Autokrakers vinden laptops met Bluetooth

jail

Gepubliceerd: Zaterdag 25 november 2006

Auto-inbrekers maken gebruik van de Bluetooth-functie op hun mobiele telefoon om laptops in afgesloten auto's op te sporen.

Toon volledig artikel

Pinkel op Zaterdag 25 November 2006 09:07

image

Het gaat daarbij om laptops die niet zijn uitgezet.

Wie laat dan ook zijn laptop en laat deze dan nog aanstaan ook. Laatst vond ik nog een laptop tas van een heer. Bij het melden bij de politie bleek deze man al voor de derde keer beroofd te zijn van zijn laptop uit de auto.
Leren we het nu nooit!

roeland op Zaterdag 25 November 2006 09:46

image

Ach, je mag best gestraft worden voor het gebruiken van BT.....

Beppie op Zaterdag 25 November 2006 10:00

image

Al laat ik een zak met goud in mijn auto achter, men heeft er met zijn kl.... af te blijven.

Maar de remedie is echt heel simpel hoor. Bij de eerste 10 krakers in het openbaar (of nog beter, op TV) hun jatten af laten hakken.

Wedden dat het gemiddelde sterk zal dalen.

Kickass op Zaterdag 25 November 2006 10:40

image

Of ze wijzigen alarmsystemen. Dat deze niet meer de WiFi frequentie vervuilen maar fijn Bluetooth frequentie gebruiken.(er zijn auto's met alarmen die zich gedragen als WIFi clients tbv afstanddetectie of wat dan ook, tevens ook nieuwsitem geweest).
Immers als meerdere auto's Bluetooth zenden, wordt het minder geloofwaardig voor de dief.

(oh jee geef ik nu tevens de tip aan de dief dat er niet alleen Bluetooth is maar ook WiFi in autotechnieken.)

Tja wie neemt er dan ook een auto die alarm heeft met wirelessinterface(radiofrequenties) die algemeen gebruikt worden(WIFi/Bluetooth frequenties).

wouter_j_ op Zaterdag 25 November 2006 13:32

image

Ik snap dan ook niet waarom iedereen altijd zijn BT aan laat staan. Even in de trein mijn BT aan en je weet vaak nog wié er met je in de trein zit ook: "Hans de Bruin's Appeltje" enz.

Ik heb het zoals gezegd dus uit staan, maar 'discoverable' uit doen helpt toch ook al?

vbmot op Zaterdag 25 November 2006 14:48

image



Kijk aan, een aanhanger van de meest extreme vorm van sharia. Zelfs in Iran is men milder.

Wat is er mis mee om mensen de verantwoordelijkheid te laten dragen voor een keuze die ze zelf maken?

zeppelin op Zaterdag 25 November 2006 15:00

image

Kijk aan, een aanhanger van de meest extreme vorm van sharia. Zelfs in Iran is men milder.

Toch heeft hij een punt. Bij dit soort berichtgeving valt iedereen massaal over elkaar heen om de beschuldigende vinger richting het slachtoffer te wijzen. Dan had-ie 'm maar niet in z'n auto moeten laten liggen. Dan had ze zich maar niet zo uitdagend moeten kleden.

Het is absurd dat wanneer iemand beroofd/aangerand/verkracht/mishandeld wordt, hij/zij zich eerst moet verantwoorden voor het eventuele nalaten van allerlei preventieve en verdedigende handelingen alvorens er naar de echte misdaad wordt gekeken.

kukeltje op Zaterdag 25 November 2006 16:31

image

<nag>Sorry, maar wat een vreselijk oud nieuws http://www.macfreak.nl/cgi-bin/forums/topic.cgi?forum=18&topic=1474&start=20</nag>

henk daalder op Zaterdag 25 November 2006 18:40

image

Om daders te pakken moeten ze eerst gevonden worden.
Dat lukt bijna nooit, tenzij we ze onuitwisbare signalen laten uitzenden, naar een zelf gekozen adres

Donja op Zaterdag 25 November 2006 21:53

image

Ik kan me herinneren dat dit een aantal maanden geleden al bij ons in de krant heeft gestaan.
Echt oud nieuws dus.

decimeterpaaltje op Zondag 26 November 2006 20:13

image

Voor het vuurpeloton met die gasten...

Aaargh op Maandag 27 November 2006 22:54

image

Het gaat daarbij om laptops die niet zijn uitgezet.
Ehm...ik vermoed dat er wordt bedoelt dat de laptop op 'stand-by' staat. Misschien dat de bluetooth functie daardoor aan blijft staan. Tis trouwens de eerste optie ik uitzet. Mijn laptop is dan ook nog nooit gejat... ;-)

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws