FCC geeft onbenut tv-spectrum vrij

Antenne

Gepubliceerd: Woensdag 5 november 2008

Google en diverse andere technologiebedrijven krijgen toegang tot onbenutte tv-frequenties, 'white spaces', voor het aanbieden van draadloze internetdiensten.

Toon volledig artikel

Bob op Woensdag 5 November 2008 11:17

image

Google-oprichter Larry Page reageerde dinsdag vol lof op de beslissing van de FCC. In een blogbericht schrijft hij dat dit 'een duidelijke overwinning is voor internetgebruikers en iedereen die goede draadloze communicatie wenst'

Grappig hoe google zijn verhaal altijd zo weet te brengen dat het goed is voor de internetgebruikers. Alles wat google doet, doet men zogenaamd voor de internetgebruikers. In de tussentijd vergeet iedereen het eigenbelang van google en dat is gewoon commercie en geld, veel geld verdienen met o.a het loggen van alles wat je doet bij google. Google is ook niet vies om haar advertentie monopolie te vergroten en softwarepatneten zijn ze ook niet vies van. Nee google is gewoon een commerciel bedrijf met aandeelhouders dat geld moet verdienen.

Zwooop op Woensdag 5 November 2008 15:18

image

Is echt niet speciaal bij Google hoor. Iedere commerciele toko heeft mooie verkooppraatjes. Anders verkopen ze nix en gaan ze failliet.
Mensen bij Microsoft, bij Philips en noem maar op, allemaal hebben ze een mooi verhaal over waarom dit een goed besluit is.
De enige die er jammerlijk over doen, zijn de aanbieders van content. En die doen er niet jammerlijk over omdat ze bang zijn voor de kwaliteit van hun content-doorgifte. Nee, die zijn bang dat draadloze netwerkverbindingen steeds meer van hun pay-per-view idee gaan afsnoepen via allerlei nieuwe P2P diensten die ontstaan door het steeds algemener beschikbaar zijn van breedband internet. Dat kunnen ze alleen niet verkopen, dus gooien ze het op de kwaliteit, in de hoop dat de nietsvermoedende tv-kijker erin trapt. Want door het nu ook al belabberde systeem voor digitale TV is er voldoende draagvlak om angst te creeren. De echte oplossing is natuurlijk betere dekking en betere apparatuur. Maar dat kost ze ook meer centjes, en het tegenhouden van Google kost minder...

Internetexplorer op Woensdag 5 November 2008 23:54

image

Google heeft een samenwerkingsovereenkomst met FON om deze frequenties te gaan benutten volgens de principes van FON die Google gaarne onderschrijft, nl. het OPENBAAR maken van internet. Dat ze daar ook aan gaan verdienen moet je op de koop toe nemen. Echte altruïsten bestaan er nauwelijks. Ik ken er massa's die het doen voor een plekje in de hemel, 99 maagden of weet ik wat voor luchtkastelen. Je maakt mij ook niet wijs dat jij je zou willen schikken in de levenswijze van een ascetische altruïst. Sterker nog: volgens mij zeur je gewoon. Het is een materiële wereld waarin we leven en dus bestaat er gezond eigenbelang, ook bij Google.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: ZeroTouch toont 55 inch tv multitouch...

ZeroTouch toont 55 inch tv multitouch-tv (video)