Ballmer: vrachtcontainer is datacenter van de toekomst

ballmer cebit

Gepubliceerd: Maandag 3 maart 2008

De volgende generatie rekencentra is gehuisvest in vrachtcontainers, voorspelt Microsoft ceo Steve Ballmer op de Cebit in Hannover.

Toon volledig artikel

Anonymous Coward op Maandag 3 Maart 2008 16:03

image

Nooit van grid-computing gehoord zeker? BOINC!!!

itprutser op Maandag 3 Maart 2008 16:14

image

Microsoft heeft zelf Softgrid, dus ik denk het wel...

a_daydreamer op Maandag 3 Maart 2008 16:23

image

grid computing is nu net niet milieuvriendelijk.
nooit van cluster-computing gehoord zeker?

Gregorius op Maandag 3 Maart 2008 16:32

image

Zoals gewoonlijk lopen ze weer achter, Sun maakte daar vorig jaar al melding van.

Sun gebruikt containers als datacenters

gnu_lx op Maandag 3 Maart 2008 17:24

image

Google heeft reeds op december 2003 een patent ingediend voor het mobiel datacentrum waarin ze een scheepscontainer als voorbeeld geven.

The modular center generally includes a modular computing module including an intermodal shipping container and computing systems mounted within the container and configured to be shipped and operated within the container and a temperature control system for maintaining the air temperature surrounding the computing systems

Sun brengt momenteel ook een mobiel datacentrum op de markt.

En ziehier Balmer ziet er opeens ook wel toekomst in...

decimeterpaaltje op Maandag 3 Maart 2008 20:07

image

Hij geeft toch aan dat het al bestaat.

Anonymous Coward op Maandag 3 Maart 2008 16:46

image

Dat is een strategie die microsoft al jaren goed werkt. :)

Anonymous Coward op Maandag 3 Maart 2008 17:04

image

Vista gebruikt 3 watt in slaapstand? en XP 100 watt?

Ten eerste geloof ik niks van die 100 watt bij windows XP.
Ten tweede zijn de systeemeisen voor windows Vista zo hoog dat het alsnog het lage slaapstand wattage verwaarloost.

langenaam op Maandag 3 Maart 2008 17:12

image

3 watt in slaapstand is nog steeds heel veel voor alleen maar standby.

Graag zou ik meneer Balmer eens horen over de hoeveelheid energie die verstookt wordt t.b.v. DRM.

Bij HD-video wordt de data eerst gedecodeerd vanaf de schijf, vervolgens weer gecodeerd om door het HDMI gaatje te passen en in de monitor maar weer eens gedecodeerd. Dit alles om te voorkomen dat (o schrik) ik een kopie zou maken?

Jerogee op Maandag 3 Maart 2008 17:47

image

Ten tweede zijn de systeemeisen voor windows Vista zo hoog dat het alsnog het lage slaapstand wattage verwaarloost.
Inderdaad. Ballmer heeft niet door dat 9 op de 10 Vista-gebruikers speciaal voor het gebruik ervan een nieuwe pc hebben moeten aanschaffen en hierdoor het aantal gedumpte pc's vele malen hoger is dan normaal, hetgeen wellicht schadelijker voor het milieu is dan die energie-besparing in slaapstand. Maar ja, dat pas natuurlijk niet in de marketing.

gnu_lx op Maandag 3 Maart 2008 18:06

image

Het aanhalen van het wattage is niet bedoeld met het oog op milieu maar op wat mogelijk aan kosten bespaard kan worden; dat het ook groen overkomt is alleen maar een voordeel.

gnu_lx op Maandag 3 Maart 2008 18:32

image

Het gebruikte wattage in slaap-stand is interpretabel; het minimale gebruik word bepaald door de hardware en niet de software; een driver (software) kan echter de slaapstand niet respecteren, waardoor het wattage hoger blijft; ook is het mogelijk dat nieuwere methodes beter worden ondersteund in het nieuwe OS / de nieuwe drivers. Een verschil tussen 100W en 3W verklaard dit echter niet;

wat ik zelf vermoed en ook uit enige verhalen blijkt is dat ze het vooral halen uit een nieuwe standaard power management beleid, waarbij de desktops na een bepaalde tijd ook daadwerkelijk gaat slapen in plaats van standby blijft staan. Wanneer je dus na je werk naar huis gaat zal het gebruik dus veel minder zijn; in principe kun je dit in XP ook gewoon instellen en zal het voor laptops standaard zijn.

Helaas is bij de gewone gebruiker het verschil tussen standby en sleep stand niet geheel duidelijk, maar in principe zou systeembeheer bij grotere ondernemingen hierop toe moeten zien, bij de thuis gebruiker (die zijn PC aan laat) zal het mogelijk wel verschil maken, maar ik neem aan dat de meeste de PC gewoon compleet uitzetten.

Ja het is dus mogelijk dat er een verschil is maar het voorbeeld lijkt te erop te duiden dat niet de sleep stand van xp met vista word vergeleken maar het standaard beleid voor de desktop / server bij een gebruik van 8 uur op een dag etc. Op zich positief, maar patch dan bij de volgende update ook XP.

Diogenes_Isher op Maandag 3 Maart 2008 21:40

image

Mag ik er even op attenderen dat het (electrische) energie verbruik van een apparaat vermogen wordt genoemd, uitgedrukt in (k) watt (uur) ?
De termen tussen aanhalingstekens: "wattage" (=vermogen, in watt), "voltage" (=spanning, in volt), "amperage" (=stroomsterkte, in ampere), "ohmage" (=weerstand, in ohm), enz. slaan echt helemaal nergens op en zijn gewoon onjuist en dus verwarrend.

De (hier vermelde) correcte termen voor deze grootheden (vermogen, spanning, stroomsterkte,weerstand,enz.) en eenheden (watt, volt, ampere, ohm, enz.) zijn zelfs officiele standaard aanduidingen.
Al eerder werd er door mij opgemerkt dat het uiterst nauwkeurig aanduiden van dingen met de juiste standaard-termen absoluut onmisbaar is, indien men tenminste iets zinnigs wil doen/zeggen in/over de natuurwetenschappen.
En u kunt mij geloven, zelfs als men deze correcte termen consequent gebruikt, dan is het vaak nog verwarrend en lastig genoeg...!

Het gebruik van de genoemde onjuiste benamingen maakt uw berichtje(s) er niet duidelijker/geloofwaardiger op, terwijl die berichtjes zelf verder vaak heel zinnig zijn. Dat is jammer en niet nodig.

Overgens, wie dit berichtje nu weg wil "minnen" gaat haar/zijn gang maar, heel dat "plus/min"-systeem vind ik hoe dan ook vrij waardeloos. Al moet ik toegeven er toch wel eens gebruik van te maken... ;-)

Nog even on-topic (nu ja, min of meer): Wat betreft de "voorspellingen" van beef stalmer, daar stel ik weinig belang in, afgezien dat die kerel al jaren lang allerlei zaken "voorspelt" die in b.v. Linux/*BSD/Apple/etc. allang bestaan.
Het verleden "voorspellen", ja, dat is me een geweldige prestatie ! :lol:

Volgens mij maken wij nu het begin van het einde van ms mee. Nu maar hopen dat ik ook het einde van het einde van ms nog mee mag maken, zeer binnenkort, InshAllah...

gnu_lx op Maandag 3 Maart 2008 22:55

image

disclaimer: Ik heb je een plus gegeven ;-).

Maar volgens mij is wattage (in ieder geval in het engels) een vaak gebruikte term voor vermogen. Daarnaast is het nu niet zo dat ik iets zinnigs wil doen/zeggen in/over natuurwetenschappen maar over het in het artikel besproken verschil in energie verbruik tussenn xp/vista.

Maar ik zal er in het vervolg op proberen te letten ;-)

tERRiON op Dinsdag 4 Maart 2008 09:25

image

Als je toch azijn wilt zeiken:
- Verbruik wordt niet vermogen genoemd, maar gewoon (energie-)verbruik.
- Energieverbruik wordt uitgedrukt in watt/uur
- Vermogen is de hoeveelheid energie die een apparaat kan 'verbruiken'.
- Vermogen wordt uitgedrukt in watt

Coule op Dinsdag 4 Maart 2008 11:58

image

Wat een visie heeft die man toch...!

Spijtig voor hem, dat ie zomaar eventjes een 10tal jaren achterloopt deze keer...

Coule op Dinsdag 4 Maart 2008 11:59

image

Mss HET moment voor MS om een containerbedrijf over te nemen? ;-)

leenvr op Dinsdag 4 Maart 2008 14:10

image

Mijn 2 laptopjes en desktop gaan altijd in slaapstand en daarna door middel van een stekkerblok met schakelaar ook nog eens van het lichtnet af. En dat doe ik al een paar jaar! En ondanks dat allebij de accu's een gebruiksduur van een paar minuten hebben zijn ze na een paar dagen zonder stroom niet leeggetrokken in slaapstand! Slaapstand heeft voor mij alleen maar voordelen, snel aan en uit en kan alle programma's geopent laten. :)

leenvr op Dinsdag 4 Maart 2008 14:12

image

PS alle pc XP

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws