Macworld speculaties: superlichte laptop

apple nieuws

Gepubliceerd: Maandag 14 januari 2008

Aan de vooravond van Macworld wordt er druk gespeculeerd over de aankondigingen die topman Steve Jobs gaat doen, met op één de ultradunne laptop.

Toon volledig artikel

Houdoe op Maandag 14 Januari 2008 18:03

image

Je kan prima Linux draaien op een Mac (G4/G5/Intel). Vraag is wel hoe snel er voor zo'n nieuwe Macbook de nodige drivers beschikbaar zijn voor de Linux variant die je zou willen gebruiken. Je kan natuurlijk altijd nog VM-software gebruiken of X11.

Anonymous Coward op Dinsdag 15 Januari 2008 14:10

image


Kubuntu - PPC versie kan op een G4 draaien idd maar niet met compiz.
Met de partitie is het een beetje knoeien voor de rest vrij eenvoudig.

chubbychaser op Maandag 14 Januari 2008 12:20

image

En de upgrades van Xserve en Mac Pro hebben we al gehad vorige week.

FrankT op Maandag 14 Januari 2008 12:37

image

klopt en deze waren imho niet echt spectaculair. Ik hoop iig dat er een goede update van de Macbook Pro ;) het is tijd om m'n oude Powerbook te updaten.

Joris op Maandag 14 Januari 2008 12:30

image

Ook zeker is dat Jobs op het einde van zijn presentatie 'one more thing' zal onthullen.
Net zoals vorig jaar zeker?

chubbychaser op Maandag 14 Januari 2008 12:33

image

Net zoals ieder jaar
http://www.youtube.com/watch?v=3QWUAUePm8o

Anonymous Coward op Maandag 14 Januari 2008 12:54

image

gezien de vele problemen met de macbook ( o.a scherm problematiek en temperatuur) zullen er heel wat mensen huiverig zijn om op een nog kleiner ( en heter?) apparaat over te stappen.
Voor de Mac Minners hier: Een simpele zoektocht naar de scherm problemen geeft zeer veel bodem aan dit verhaal: het is een FEIT. ( ook de schokkende censuur door apple mods op de Apple forums over slachtoffers van dit probleem)

Meestal zijn de schokkende nieuwe presentaties al lang bekend. Zo heeft de iPhone bijna 2,5 jaar op zich laten wachten nadat er geruchten los kwamen. De aankondiging was een goed bewaard wereld geheim ;) Alleen Apple fans krijgen spontaan een erectie van de stem van Steve Jobs die een ""nieuwtje" mag aankondigen ;)

Als het een touchscreen laptop zou zijn het werd langzaamaan tijd daarvoor. Of zou Apple toch gewoon de Microsoft ideeen volgen en weer met een tablet komen.





chubbychaser op Maandag 14 Januari 2008 13:02

image

De Macbook problemen zijn al-lang opgelost, we zijn al 2 generaties verder. En ik heb zelf een Macbook van het eerste uur en die doet het prima.
En Steve haat tablets. Dus dat zal er niet komen.

trikke op Maandag 14 Januari 2008 13:20

image

inderdaad en dat de iphone 2,5 na de geruchten gekomen is lijkt me nog steeds beter dan 2,5 na de aangekondige release datum
heb liever dat ze zwijgen en ons verassen dan lang opvoorhand beloftes te liggen maken en uiteindelijk niets te kunnen waarmaken.

laptop problemen is idd al zoooo lang passee

Aaargh! op Maandag 14 Januari 2008 14:42

image

En Steve haat tablets. Dus dat zal er niet komen.
Dan gaat dit zeker achter zijn rug om:
core.tweakers.n...t-pc-apple.html

bekhof op Maandag 14 Januari 2008 13:58

image

slecht geslapen?

Bonte op Maandag 14 Januari 2008 14:25

image

Ach, een super kleine laptop bestaat ook al lang en een tuch GSM waar je mee kunt surfen ook. Ik ben alvast in de markt voor een goedkope(!) 8' tablet.

Samuel Michon op Maandag 14 Januari 2008 14:40

image

8 feet is wel erg groot! Dan heb je een 96 inch scherm, beetje teveel van het goede.

FrankT op Maandag 14 Januari 2008 15:00

image

ach ja, de discussie over lengte en de perceptie daarvan zal denk ik nooit ophouden :P

Anonymous Coward op Maandag 14 Januari 2008 17:15

image


Die temperatuur had alleen met de heatsink te maken maar ik moet wel vermelden binnen 3 dagen was het helemaal gemaakt.
Beeldscherm heb ik totaal geen problemen mee verder heb ik er een mooi DVI TFT breedbeeld op aangesloten en werkt allemaal perfect.

Over de Tablet PC's , Apple was daar al ver voorop die techniek vergeleken met Microsoft.
Ze waren namelijk zo'n beetje de eerste en dat is al een aantal jaren terug alleen zijn ze nooit echt op de markt gekomen.
Dit is bevestigd destijds nog door een Taiwanees of Thais bedrijf die mee hielp aan de productie ervan.
(beetje googlen doet wonderen en je komt ze soms nog wel in films tegen).
Het is dus eerder andersom dat Microsoft Apple ideeën volgt zoals ze al van begin af aan doen.

De touchscreen laptop verwacht ik momenteel nog niet.
Wel een 2e generatie iPhone met 3G support.




Anonymous Coward op Dinsdag 15 Januari 2008 05:37

image


waarvoor gemind? omdat Apple veel eerder was met Tablet idee dan Microsoft?
Argumenten? of gebrek aan kennis?

Anonymous Coward op Maandag 14 Januari 2008 13:17

image

Daarnaast wat het evenement de officiële onthulling van en kondigde hij een naamsverandering aan van Apple Computer Inc. naar Apple Inc.

Lekker zin webwereld.

difosfor op Maandag 14 Januari 2008 14:23

image

Tsja, het nieuws hier is prima, maar de redactie laat wel erg veel foutjes erdoorheen glippen helaas.

Samuel Michon op Maandag 14 Januari 2008 14:44

image

Het verslaan van de feiten lukt ook al niet zo. Volgens het artikel heeft appleinsider foto's gepost van de banners in het Moscone Center, met link. Jammer dat het niet appleinsider was die de foto's online zette, maar arstechnica.

bramh op Maandag 14 Januari 2008 14:55

image

De nieuwe macbook gaat macbook air heten. Alle relevante domeinen zijn al geregistreerd. Zie macbookair.nl en macbookair.eu.

tomboy op Maandag 14 Januari 2008 15:00

image

Inderdaad, waarschijnlijk door domeinkapers die aan de hand van geruchten proberen een centje mee te pikken. Lijkt me een weinig overtuigend bewijs voor de daadwerkelijke lancering van zo'n apparaat.

Wim Bo (wimbo) op Maandag 14 Januari 2008 15:41

image

Bekijk de overeenkomsten eens met apple.nl op sidn.nl (uitgebreid aanvinken). Dan komen daar een aantal zaken overeen.

chubbychaser op Maandag 14 Januari 2008 16:23

image

Tof! Iemand een 1e generatie Macbook kopen voor weinig?

Samuel Michon op Maandag 14 Januari 2008 22:25

image

De WHOIS van Macbookair.nl lijkt op een registraties zoals MarkMonitor die normaliter voor Apple doet (en dat de laatste paar dagen ook heeft gedaan voor MacBookAir.net, .org, .us, .info, en .biz).

Omdat een bedrijf die een .NL domein wil registreren ook een vestigingsadres of domicilie moet hebben in Nederland zijn de mensen van MarkMonitor blijkbaar in zee gegaan met hosting-bedrijfje 'Ykoon' in Leiden.

Het lijkt allemaal wel te kloppen. Maar dat Apple een paar domeinnamen registreert wil natuurlijk niet zeggen dat Apple met een MacBook Air op de markt komt; ze vragen per jaar honderden domeinnamen aan om zich in te dekken.

Een multi-touch tablet met WiMax en handschrift-herkenning klinkt goed, here's to hoping. :)

jasper Amsterdam op Maandag 14 Januari 2008 17:04

image

De voeding gaat wel erg snel kapot/wat wordt dat ding heet !!!/superdrive (gewoon een dvd writer) kapot/gekke strepen op scherm

fijn ding :)

ze zijn rete snel die dingen !!! ®®

Anonymous Coward op Maandag 14 Januari 2008 17:18

image


Jammer voor je problemen , gewoon omwisselen.
Ik heb geen enkele problemen met de voeding.

Maar de dvd-writer is een grote kans op die vervangen gaat worden door een blue-ray.

Samuel Michon op Maandag 14 Januari 2008 22:31

image

Niet zoveel lijm snuiven, meltdown. Er zijn net nieuwe Mac Pro's uitgekomen en er is niet eens een BTO optie voor Blu-ray voor die machines. Als een werkstation van Euro 2500 er niet van is voorzien, wat zijn dan de kansen dat een entry level laptop zo'n drive krijgt?

Het lijkt wel alsof Blu-ray gaat winnen van HD-DVD, maar tot die tijd gaat Apple er zich echt niet aan branden.

Anonymous Coward op Dinsdag 15 Januari 2008 05:40

image


Gesnoven? Is dat je wereldje?

Misschien moet je beter de bronnen in de gaten houden want er gaan nogal eens wat geruchten over rond.
En de Mac pro kan heel simpel met blue-ray als optie worden uitgebreid.

Of beperk jij je alleen tot webwereld?

Samuel Michon op Dinsdag 15 Januari 2008 14:49

image

Ja, ik lees alleen de Telegraaf, Webwereld en de Avro-bode. ;)

(het lijmsnuivers-demografiek zeg maar)

McFrag op Maandag 14 Januari 2008 20:20

image

@SED
Tablet? Voorbeeld Microsoft? Sorry?
It was 20 years ago today. ...
1987: http://www.youtube.com/watch?v=HGYFEI6uLy0

Anonymous Coward op Dinsdag 15 Januari 2008 07:28

image

Het is wel leuk om iemand van ideeën diefstal te betichten. Maar het is zo nutteloos, iemand die met het schrijfblok op de arm heeft gelopen om zo onderweg te kunnen schrijven heeft het idee ook gehad, zelfs nog voor de computer aanwezig was.
Zo maakt het niet echt uit wie er een idee had of heeft, maar degeen die het uitwerkt en daadwerkelijk uitbrengt op een goede manier is belangrijk.
Kijk naar de auto industrie en de Japanners, eerst van afkijken beticht en nu vaak een voorsprong.
En als je echt scherp wil kijken hebben we het grootste deel toch aan Star Trek en andere SF te danken, de eerste Touch screen zelfs voordat ze er waren, de eerste Table PC, mobiele telefoon, spraak computer, enz. Het begint met fantasie en met zoveel mensen op de aardbol is er daar heel veel van.

Anonymous Coward op Dinsdag 15 Januari 2008 14:13

image


Zucht ... Apple heeft een aantal jaren geleden al iTablets ontworpen en dat was al ver voor Microsoft op het idee kwam.
Dit is overigens destijds nog bevestigt door Thai's/Taiwanees bedrijf, beetje googlen doet wonderen.

Verder was Apple ook al met Newton ver voor zijn tijd uit.

Anonymous Coward op Dinsdag 15 Januari 2008 15:54

image

Goeie longen zeker?
Ik bedoel ook juist dat het helemaal geen ree..uck uitmaakt wie er waar voor het eerst aan dacht.
Het is zo verschrikkelijk kinderachtig, nu nog de discussie over wie er het eerst aan het wiel dacht en we hebben er weer een patent bij.
Het is veel belangrijker wie er het eerst een werkbaar, bruikbaar goed concept van maakt. De tablet loopt (nog) niet hard, maar het is voor jou waarschijnlijk zuurder dat MS er ietsje meer succes mee heeft (*had) dan Apple.
De Auto is in Europa en Amerika gestart, maar momenteel zijn er maar weinigen uit die landen die nog kop lopen. het maakt mij niet uit of tie gejat, gekopieerd of afgekeken is, maar mijn Nissan is goedkoper en uitgebreider dan menig Europeaan en goedkoper en zuiniger dan menig Amerikaan laten ze dat eerst maar eens nadoen.

*(sorry maar volgens mij is het filmpje fictie hoor, ;) Philips had toen nog geen Epaper dus is hier ook gejat denk ik. ;))

Anonymous Coward op Dinsdag 15 Januari 2008 11:54

image

inderdaad als we science fiction erbij betrekken zijn er wel wat meer zinvolle bronnen aan te geven dan PR filmpjes van discutabele oorsprong.
Als het gaat om commercieel toepasbaar idee, is de tablet door Bill himself in de markt gezet. Dat gaat ook op voor de UMPC die Apple straks gaan aankondigen. Niks nieuws maar wel leuk verpakt ( net als de iPhone) en als iemand hier durft te stellen in 2008 dat de NIEUWE generatie iPhones waarschijnlijk 3G GAAT ondersteunen dan hoef je toch niet verder te kijken naar de vermeende innovatiekracht van Apple. Steve Jobs is een heel goede verkoper die veel aanhangers heeft. Als Guru doet hij het niet slecht. Zijn volgers nemen bijnan Jehoviaanse gedragsvormen aan.. eng eigenlijk. Alle kritiek verliezen als het om Apple gaat.

McFrag op Donderdag 17 Januari 2008 01:14

image

@pol528
Natuurlijk is het filmpje fictie... duh!
Iets mider fictie, wel lab.
In de tijd dat ik nog datacom deed en X.25 een populair protocol was voor de rimboe-landen (bijvoorbeeld oost-europa), weet ik dat er in de testlabs bij Apple Videoconferencing al heel normaal was op een 'ietwat' sneller LAN dan we nu gebruiken. De boodschapper (techneut) was resoluut over zijn stelling; 48gbit. ik heb er nog moeite mee dat te geloven. Moet sowieso een leuk proeftuintje geweest zijn.

Jehoviaanse reacties... hmm... tuurlijk
ik ken de mensen die dat praktiseren. Da's een andere categorie hoor!
Als multiple-platform gebruiker verbaas ik mij juist over de religieuze ervaringen die volgens sommigen het Windows-platform zou moeten brengen.

Dax op Dinsdag 15 Januari 2008 19:37

image

jup!

MacBookAir

peterm op Zaterdag 26 Januari 2008 23:27

image

Wat een prachtig ding. Ik zag een aantal foto's op laptop advies (komt volgens mij direct van de mac site).

Heel gaaf, blijkt overigens niet de dunste laptop ooit.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws