Android-netbook 'binnen drie maanden'

android

Gepubliceerd: Maandag 27 april 2009

De eerste netbook met Google's Android is bijna af. De netbook verschijnt over ongeveer drie maanden en gaat ongeveer 250 dollar kosten.

Toon volledig artikel

Lex op Maandag 27 April 2009 11:16

image

De Alpha 680 is niet bedoeld voor de kapitaalkrachtige Westerse markt, eerder voor de "80 procent van de wereld" voor wie computers nu nog te duur zijn, zegt de Chinese fabrikant. De bevolking van Afrika of Chinese boeren hebben ook behoefte aan online informatie. "Voor hen is video kijken op internet niet echt nodig."

Hmmm, als je die 80% als doel groep gaat zien kan 250 dollar te hoog gegrepen zijn en voor die prijs heb je ook andere Netbooks.

Maar ik ben benieuwd. Ze zullen een zwaar aan het werk moeten om een plaatsje te kunnen veroveren tussen de andere netbooks.

De tijd zal het leren.

thieu op Maandag 27 April 2009 11:26

image

Nou is het Microsoft met de zoekmachine niet gelukt Google serieus te beconcurreren, ben zeer benieuwd of het Google andersom op de desktop wél lukt

Samuel Michon op Maandag 27 April 2009 14:26

image

Zolang Microsoft nog geen modern OS heeft dat kan draaien op netbooks heeft Android nog wel een kans, denk ik.

Ik zou netbooks echter niet scharen bij de 'desktop', ze zitten eerder in de3 categorie van de smartphones. Netbooks hebben minder rekenkracht dan bureaucomputers en notebooks, ze hebben ook een beperkter doel. Wel kun je natuurlijk met een netbook een desktop besturen, zoals bij de meeste smartphones.

thieu op Maandag 27 April 2009 14:50

image

Ik zou netbooks echter niet scharen bij de 'desktop' Klopt natuurlijk, maar de sprong wordt steeds kleiner. De architectuur van een netbook is gelijk aan die van een desktop/laptop, de laatste is alleen véél krachtiger.
Verder komen er voor die netbook allerlei applicaties beschikbaar die dan in feite ook op een desktop kunnen draaien.

Je krijgt op die manier een OS dat op een desk-/laptop razendsnel is.

Samuel Michon op Maandag 27 April 2009 15:15

image

Verder komen er voor die netbook allerlei applicaties beschikbaar die dan in feite ook op een desktop kunnen draaien. Je krijgt op die manier een OS dat op een desk-/laptop razendsnel is.
Je wilt toch op een desktop of notebook juist applicaties die een smartphone of netbook niet aankan?

Verder komen er voor die netbook allerlei applicaties beschikbaar
Worden er afgezien van wat app launchers en gestripte versies van bestaande programma's dan applicaties gemaakt speciaal voor netbooks? Ik ken er geen.

thieu op Maandag 27 April 2009 16:52

image

applicaties gemaakt speciaal voor netbooks? Ik ken er geen. Niet voor 'Netbooks' maar voor het Android platform. Je wilt toch op een desktop of notebook juist applicaties die een smartphone of netbook niet aankan?Waarom? Dat heeft vlg mij alleen te maken met de beperkingen van de netbook. Op de Linux netbooks b.v. draait OpenOffice.org en dat draait ook op een desktop. Het is alleen maar makkelijk als het onderscheid wegvalt.
De keuze voor netbook of desktop wordt dan bepaald door de omgeving waar je het wilt gebruiken.

piekhaar op Maandag 27 April 2009 17:50

image

Inderdaad, een veel software waar "vroeger" al voldoende mogelijkheden in zaten zijn nu heel groot en (te) krachtig geworden.
De Netbook gaat misschien weer zorgen dat er "netter" geschreven word om "kleiner" bruikbaar te zijn.
Daarnaast hoop ik stiekem dat Android dan langzaam doorgroeit naar de Desktop.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws