Advertenties vormen de toekomst voor digitale media

wanadoo muziek

Gepubliceerd: Dinsdag 6 mei 2008

Volgens Accenture zullen advertenties binnen vijf jaar de markt voor digitale content, inclusief muziek, domineren.

Toon volledig artikel

Eric_ op Dinsdag 6 Mei 2008 13:48

image

Het zou dus een keer kunnen betekenen dat ik lekker zit te luisteren naar een mooie verzameling muziek en geniet van mijn lievelingsband en dan ineens tussen de nummers door komt een reclame voor maandverband o.i.d.

Hetzelfde voor een gekochte film. helemaal in het verhaal verzonken krijg je ineens reclame voor het inmiddels 20x in de laatste 3 jaar vernieuwde smeerseltje tegen je rimpels met onbekende maar hele toffe ingredienten die eigenlijk niets doen behalve advertentiedoeleinden dienen.

Dat zou bij mij definief de aankoop van muziek en films stopzetten (en nee, downloaden doe ik niet aan).

Jeroenh op Dinsdag 6 Mei 2008 14:41

image

Hmm, zou kunnen: "Digitale advertenties zullen daarbij verschillende advertentiemodellen ondersteunen. Volgens het rapport kunnen deze modellen uiteenlopen van sponsorships tot branded content en gerichte zoekresultaten. Producenten van digitale media zijn daarom nu al bezig om hun content geschikt te maken voor nieuwe distributiemodellen."

Er zijn echter ook andere vormen van reclame, zoals sluikreclame. Bijvoorbeeld: Pietje drinkt Coca Cola en de kijker ziet dat duidelijk in de bioscoop. Of meneer Anderson gebruikt een Nokia om mee te bellen. Die kun je praktisch gezien niet uitzetten, en soms zijn de IMO niet zo storend, of zelfs passend.

Reclame kan doelgerichter waardoor het minder storend is omdat het de doelgroep aanspreekt: Bij R&B reclame voor maandverband. Bij heavy metal reclame voor stoere motoren. Net zoals het bij Google Ads gaat. Hoewel mij opvalt dat ook die brakke resultaten geeft: een keyword heeft een context...

Eric_ op Dinsdag 6 Mei 2008 14:49

image


Met je redenatie ben ik het eens, met de zin dat het jou niet stoort heb ik een ander gevoel. Als ik muziek of een film koop, wil ik ongestoord en zonder hinder daarnaar luisteren of kijken. Reclame vind ik storend en nadat ik voor het product (want daarvoor betaal ik uiteindelijk en goed ook) heb betaald wens ik gevrijwaard te blijven van reclame. Anders kan ik de TV ook wel laten lopen op de 1e de beste commerciele zender.

er1k op Dinsdag 6 Mei 2008 14:48

image

Hetzelfde voor een gekochte film. helemaal in het verhaal verzonken krijg je ineens reclame Nee dus, dit zal niet gelden voor betaalde films (net zoals dat nu ook het geval is met gekochte films) maar door iets wat je van internet laat streamen of op een andere manier 'uit de lucht vangt' (zoals dat nu ook het geval is voor TV-uitzendingen)

Eric_ op Dinsdag 6 Mei 2008 16:55

image


Er werd ooit eens met de grootste stelligheid beweerd dat een computer niet meer dan 640 kb nodig heeft en we weten hoe dit gelopen is.
Jij beweert met de grootste stelligheid dat dit niet gaat gebeuren, maar ik kan me voorstellen dat onder druk van de concurrentie aanbieders van CD/DVD/Blue-Ray, welke ook digitale media zijn, gedwongen zullen worden hun aanbod goedkoper te maken en hoe doe je dat: met advertenties.

Persoonlijk denk ik dat je voor dit moment en dit onderzoek wel gelijk hebt, maar de opmars van advertenties in alles om ons heen lijkt me nauwelijks te stuitet tot het punt komt waar je je niet meer kunt omdraaien en je ziet een advertentie.

ReindeR Rustema op Dinsdag 6 Mei 2008 17:29

image

Die 100 bestuurders praten elkaar natuurlijk allemaal na, dat is een bekend fenomeen. Ze luisteren naar dezelfde guru's en 'strategen' die even makkelijk weer van gedachten veranderen zonder dat het ze iets kost.

Je moet die bestuurders ook helemaal niet interviewen, die proberen maar wat. Daar zijn ze goed in. Elk jaar weer van alles proberen totdat er iets werkt. Nu denken ze dat dit werkt, who cares.

Waarom onderzoekt Accenture niet wat mensen doen op internet? Dat is veel lastiger en duurder om te onderzoeken maar veel interessanter. Maar goed, hun doelgroep bestaat natuurlijk weer uit die bestuurders. Die willen graag geld betalen aan Accenture om te horen wat de anderen denken om zo bevestigd te worden. Als ze het mis hebben dan zijn ze in ieder geval niet alleen. Lekker veilig gevoel, daar hebben ze veel geld voor over.

We kunnen er in ieder geval zeker van zijn dat Steve Jobs zich niet door Accenture laat interviewen. Die gaat lekker zijn eigenwijze gang door zelf na te denken bij zijn eigen interactie met apparaten en diensten en goed na te denken over wat er binnenshuis onderzocht wordt en getest wordt bij gebruikers.

Ik ben benieuwd wie die 100 respondenten zijn. Als aandeelhouder zou ik dan zeker geen aandelen in de bedrijven van die 100 kopen.

pvdkerk op Woensdag 7 Mei 2008 12:26

image

Ben het volledig eens met het artikel. Ik heb ook al gratis e-books gezien waarbij de opbrengsten volledig uit advertenties bestaan. Ik verwacht zelfs dat er gratis mobiele abonnementen komen die zich volledig betalen met advertenties. Gratis TV kijken en Radio luisteren is vollop in ontwikkeling en hetzelfde trucje kan natuurlijk ook worden toegepast op andere diensten en producten.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws