Celstraf voor Nigeriaanse internetoplichter in Middelburg

hamer

Gepubliceerd: Donderdag 9 augustus 2007

Een Nigeriaanse internetoplichter is woensdag door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een celstraf van 29 maanden. Het OM had 30 maanden geëist.

Toon volledig artikel

phantom op Donderdag 9 Augustus 2007 12:45

image

Mensen die asiel zoeken mogen geen crimineel zijn vind ik.
De man moet dan ook meteen het land worden uitgezet.

Marcellius op Donderdag 9 Augustus 2007 13:22

image

Volgens mij ging het hierbij om poststukken die de nigeriaan uit de postbus vistte, en om gehackte credit cards, daar kun je als slachtoffer toch niet zo veel aan doen, dan kun je nog zo slim zijn.

kantoorzitter op Donderdag 9 Augustus 2007 13:15

image

Ik vind het intrigerend waarom er 29 maanden is veroordeeld terwijl er 30 maanden is gevorderd. Waarom één "unit" er onder ????
Daar moet een speciale reden voor zijn, want anders is 30 (of 20 oid) veel logischer...

stefanhen83 op Vrijdag 10 Augustus 2007 08:05

image

Dat vroeg ik me ook af. Waar wordt dat op gebasseerd? :S

staartmees op Vrijdag 10 Augustus 2007 10:25

image

1 maand voorarrest telt mee in de gevangenisstraf

Jaywalker op Vrijdag 10 Augustus 2007 13:58

image

voorarrest wordt normaal gesproken altijd afgetrokken van opgelegde straf.. en aangezien hij al sinds maart vastzat snap ik niet waar jij die ene maand op baseert.

RedTab op Donderdag 9 Augustus 2007 13:21

image

@bugmenot2007

Hij viste bankafschriften uit brievenbussen etc. Wat heeft dat met het IQ van zijn slachtoffers te maken?

Sheize op Donderdag 9 Augustus 2007 14:58

image

Ik vind de titel van het bericht een beetje misleidend. Hij is op zich wel internetcrimineel, maar geen internetoplichter. Althans, dat blijkt niet uit de tekst. Creditcardgegevens stelen is meestal geen oplichting, al is het wel mogelijk. Maar de reden dat de man zoveel straf krijgt is vanwege andere delicten, niet vanwege internetoplichting. Het is dus wel zo dat een internetcrimineel celstraf krijgt, maar dat is net als dat je zegt dat een autodief celstraf krijgt, maar dan voor het inbreken in een woning en niet voor het stelen van een auto.

Houdoe op Donderdag 9 Augustus 2007 15:50

image

29 maanden eenzame opsluiting, ZONDER tv en internet in de cell. En daarna volledig geplukt terugbrengen naar Nigeria.

Anonymous Coward op Donderdag 9 Augustus 2007 16:03

image

Die gevangeniscel is nog steeds een casteel vergeleken met zijn geboorteland. Als je zulke mensen wil af schrikken dan moet je de straffen en straf omgevingen erger maken dan bij hun thuis. Dan komen ze hier niet. Gewoon met 5 man op 1 cell met alleen brood en water en laat ze met kettingen aan alle rotzooi op straat opruimen, dat zal ze afleren. Ze overtreden juist de wet omdat de pak kans klein is en de straffen ook niet zo erg zijn, immers in de gevangennis heb je een bed en een dak boven je hoofd en eten wordt geregeld voor je.

WinstonB op Donderdag 9 Augustus 2007 23:00

image

Het oplichten van het Westen, is in Nigeria volkssportnummer 1. Mensen die westerlingen een poot uitdraaien zijn helden. Ze vinden daar dat ze wat te vereffenen hebben. Persoonlijk schieten in mijn huis en auto automatisch alle sloten erop als een Nigeriaan binnen een straal van 1 kilometer komt. Ik heb nog nooit iets positiefs gelezen over Nigeria.

stefanhen83 op Vrijdag 10 Augustus 2007 08:08

image

Interessant verhaal. Maar wat doet de uitleg van het Nigeriaanse volk van jou , Theodoor, met de mening van een ander?

Wat iemand 'vind' hoeft niet gebasseerd te zijn op alle 'feiten' . Er zit ook een stuk 'gevoel' bij namelijk. Anders waren wij mensen wel computers en was 1 + 1 altijd 2..

phantom op Donderdag 9 Augustus 2007 23:22

image

Ziet er naar uit dat de meeste bezoekers hier links zijn gezien de punten die uitgedeeld zijn.

Mensen die naar Nederland toe komen voor Asiel of immigratie moeten een positieve invloed uitoefenen of bijdragen aan de Nederlandse gemeenschap, niet een negatieve. Of ziet men een crimineel als een positief persoon?

phantom op Vrijdag 10 Augustus 2007 03:05

image

@Theodoor:

Ik wil niet generaliseren door iedere asielzoeker of immigrant een crimineel te noemen. Ik heb het alleen over deze man die criminele activiteiten heeft gepleegd.

Ik ben het niet met je eens dat als je mensen economisch afknijpt ze dan afglijden naar de criminaliteit. Hooguit een zeer klein aantal zal dat doen. De meeste zullen zich aan de wet houden. In dit geval is de persoon naar Nederland gekomen en hij heeft een onderdak, eten en zakgeld gekregen. Dat hij graag meer wil hebben is logisch, maar dat doe je niet door criminele activiteiten te ontplooien.

Ik zelf zou ook graag meteen met pensioen willen. Dat kan ik doen door goede plannen te maken en een geldtransport of bank te overvallen. Je leest wel eens dat ze dan een paar miljoen stelen en daar kan je goed van pensioener.
Echter ik wil geen crimineel worden. Ook al zijn de straffen nog zo soft.

"Domme" mensen die Asiel aanvragen of immigreren en een positieve bijdrage leveren door hard te werken is ook goed voor Nederland. Ze moeten zich wel aan de regels houden en niet gaan radicaliseren.

phantom op Vrijdag 10 Augustus 2007 14:13

image

@Theodoor:

Fijn om te weten dat je met mijn mening eens bent dat mensen met ernstige crimineel gedrag het lang moeten verlaten.

Iedereen wil graag een goed leven leiden, maar dat lukt niet iedereen. Je verteld dat vele mensen die in de gevangenis zitten arme mensen zijn. De vraag is wat arm is. Hier in Nederland vind men dat een radio, tv en koelkast bijvoorbeeld tot het minimum hoort. Het is natuurlijk nooit leuk om van een minimum rond te komen, maar een radio, tv en koelkast behoren niet tot het minimum. Wat wel tot een minimum behoord is een dak boven je hoofd, eten/drinken, ziektekostenverzekering en een aansprakelijkheidsverzekering.
Er zijn in Nederland zelfs steden die vinden dat een computer en internet tot het minimum behoren.
Er zijn verschillende factoren waardoor mensen arm zijn. Dat kan komen door opleiding, doorzettingskracht, vrienden, familie, omgeving, verleidingen, etc., etc. .
Mensen die arm zijn en echt keihard hun best doen om toch een redelijk bestaan te kunnen leiden hebben een grote kans dat ze daar goed in kunnen slagen.

Wat de straffen in Nederland betreft, persoonlijk vind ik dat bijna alle straffen veel te soft zijn. Soms tot het erge aan toe. Bijvoorbeeld dat een slachtoffer een straf krijgt i.p.v. de dader. Dan zakt mij de broek van af......




Jaywalker op Vrijdag 10 Augustus 2007 14:32

image

is een thread volgen nu zo moeilijk??

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws