Vijf vragen over het kraken van de UZI-pas

chipkaart

Gepubliceerd: Zaterdag 4 april 2009

Opnieuw zijn er problemen rond de beveiliging van het Elektronisch Patiënten Dossier. Dit maal met de pas die voor het aanmelden gebruikt wordt. Tijd voor vijf vragen.

Toon volledig artikel

Anonymous Coward op Zaterdag 4 April 2009 10:29

image

Soms denk je wel eens dat dat gerommel met UZIPas, OVjaarkaart, er alleen maar toe dient om de aandacht af te leiden van werkelijke problemen. En dat is samen te vatten in (wat Graham Greene noemde): "moral ambiguities". Vergrote kans op schending van privacy, geen werkelijke voordelen dus overbodig voor de meeste mensen, kost schatten met geld, ....., ....
Zie mijn reacties in de discussie van gisteren (11:49) voor verdere uitleg:
webwereld.nl/ar...ource=news_list

Peter Roozemaal op Zaterdag 4 April 2009 11:34

image

Nee, de mensen die aan dit soort systemen werken zijn onvoldoende competent om dit soort "problemen" er moedwillig in te stoppen. (En de politiek verantwoordelijken weten helemaal niets van wat en hoe.)
Wat er bij dit soort projecten wel veel gebeurt is "goed nieuws management"; het duurt lang voordat serieuze problemen doorgespeeld worden aan de hogere lagen in het management.

Anonymous Coward op Zaterdag 4 April 2009 11:44

image

*** reactie verwijderd ***

Anonymous Coward op Zaterdag 4 April 2009 12:06

image

Er gaat een grijs/zwart circuit van medische hulpverlening ontstaan waar je terecht kan met gênante problemen, zoals SOA's, alcoholisme, drugsgebruik, huiselijk geweld, burnout, seksuele abnormaliteiten.
Die worden dan contant betaald. Misschien zelfs anoniem behandeld, en worden niet door de zorgverzekeraar vergoed, die komen niet in het EPD.

Ik geloof niet dat er een wet is die het anoniem behandelen van mensen verbiedt, behoudens enkele uitzonderingen, zoals schotverwondingen, kindermishandeling, die moeten gemeld worden.

Natuurlijk alleen bereikbaar voor mensen die het kunnen betalen.

NLsandman op Zaterdag 4 April 2009 13:47

image

Wat ik altijd zo jammer vind is dat de politiek nooit hun fout of ongelijk wil toegeven.
In plaats van te stoppen met bv ovjaarkaart, epd en nog meer van die onzin projecten blijven ze dom verder gaan.
Kijk wat de jsf, noord zuid lijn, betuwe lijn, ov jaarkaart en epd tot nu toe de belasting betaler heeft gekost.

MediaMax op Zaterdag 4 April 2009 15:01

image

Wat in Nederland ontbreekt is de 'oog op de bal te blijven houden'. Je besluit om een EPD in te voeren, dan doe je dat dus. Daar wordt tussentijds niet meer aan getornd.

Waar loopt het met de grote projecten altijd op fout?

(1) Inhalige technologie bedrijven die hun infantiele techniek als afgerond presenteren en vervolgens de gemeenschap op hoge kosten drijven terwijl ze zelf al doende naar een technische incomplete oplossing toewerken.

(2) projectleiders en adviseurs die hoegenaamd onafhankelijk dienen te zijn, maar toch meegesleurd worden in de invloedssferen van de inhalige technologie bedrijven

(3) vlak ook de niet op verandering azende gevestigde orde van huisartsen en specialisten niet uit - tevreden met hun monopolie positie vwb patientendossiers en een openbaar EPD als bedreigend zien voor het eigen inkomen.

(4) voeg daar nog de listige ambtenaren aan toe met eigen dan wel partij politieke belangen, die willens en wetens projecten proberen af te remmen en te torpederen, zonder zelf in beeld te komen

...en de publieke opinie?....die drijft heel makkelijk op angst!

En voila, alle ingredienten bij elkaar om elk groot project de nek om te draaien.

Anonymous Coward op Zaterdag 4 April 2009 20:37

image

*** reactie verwijderd ***

Anonymous Coward op Zaterdag 4 April 2009 21:04

image

*** reactie verwijderd ***

Puist ☺ op Zondag 5 April 2009 09:56

image

Ze hebben tenminste bij het bedenken van de naam al wel vooruit gedacht, dat de pas zal worden afgeschoten...

Fred25 op Maandag 6 April 2009 23:44

image

Wie zit er te wachten op het EPD ? Het gaat ook geen problemen (welke ?) oplossen. Te weinig info kun je navragen, bij te veel weet je niet meer waar je het moet zoeken. En dat gaat gebeuren met het EPD. Hiernaast zal de functionaliteit alleen maar verder worden uitgebreid waardoor het nut nog verder afneemt. Verder ga je niet uit van wat iemand anders heeft opgeschreven, je checkt dat altijd en kijkt opnieuw. De arts is zelf aansprakelijk en dan ga je niet blind af op wat ergens staat. Hoe gaat het bij bv. netwerkstoring waardoor gegevens niet opvraagbaar zijn of erger: verhaspelt worden ? Wie is aansprakelijk als de patient hierdoor schade oploopt ? En natuurlijk gaat de overheid weer meelezen. Als het zootje op straat ligt is de overheid weer niet thuis, let maar op.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws