuren
Nou en of dat kan! En da's maar goed ook.

ExHale op Vrijdag 24 Februari 2006 15:26

image

Hier wordt ik dus echt BOOS om! Die sites hebben hele goede links/torrents naar film, games, muziek, porno, noem maar op. Brein weer door de bocht. Pffff

elpiojo op Vrijdag 24 Februari 2006 19:01

image

Ze vechten een zinloze strijd, dit is een wedloop die er toe zal leiden dat uiteindelijk deze vormen van P2P uitwisseling volledig versleuteld en ontracebeer zullen plaatsvinden. Ze kunnen dit nooit winnen!

De enigste oplossing is om met producten te komen die cooler en beter zijn dan een gratis download. Maar ik denk dat hun kippen farm met de gouden eieren toch echt verleden tijd is. Hier hoeven we geen medelijden mee te hebben, ze inoveren zich er maar uit!

kfaessen op Vrijdag 24 Februari 2006 19:11

image

@Redactie: Kan de titel van dit bericht worden aangepast? Er worden namelijk helemaal geen nieuwsgroepen aangeklaagd (dat is ook onmogelijk namelijk), alleen nieuwsgroepen zoekmachines.

Veel mensen reageren zo te zien direct zonder het artikel te lezen, dan krijg je dus berichten die niet kloppen.

Dracula op Zaterdag 25 Februari 2006 03:52

image

Een bekende LSD gebruiker heeft ooit vorspeld dat niet drugs maar het internet de grootste bedreiging zal zijn voor de meeste staadshoofden!

Hein op Zondag 26 Februari 2006 20:03

image

Mooi om te zien dat ze een free trial pdf writer gebruiken om hun eigen communicatie mee op te stellen.

Ze nemen het kennelijk zelf niet zo nauw met het betalen aan rechthebbenden.

Waarom: omdat die pdf writers gewoon veel te duur zijn, net zoals die stupide Amerikaanse films op DVD.....

Denk hier eens over na:

De vraag naar films is er, de aanbodkant faalt (te hoge prijs). De vragers gaan alternatieven zoeken, omdat de prijs als onredelijk wordt ervaren voor de geleverde prestatie...........

Kalief op Zondag 26 Februari 2006 21:30

image

Usenet krijgen ze nooit onderuit simpelweg omdat het een internationaal systeem betreft. Het enige dat ze kunnen bereiken is dat de fysieke servers verplaats worden naar landen waar de MPAA geen invloed heeft.

Dat gebeurt natuurlijk niet. Geen enkele organisatie gaat zinloos met z'n servers slepen naar een land waar ze ze niet kunnen onderhouden. En landen zonder auteursrechtwetgeving doen ook niet zo moeilijk over het opdoeken van een server van een organisatie uit een ander land.

Torrent- en trackersites neerhalen verstoord het uitwisselnetwerk enorm en kan dus best succesvol zijn. Maar het gaat niet eens om die sites of servers. Het doel is om na een veroordeling de adverteerders van zo'n site aan te kunnen pakken. Als dat lukt verliezen potentiele nieuwe sites hun inkomstenbron. P2p-ers zijn wel doorzetters, maar adverteerders kiezen de veiligste weg.

mikey1980 op Maandag 27 Februari 2006 03:23

image

Belachelijk dat ze het lamleggen van nieuwsgroepen openlijk als doel durven te stellen net als de P2P netwerken. De basis ervan is volkomen legaal. Dergelijke doelstellingen zijn niet integer en halen dus ook niks uit. Laat maar lekker klagen... hyperlinken mag gewoon, het is zelfs ons recht. Ps.: het is ook niet illegaal om te downloaden of kopieën in bezit te hebben, dit alles zoals beschreven in de wet. Waar gaat dit artikel eigenlijk nog over? Organisaties als dit dienen gewoon aangepakt te worden zoals het hoort, wat zij doen is namelijk WEL illegaal. Een organisatie als dit heeft een duidelijke mening, maar mag dit niet zo op deze manier ten uitvoer brengen ten laste van dergelijke bedrijven die niks onwettigs doen. Dat kan niet en dat mag niet.

Ik snap niet dat ze nog steeds niet dat er niks gedaan wordt tegen dit soort zgn. instanties wanneer ze over de schreef gaan. Ze hebben geen macht ook al proberen ze die indruk wel te wekken en krijgen ze steun van bepaalde overheden. Ze weten donders goed wat wel en wat niet mag en het moet maar eens afgelopen zijn met die misleidende informatiestroom en dubieuze acties van dergelijke instanties. Dit is (nog steeds) geen communistisch land en bepaalde dingen moeten gewoon kunnen en zijn wettig goed geregeld. Als ze hun tanden weer eens laten zien gewoon stevig terugbijten. Aanpakken die handel ;)

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws