Orange Breedband blijft bij T-Mobile

T-Mobile

Gepubliceerd: Vrijdag 8 augustus 2008

Deutsche Telekom, eigenaar van adsl-aanbieder Online, is niet van plan het bedrijf te verkopen. Online heette voorheen Orange Breedband.

Toon volledig artikel

Kryz op Vrijdag 8 Augustus 2008 20:20

image

"Deutsche Telekom geeft geen verklaring waarom de aandelen van Orange Breedband/Online niet meer de verkoop in gaan."

Omdat het een beetje suf staat als een bedrijf een half jaar in de etalage staat, niet verkocht kan worden, en vervolgens nog steeds met een bordje 'Te Koop' in de tuin geetaleerd wordt? En in de tussentijd verkoop je nog even 30% van je klantenbestand, waarmee je de omzet en het marktaandeel even flink naar beneden drukt, met als doel...? Misschien het bedrijf "nog interessanter" maken voor potentiele kopers?

Wat ik eigenlijk wil zeggen: ik geloof dat T-Mobile's strategie voor mij enigszins ondoorgrondelijk is. Zal vast en zeker wel aan mij liggen. :)

TheReactor op Vrijdag 8 Augustus 2008 20:42

image

Hoezo ondoorgrondelijk? Je legt het prima uit. Ze kregen het niet verkocht. Dan ga je niet in het openbaar blijven leuren, maar dan ga je poetsen zodat het er wat aantrekkelijker uitziet. Maar als KPN morgen met het bedrag komt aanzetten dat T-Mobile vroeg dan is het overmorgen gewoon verkocht hoor.

Kryz op Vrijdag 8 Augustus 2008 20:53

image

Mijn punt is eigenlijk dat openlijk in de etalage zetten altijd gevaarlijk is. Als je vervolgens ook nog een substantieel deel van de klantenbase verkoopt, levert dat nog waardevermindering op ook.

En KPN zal Online niet kopen, denk ik, omdat de NMa daar niet zomaar mee akkoord zal gaan (blijkbaar gaat het marktaandeel van KPN dan net boven de 50% uitkomen, wat een belangrijke grens is). Veel andere kopers zijn er niet volgens mij. BBned of Tele2 zouden het kunnen kopen, maar ik denk dat in beide kampen nu vooral de hand op de knip zit en ze eerst eens resultaat willen zien voordat er weer geinvesteerd wordt. Een private equity fund zou ook kunnen, maar het probleem is dat het netwerk van Online weinig toekomst meer heeft (vanaf 2012 gaat de klok tikken voor het uitfaseren van het MDF netwerk van KPN, waardoor ADSL waardeloos is, en alleen VDSL of glas nog een optie is, technieken waar Online zelf niet in zal investeren, als T-Mobile tenminste geen zak geld klaar heeft staan).

De waarde van Online zijn dus de klanten. Maar ja, dan moet je wel verkopen voordat die allemaal weg zijn.

teepee op Zaterdag 9 Augustus 2008 14:12

image

...daarnaast is het grootste deel van het netwerk (dslams) al financieel afgeschreven. Oftewel nu is simpelweg innen totdat vdsl of glas life gaat.

Kryz op Zondag 10 Augustus 2008 20:14

image

Dat vraag ik me af. Het netwerk staat er nu iets meer dan 3 jaar, maar of al die hardware in die tijd al afgeschreven is? Kan, maar kan ook net zo goed niet. :)

hellejoep op Maandag 11 Augustus 2008 15:30

image

Helemaal mee eens, ze waren wel goedkoper die dan Alcatel of Cisco....maar afschrijven in 3 jaar? Denk het niet....

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws