'Kinderen zijn online eenvoudig reclamedoelwit'

Habbo hotel

Gepubliceerd: Dinsdag 16 september 2008

Op internet krijgen kinderen steeds vaker te maken met slecht herkenbare reclame. De boodschappen zijn 'verpakt' in games en communities.

Toon volledig artikel

Pruts0r op Dinsdag 16 September 2008 13:55

image

Ik vraag me af of die reclame echt wel aankomt bij de kids. Kinderen vinden het vooral 'stoer' om lid te zijn van de AH of H&M hyves.
Verder is die reclame in de games de reden dat deze GRATIS games bestaan. Het is aan de ouders om te zorgen dat je kind daar goed mee om gaat. Zo is het gebruik van een 'spam emailadres' aan te raden: Dus een aparte mailbox voor al je inlogdingetjes... Simpel en doeltreffend...

HolPen op Woensdag 17 September 2008 01:13

image

Reclamemakers maken op bijzonder gewiekste wijze gebruik van de belevingswereld van het kind onder het motto "catch-em-young". Als je kinderen op zeer jonge leeftijd kunt overtuigen dat bijvoorbeeld AH "stoer" is, dan werkt dat op latere leeftijd zeker door. Vraag er maar eens naar bij een bekwaam psycholoog. Op die manier proberen ze mensen al op vroege leeftijd aan een bepaald merk te laten binden. En het heeft effect, dat is al lang onderzocht.
Persoonlijk vind ik het een bijzonder kwalijke zaak dat bedrijven zich zo specifiek richten op een categorie die eigenlijk in het geheel nog geen weerstand kan bieden aan de prachtige dingen die de marketingjongens allemaal bedenken. Ik ben heus niet vies van enige reclame, maar zo onderhand is deze tak van sport verworden tot een volkomen verderfelijke industrie, waarbij alles geoorloofd is om maar zo snel mogelijk ervoor te zorgen dat mensen zich vertrouwd voelen met een merk, om maar zo veel mogelijk aan wat voor publiek dan ook te verkopen, ongeacht de eventuele gevolgen voor opgroeiende jeugd. Alles voor het geld! Walgelijk, gewoon!
Wat mij betreft mag er onmiddellijk een wet ingevoerd worden die reclame-uitingen aan banden legt, zoals bijvoorbeeld reclame die specifiek op kinderen gericht is, branding van speelgoed, het aan zich binden van kinderen (door bijvoorbeeld lid te worden van een merkgebonden hyve), etc. Dat zal erg moeiljk zijn, want de makers zullen ongetwijfeld meteen beargumenteren dat zij zich richten op ouders en overige volwassenen. Beter zou zijn dat de reclamewereld en de adverteerders enige vorm van zelfrestrictie in acht nemen. Maar de dollartekens in hun ogen winnen het tot nu toe altijd nog van het gezonde verstand en het moreel besef.

prikkebeen op Dinsdag 16 September 2008 15:05

image

Ik vind het wel een beetje een trieste zaak om kinderen zo te misbruiken. Op de lange duur ontkomen ze niet aan het brainwash effect en gaan ze bij de ouders jengelen om die producten/diensten.
Als die er vervolgens gehoor aangeven is het doel bereikt van de adverteerders: een toekomstige nieuwe klant.

Rude op Dinsdag 16 September 2008 15:33

image

Ik krijg ineens een brilliante ingeving ... Later we hiervoor een filter gebruiken!

Anonymous Coward op Woensdag 17 September 2008 13:06

image

Goed plan. Misschien heeft Hirsch Ballin nog ergens een vage stichting rondslingeren om dit te regelen. :)

eerde op Woensdag 17 September 2008 16:19

image

Kids en PC's *zucht* het is ook nooit goed, alhoewel.....

Study Finds Video Games Are Not Bad for Kids

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws