Politie-sms leidt tot eerste arrestaties

Politie

Gepubliceerd: Maandag 23 juli 2007

Een sms-waarschuwing die het politiekorps Zuid-Holland-Zuid dit weekeinde in de Hoeksche Waard verstuurde, heeft geleid tot vier aanhoudingen.

Toon volledig artikel

maxx op Maandag 23 Juli 2007 10:01

image

SMS alert? De politie weetwie er in het gebied zijn en stuurt SMSjes naar alle telefoonnummes? Of heeft Webwereld het (weer eens) klakkeloos overgenomen en gaat het hier om een zogenaamd 'cell broadcast' bericht?

Bij zowel SMS als een cell broadcast krijgt de ontvanger tekst in beeld. Maar daar houdt de overeenkomst tussen SMS en cell broadcast dan ook op.

Redactie: lees eerst dit verhaal (http://nl.wikipedia.org/wiki/Cell_broadcast) en pas dan het stuk correct aan.

Reef op Maandag 23 Juli 2007 10:19

image

Ik heb geen SMS ontvangen dus, woon wel in dat gebied ;)

miceman op Maandag 23 Juli 2007 10:33

image

Ik vermoed ook dat het hier gaat om Cell Broadcast (CB). En dat staat standaard uit bij alle toestellen dus ik vraag me af hoeveel mensen dit daadwerkelijk te zien krijgen. Om CB aan te zetten moet je behoorlijk wat instellingen veranderen. Het lijkt mij interessant om eens te weten hoeveel procent van de mensen dit hebben aanstaan. Ik gok op fors minder dan 1%...

kantoorzitter op Maandag 23 Juli 2007 10:37

image

Gelukkig staat dat standaard uit.
Mijn toestel is namelijk alleen voor noodgevallen. En het nummer is dus ook maar zeer beperkt bekend. Een telefoontje/sms heeft dus een zeer hoge attentie-waarde.
Als ik dan "onzinnigë" sms's krijg wordt ik niet blij.
(zoals sluit je schuur af, rij met een gordel om ook achterin)
Zeker niet als het vaak gaat gebeuren.

Ongevraagd zou ik het spam noemen. Ondanks dat de boodschap niet commercieel is.

4815162342 op Maandag 23 Juli 2007 10:33

image

Beetje voorbarig:

http://www.politie.nl/Zuid-Holland-Zuid/projecten/sms_alert.asp
http://nl.wikipedia.org/wiki/Sms-alert

miceman op Maandag 23 Juli 2007 10:36

image

Dan is het interessant om te weten hoeveel mensen daadwerkelijk dat SMS-bericht hebben ontvangen en zich dus hebben aangemeld. Jammer dat dat niet vermeld wordt...

razorblade op Maandag 23 Juli 2007 10:42

image

Heejjj zuid holland zuid dat is de regio waar mijn auto's ook staan ,alle bij zijn ze al aan de beurt geweest , bij de een radio eruit gejat en bij de ander stond het alarm aan, toen zijn ze em gepeerd nadat ze mijn ruit in mepte.

Kostenplaatje totaal € 730,- euro voor twee nieuwe zijruiten ,die radio was geen drol waard.

Hopelijk zijn dit de gasten die dit op hun geweten hebben want ik heb nog een rekenin g met ze vereffenen.

mauricewessling op Maandag 23 Juli 2007 10:49

image

Volgens de Politie Zuid Holland Zuid is SMS-alert een opt-in SMS. Je moet je er dus voor aanmelden. Dat sluit uit dat het cell broadcast is.

http://www.politie.nl/zuid-holland-zuid/projecten/sms_alert.asp

Jerogee op Maandag 23 Juli 2007 12:03

image

...een onschuldige wandelaar in elkaar te rammen omdat hij lijkt op iemand over wie een SMS is uitgegaan.
Dat lijkt me niet de bedoeling. De politie (in dit geval Rotterdam-Beverwaard) stelt ook nadrukkelijk:
Het is niet de bedoeling dat u zelf voor agent gaat spelen en verdachten gaat opsporen en aanhouden. Dat blijft de taak van de politie.
Het lijkt me een prima initief dat al positief geevalueerd is in Noord-Brabant (Tilburg). Het is een opt-in systeem en kan er aan bijdragen dat bewoners die dat willen op de hoogte blijven van wat in hun wijk speelt en een bijdrage kunnen leveren aan een veiligere wijk.

Slechte zaak. We betalen ons blauw aan politie op straat, als dat niet voldoende is, dan hoor ik dat graag. Straks gaat de politie haar falen afschuiven op burgers die niet on masse hun bed uitspringen om inbrekers op te sporen.
Daar ben ik het niet mee eens. Natuurlijk moet de politie dat doen waar ze voor is, maar een veilige en betrouwbare wijk hangt ook af van de betrokkenheid van haar bewoners. Wanneer niemand het iets scheelt wat er gebeurt en betrokkenheid en enige sociale controle compleet ontbreekt wordt een wijk gevoeliger voor criminaliteit en overlast. Als het middel bewezen effectief blijkt (ik ben nog op zoek naar een gedegen evaluatie die ook aangeeft hoe en in hoeverre het daadwerkelijk geholpen heeft) en de Amerikaanse toestanden die je vreest uitblijven lijkt het me een prima middel.

Waar ik wel problemen mee heb is wat er in 2005 is gebeurd. Om in contact komen met getuigen van de rellen rond het voetbalstadion de Kuip in Rotterdam op 17 april 2005 heeft de politie Rotterdam-Rijnmond bij de mobiele telefoonaanbieders alle mobiele nummers op die ten tijde van de rellen in de omgeving van het stadion zijn gebruikt opgevraagd en vervolgens naar 17.000 nummers ongevraagd een sms-bericht gestuurd om getuigen te vinden.

harrys op Maandag 23 Juli 2007 12:49

image

Als ik boef in die regio zou zijn zou ik ook inschrijven voor die SMS alerts.... ;)

Houdoe op Maandag 23 Juli 2007 15:06

image

Begrijp ik het goed? De Politie geeft zelf een SMS bericht uit over criminelen, wat vervolgens door eigen medewerkers wordt opgevangen? Hebben ze geen eigen communicatiesysteem waar ze constant geïnformeerd mee worden?

Jerogee op Maandag 23 Juli 2007 15:37

image

Dat heb je goed begrepen. In ieder geval goed dat de politie zichzelf serieus neemt, maar het komt wat mij betreft niet bepaald professioneel over.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws