Samsung Omnia maakt HD-video opnames (video)

Samsung Omnia HD

Gepubliceerd: Woensdag 18 februari 2009

De nieuwe Omnia van Samsung kan high-definition filmopnames maken. Het toestel is ook uitgerust met een Oled scherm.

Toon volledig artikel

Anonymous Coward op Woensdag 18 Februari 2009 13:25

image

Het zou beter zijn als telefoon camera's high quality zouden nastreven ipv high pixel counts

Rowdy op Woensdag 18 Februari 2009 14:15

image

Inderdaad, de Pixel-gekte gaat maar door. Met een apparaat van het formaat telefoon kun je nooit HD-opnames maken. Er staat misschien wel 1280x720 in je Mediaplayer als je het filmpje terugkijkt, maar het is echt geen HD (waarbij HD bij mij voor meer staat dan enkel de resolutie). Dit is overigens hetzelfde met de normale video-camera's. Deze hebben meestal een resolutie van 0,3 Megapixel, terwijl een fototoestel toch minimaal 4 megapixel is tegenwoordig. Maken deze videocamera's dan slechte opnamen? Neehoor, zeker niet (meestal). Om gewoon op TV te bekijken leveren deze prima kwaliteit. En zelfs zullen de 0,3 Megapixel echte videocamera's met goede lenzen en dergelijke vele malen betere (scherpere) opnames maken dan een telefoon die toevallig in HD-resolutie (niet HD-kwaliteit) opneemt.

Revit Tekenaar op Woensdag 18 Februari 2009 14:27

image

Met een apparaat van het formaat telefoon kun je nooit HD-opnames maken. Waarom zou dat niet kunnen? Met een goede lens, een goede en snelle optische chip en dito geheugen is dat best mogelijk. Je moet alleen niet de optische zoom mogelijkheden verwachten die je met een full-size camera / camcorder hebt. En dat is in de toekomst ook op te lossen met technieken die een druppel vloeistof als lens gebruiken waarbij de bolling te regelen is d.m.v. elektrische lading. Hoe compact wil je het hebben?

EDIT: link betreffende de vloeibare lens: [url]http://www.kennislink.nl/web/show?id=212999[/url]

Revit Tekenaar op Woensdag 18 Februari 2009 14:47

image

EDIT: het blijken geluidsgolven te zijn. klok en klepel dinges...

Samuel Michon op Woensdag 18 Februari 2009 15:32

image

Waarom zou dat niet kunnen? Met een goede lens, een goede en snelle optische chip en dito geheugen is dat best mogelijk.
Een goed objectief past niet in een telefoon, wellicht in de verre toekomst maar nu absoluut niet. En dan hebben we het alleen nog maar over stilstaand beeld -- heb je wel eens gezien hoe het er uit ziet als iemand door het beeld heen rent op een gemiddelde digitale fotocamera? Afgezien van de lens lijkt het simpelweg te veel data voor een klein apparaat om te verwerken.

Het is net een paar jaar mogelijk dat je op een telefoon 720p h.264 kunt tonen. Het lijkt mij erg optimistisch om nu van een telefoon te verwachten om ongecomprimeerde 720p informatie te vangen en die real-time te verwerken naar een formaat als h.264 op een fatsoenlijke kwaliteit. Maar ja, we zullen het zien.

Uit de beperkte informatie beschikbaar zie ik dat de Omnia HD video vangt in 720p op de laagst beschikbare frame rate, 24 fps. Da's dezelfde frame rate als 35mm film, maar niet zo hoog als de meeste TV-standaarden: 25 fps voor Europa en 30 fps voor de VS. Ongecomprimeerd is een minuut 720p op 24fps goed voor 3.8 Gigabyte aan data.

Verder heeft de Omnia HD een aardige schijfcapaciteit (8gb/16gb) en schermresolutie (480x360).

Revit Tekenaar op Woensdag 18 Februari 2009 15:53

image

wellicht in de verre toekomst Ik heb weleens de neiging teveel op te gaan in mijn dromen over de toekomst ;-)

Revit Tekenaar op Woensdag 18 Februari 2009 14:24

image

Waarom niet allebei?

HanZie op Donderdag 19 Februari 2009 15:01

image

Das ook handig kan je lekker 720p capturen kan je het niet eens normaal afspelen op een scherm dat veel lagere resolutie heeft.
Laat ze aan HTC vragen of ze zo'n schermpje mogen lenen 800x480 die ook in m'n SE X1 zit. heerlijk beeld. En 720p waardig.

Maar ik hoef zoals eerder gezegd echt geen HD resolutie, doe mij de kwaliteit maar.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: ZeroTouch toont 55 inch tv multitouch...

ZeroTouch toont 55 inch tv multitouch-tv (video)