'Ruim eenderde gemeenten reageert niet op e-mail'

Gepubliceerd: Dinsdag 18 juli 2006

Meer dan 37 procent van de Nederlandse gemeenten reageert niet op e-mail. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van 2005. Ook het aantal snelle reacties nam sterk af.

Toon volledig artikel

emiel.kamzol op Dinsdag 18 Juli 2006 17:38

image

Eigenlijk is het toch te zot voorwoorden, de gemeentes die een website hebben, spenderen een godsvermogen in ontwikkeling van de site.. Wat heeft dat allemaal voorzin als de opvolging binnen de gemeente zelf niet is geregeld. Beter is, alle gemeente's buiten de top 50 (dan blijft mijn gemeente nog net online :-) om deze underconstruction te zetten.

elbert@elbert.net op Dinsdag 18 Juli 2006 18:27

image

Wellicht nog interssanter om te weten welke gemeenten bij invoering van email dit dan ook hebben "ingebed" in hun werkproces. Anders is het niets anders dan een leuk toegevoegd iets zoals thuis en hangt het meer aan het persoon zelf of die er interesse voor heeft om het te gebruiken.
Kortom begeleiding bij invoering van dit comm. instrument is toch wel een noodzaak.

tERRiON op Dinsdag 18 Juli 2006 19:14

image

Tja, de gemeenten zullen Webdam inmiddels wel kennen. Het lijkt wel een stel rancuneuze figuren. Maar ja, daar zijn er wel meer van vrees ik...

decimeterpaaltje op Dinsdag 18 Juli 2006 19:56

image

Tja, een brief schrijven, in de enveloppe doen, adres schrijven, dicht likken, postzegel erop doen, postvak uit leggen is veel goedkoper en sneller en makkelijker dan zo'n lastig emailtje... Dus laten we met zijn alle weer gewoon hard copy versturen.

Jachra op Dinsdag 18 Juli 2006 20:53

image

/sarcasme
Verbaast me compleet niets. Ambtenaren die direct zouden reageren. Dat klinkt alsof ze aan het werk zijn.

/ontopic
Helaas laten ze geen lijst van de gemeentes zien. Dan konden we tenminste op de betreffende gemeente wat druk uitvoeren. Hopelijk verbetert het dan.

Ruud T. op Dinsdag 18 Juli 2006 21:05

image

Helaas heb ik al een paar keer moeten ervaren, dat mail gericht aan Amerika of Hong Kong, Korea, sneller beantwoord word, dan dat je het naar een Nederlands bedrijf stuurt.

Soms stuur ik ook weleens opmerkingen over fouten in de website. Er zijn er maar weinig die zich daar wat van aan trekken.

Eric_ op Dinsdag 18 Juli 2006 21:47

image


Verbaasd me niets, ze zullen ook wel het e.e.a. aan bagger krijgen. Bovendien zijn gemeenten helemaal niet happig op het geven van antwoorden of zelfs maar een schriftelijk antwoord. Alles wat je opschrijft kan tegen je gebruikt worden :-)

Anonymous Coward op Woensdag 19 Juli 2006 07:28

image

"Webdam constateert dat gemeenten e-mail nog steeds schuwen als communicatiemiddel"
Die conclusie kan alleen getrokken worden als de gemeenten ook via de post dezelfde vraag gesteld is, waarop ze dan wel gereageerd zouden hebben. Anders kan de conclusie net zo goed zijn dat de gemeenten gewoon laks zijn met het beantwoorden van vragen.

J. Ketting op Woensdag 19 Juli 2006 07:54

image

Tja en dat is niet het enige. Vooral als je een klacht indient per telefoon, word je van het kastje naar de muur geslingerd. Met e-mail kunnen ze minder snel gladde praatjes verkopen en omdat ze dan te laf zijn, reageren ze gewoon niet.
Klachten worden daadwerkelijk opgelost, als Pasen en Pinksteren op één dag vallen. Op deze dag geschieden vele wonderen!

gregor samsa op Woensdag 19 Juli 2006 08:33

image

Vreemd. Ik heb de gemeente Gouda de afgelopen jaren twee keer nodig gehad over een sloopvergunning en over plaatsing van een container in openbaar gebied en ik ontving beide keren heel snel een antwoord terug. In het laatste geval zelfs dezelfde dag.

thieu op Woensdag 19 Juli 2006 08:40

image

Toch nog 17 die een bevestiging sturen. Tevens zijn dat ook allemaal gemeenten die binnen een dag hebben gereageerd. In dat geval is het sturen van een bevestiging m.i. redelijk zinloos.
Mocht het een automatische reply zijn dan is dat al helemaal verspilling van resources en bandbreedte.

Columnist op Woensdag 19 Juli 2006 09:02

image

Vanaf de website van Webdam.
Vanaf nu gaat Webdam gemeenten ook helpen bij het verbeteren van het e-mailmanagement. Webdam heeft hiervoor een methode ontwikkeld die bestaat uit een onderzoek, een e-mailprotocol en een softwarepakket. Hiervoor heeft Webdam een pakket geselecteerd waarmee gemeenten eenvoudiger op e-mail kunnen reageren.
Wat is eenvoudiger dan een email gewoon lezen en reply drukken voor een antwoord? Je lost het niet op met automatisering, als het gevoel voor dienstverlening ontbreekt.

Daarnaast worden de antwoorden op e-mails op een prettige manier ontsloten via de website. Bezoekers krijgen op deze manier steeds meer informatie via de website, waardoor ook het aantal vragen via de e-mail zal afnemen.
Kortom voordat je het weet, word je afgescheept met de FAQ als antwoord op je vraag. Waar betaal ik belasting voor?
Wat ik afvraag is wie betaalt Webdam? En wie spreekt de Gemeentes aan indien hun dienstverlening op dit gebied achterblijft? Wat is de stok achter de deur?

Marco Kalnenek op Woensdag 19 Juli 2006 09:18

image

Dit blijft zeker niet beperkt tot gemeenten: bedrijven kunnen er ook wat van! Ook hier is het meestal kwestie van een snelle reactie, of helemaal géén reactie.

deschaker op Woensdag 19 Juli 2006 09:31

image

Komkommertijd... Dit is toch al jaren bekend? Dit zal niet veranderen zolang het personeelsbestand van gemeenten niet verjongd.

Kalief op Woensdag 19 Juli 2006 14:50

image

Dit is juist een gunstig resultaat. Het betekent dat veel gemeenten hun tijd niet verspillen aan voor hun bewoners nutteloze enquêtespam.

Martijn op Woensdag 19 Juli 2006 15:29

image

Waardeloos onderzoek....

Tevens ontzettend misleidend.

Hoe kom ik aan die wijsheid?
Ik werk bij een gemeente en die heeft al vaker problemen gehad met Webdam. Vorig onderzoek zijn we namelijk ook al niet juist beoordeeld.

Wat is het geval. De mensen van webdam sturen een mail (zoals op de site van hun staat aangegeven), onze gemeente ontvangt deze mail en beantwoord met een bevestiging, en stuurd het meteen door naar de bereffende ambtenaar en deze heeft de mail binnen 4 dagen beantwoord. Wat staat er in het onderzoekslijstje? Geen ontv bevestiging gekregen en wel een reactie binnen 4 dagen.

Vorige keer hebben we webdam gebeld, met de vraag waarom we zo laag stonden? Wat bleek, de ontvangstbevestiging bleek niet aan hun voorwaarden te voldoen. (Wat is er mis met een ontvangstbevestiging waar aangegeven word dat het in behandeling is en dat men spoedig bericht terug krijgt?)

Kijk op deze manier krijgen mensen inderdaad een verkeerde kijk op gemeentes, vooral met bedrijven als Webdam....

Guardian op Woensdag 19 Juli 2006 16:59

image

Tja..
oud nieuws.

Van de gemeente Heerhugowaard "wacht" ik al drie jaar op uitleg van een door hun verstuurde rekening, met allemaal vage kreten.
Geen antwoord, maar ook niet betaald - en ook geen herinneringen. Dus in elk geval consequent.

ron brandenburg op Donderdag 20 Juli 2006 05:08

image

Ik denk dat het iets te maken heeft met hierarchie, regelgeving en gedoseerde ambtelijke verantwoordelijkheden waardoor een stuk ( in dit geval een email ) door tussenkomst van de postkamer aan diverse bureaux gepresenteerd wordt om betreffende ambtenaren in staat te stellen te kunnen reageren. Dergelijke afhandelingen kunnen meer dan een dag in beslag nemen om beantwoording te kunnen toetsen aan gemeentelijke regelgeving.
Is dat gedaan dan zal men zich buigen over de tekst waarin de beantwoording gesteld wordt en dat kan een volgende ronde over diverse afdelingen ten gevolg hebben.

Wij burgers zullen nooit de subtiliteit van de ambtelijke geest kunnen waarderen omdat die ons eenvoudig voorbij gaat.

Wijnen op Donderdag 20 Juli 2006 09:58

image

Het is vrij logisch dat de gemeente Zoetermeer niet heeft gereageerd op de vraag die per e-mail werd gesteld aangezien deze naar een niet bestaand e-mail adres is verstuurd (gemeente@zoetermeer.nl)

In zo'n geval wordt door het e-mailsysteem direct automatisch een 'onbestelbaar' e-mail teruggestuurd. Ik vind het slecht van het onderzoeksbureau Webdam dat zij niet de moeite hebben genomen om via de website www.zoetermeer.nl het juiste e-mail adres te zoeken of de gevallen van onbestelbare e-mails te vermelden in hun onderzoek. Hierdoor wordt een zeer vertekend beeld van de dienstverlening van gemeenten weergegeven waardoor een populistisch vooroordeel over ambtenaren wordt bevestigd en dat is jammer.

handers op Donderdag 20 Juli 2006 12:10

image

De gemeente Maastricht reageert trowuens ook niet op een gewone brief met een echte postzegel...

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws