Vista blijft tot 2011

Vista

Gepubliceerd: Woensdag 6 mei 2009

Ongeacht of Windows 7 begin volgend jaar of toch eerder uitkomt, Windows Vista blijft zeker tot 2011 verkrijgbaar.

Toon volledig artikel

Janno op Woensdag 6 Mei 2009 09:01

image

Ik heb geen medelijden met Microsoft. Die diarree van versies hebben ze over zichzelf heengeroepen. Ik bedoel, win2k: één versie (OK, professional en server), winxp: twee versies (home en professional) en dan nu vista (en win7) met ik weet niet want ik ben de tel kwijt hoeveel versies. En al die versies moeten worden gesupport!

Thatch op Woensdag 6 Mei 2009 09:55

image

Ik denk niet dat dat een probleem is. Het zijn allemaal 'Ultimate' versies, maar bepaalde onderdelen zijn weggelaten of uitgeschakeld.. Je hebt dus eigenlijk maar één versie. Je ziet toch op de Windows updatesite ook niet staan dit is voor Vista Ultimate, Of dit is voor Vista Home..

Volgens mij is de enige reden dat ze Vista blijven voeren, dat ze het verkocht hebben aan hardwareboeren. Die blijven met PC's met Vista zitten als ze het niet meer
ondersteunen..

jorgje op Woensdag 6 Mei 2009 11:16

image

Gelukkig heeft Apple slechts OS/X 10.3, 10.4, 10.5 en ga zo maar door en heeft Linux maar 250 verschillende distri's en dan weer de 32- en 64bit-versies én nog de desktop- en serverversies. Dat is inderdaad een stuk overzichtelijker. </sarcasme>

Ik vind het juist prima overzichtelijk: je hebt een versie voor netbooks (okay, bij Vista heet'ie XP ;) ), een versie voor de 'simpele' thuisgebruiker, een versie voor de meer ervaren thuisgebruiker en een professionele variant. Het lijkt me makkelijk om daar een keuze uit te maken.

Voor wat ik tot nu toe heb gezien van Windows 7, ga ik die aanschaffen zodra hij uitkomt. Dat werkt perfect! En ja, in mijn geval wordt het de Ultimate-versie.

vinylat45 op Woensdag 6 Mei 2009 11:56

image

Gelukkig heeft Apple slechts OS/X 10.3, 10.4, 10.5 en ga zo maar door en heeft Linux maar 250 verschillende distri's ...

Maar die zijn allemaal 100% functioneel.

In alle versies van Vista, behalve 1, worden functionaliteiten geblokkeerd.

Kickass op Woensdag 6 Mei 2009 12:25

image

Betreft Linux, de distributies zijn wel verschillend, maar uiteindelijk lijken ze allemaal op elkaar, of kan je ze zomaken dat ze op elkaar lijken.
keuzevrijheid heet dat.(en dat heb je niet bij Microsoft software, dat is eerder een bindmiddel dan software...)

CyberData op Woensdag 6 Mei 2009 11:37

image

Ik heb geen medelijden met Microsoft. Die diarree van versies hebben ze over zichzelf heengeroepen.

Ja lachen, maar waarom medelijden? Je zou eigenlijk medelijden moeten hebben met de kopers van die producten want die zien nu weer een eind datum inzicht komen waarop hun product dadelijk weer niet wordt ondersteund. Belachelijk dat zoiets kan. Zelfs mijn koffiemachine gaat nog langer mee dan een microsoftproduct. En het sterke is, hij heeft geen last van updates, en andere ellende die niet werkt zoals het hoor.

Mensen worden continue belazert door Microsoft. Waarom kopen we dat product nog? En waar zijn de goedkope upgrade versies? Met goedkoop bedoel ik dus echt goedkoop. Je hebt notabene net 300 euro neergelegd voor een Ultimate Vista en dan krijg je eerst te maken met de enorme teleurstelling omtrent dit product, daarna keert zowat de hele wereld zich tegen dit product wegens broddelwerk aan de kant van Microsoft en dan mag je nu vrolijk weer 300 euro neerleggen voor het volgende "betere" besturingssysteem?

Wat een oplichterij.

eMilt ! op Woensdag 6 Mei 2009 13:25

image

Je doet net alsof Vista het niet meer doet als er geen officiële ondersteuning meer is. Er is geen enkel ander OS voor de consumentenmarkt waarop je zo lang support en security patches krijgt als Windows.

Bijvoorbeeld: OS X 10.3, kon je begin 2005 nog gewoon in de winkel kopen. Is nu compleet unsupported, zelfs geen patches meer. Voor Ubuntu (dekstop versies) is de support maar 18 maanden na release. Voor de LTS (Long Term Support) releases is het tot 3 jaar na release. Bij Microsoft is het standaard minimaal tot 5 jaar na release en tot minimaal 2 jaar na release van de opvolger.

CyberData op Woensdag 6 Mei 2009 13:51

image

Je doet net alsof Vista het niet meer doet als er geen officiële ondersteuning meer is. Er is geen enkel ander OS voor de consumentenmarkt waarop je zo lang support en security patches krijgt als Windows.

Heb je aandelen microsoft? Ik doe niet net alsof het niet meer werkt. Ik ageer tegen de vanzelfsprekendheid waarop men product ondersteuning stop zet en mensen dat maar accepteren. Het is toch van de knotse dat je steeds nieuwe licenties moet kopen om tegen de nieuwste dreigingen beschermd te zijn en van die nieuwste features (in werkelijkheid veelal oude bugs die verholpen zijn) gebruik te kunnen maken.

Als ik bij xp kon blijven had ik dat wel gedaan, zelfs als ik voor de support en updates moet betalen. Als ik dan maar zeker ervan ben dat het veilig is en blijft en blijft werken. Maar nee, men trekt gewoon de stekker eruit. Ik moet nieuwe hardware en software kopen. Waar slaat dit op? Ik wil gewoon met mijn huidige configuratie blijven werken. Maar dat kan niet want net zoals met windows98 windows 2000 etc er zijn geen updates meer. Ik begrijp niet dat men zoiets maar normaal vindt. Zelfs een auto van 25 jaar oud kent nog nalevering van onderdelen en is nog te repareren. Maar bij een besturingssysteem vindt men het normaal dat het na 3 of 5 jaar sterft. Geef het dan vrij aan de opensource community dan kunnen die het nog in leven houden. De afschrijving op software is velen malen hoger dan op welk ander product dan ook. Volstrekt belachelijk en eigenlijk voor mij onacceptabel.

HolPen op Woensdag 6 Mei 2009 18:57

image

De afschrijving op software is velen malen hoger dan op welk ander product dan ook. Flauwekul! De afschrijving op een gemiddelde computer is procentueel veel hoger; deze is namelijk na drie jaar afgeschreven.
Ik moet nieuwe hardware en software kopen. Dat moet helemaal niet. Je bent vrij om je oude meuk te blijven gebruiken.
Zelfs een auto van 25 jaar oud kent nog nalevering van onderdelen en is nog te repareren Inderdaad, repareren, oftwel een onderdeel door hetzelfde onderdeel vervangen. Wat jij wilt is dat je de ene keer een wat flitsender stuurwiel krijgt, dan een wat mooier ronkende uitlaat en vlak daarna een paar extra airbags. Dat zouden updates zijn....

Op enig moment zullen zowel autofabrikanten als softwarehuizen nieuwe "modellen" introduceren. Je kunt niet verwachten dat men tot in het oneindige alles maar blijft supporten. Daarmee zouden de kosten echt de pan uitrijzen en zou het allemaal nog veel duurder worden. Wanneer je weet dat een computersysteem in drie jaar wordt afgeschreven, is het op zich niet zo gek dat men een operating system ook maximaal ca. 2 keer deze levensduur blijft supporten. Immers, na pak 'm beet 5 à 6 jaar zullen de meeste bedrijven en consumenten inmiddels nieuwe hardware hebben aangeschaft. En ja, die hardware moet wel ondersteund worden door je OS. En dan hebben we het nog niet eens over nieuwere functionaliteit.

Op een bepaald moment is het gewoon beter een geheel nieuwe versie van een OS te maken (nieuwe architectuur) dan het oude systeem te blijven oplappen.

xehrbagiz op Woensdag 6 Mei 2009 09:20

image

Alsof iemand het iets kan schelen...

Thatch op Woensdag 6 Mei 2009 10:01

image

Dat je de moeite neemt..

Kameo op Woensdag 6 Mei 2009 10:21

image

hey, we willen toch allemaal de nieuwste Windows hebben??

Koop nu, bestel nu, wordt nu lid, dat mag je niet missen, daar wil jij toch ook bij horen??

Ik ga zeker even naar de winkel om de doos te bekijken. Daarna ga ik weer verder met m'n XP.

CyberData op Woensdag 6 Mei 2009 11:41

image

Ow wacht hoera hoera Vista blijft tot 2011.

Moet ik nu
1. Blij zijn dat ie blijft?
2. Blij zijn dat ie dan eindelijk gaat?
3. Boos zijn dat de support dan al stopt terwijl ik net 300 euro heb uitgegeven voor een ultimate versie?
4. Boos zijn dat ie nog zolang blijft?
5. Whatever?

Het lijkt op windows m.e.

Anonymous Coward op Woensdag 6 Mei 2009 16:56

image

Of je blij moet zijn of niet, moet je zelf weten (perks of living in a free country).
Echter:
3. Boos zijn dat de support dan al stopt terwijl ik net 300 euro heb uitgegeven voor een ultimate versie?
Staat in het artikel, dat de ondersteuning stopt in 2012, niet 2011. Daarnaast gaat het daar om de algemene ondersteuningsfase (zoiets als wat nu net is afgelopen voor Windows XP), wat inhoudt dat er nog wel ondersteuning mogelijk is (tot 2017, overigens). Dit nieuws zou dus in ieder geval een glimlach op je gezicht moeten brengen, toch?

ferrari25 op Woensdag 6 Mei 2009 11:57

image

ik draai nu momenteel Windows 7 RC1 ik moet zeggen dat deze windows versie beter werkt dan windows Viesbah.

ik overweeg om windows 7 wel te halen als ie uit is(het hangt wel van de prijs af of ik windows 7 ga halen).

1 sneller dan viesbah
2 het is mooier dan viesbah
3 het ondersteund meer hardware

Kickass op Woensdag 6 Mei 2009 12:40

image

elke windows is sneller na verse install.
Wacht maar tot je register volloopt. Onderhoud is noodzaak om het op huidige reactiesnelheid te houden. Bij andere OS-sen is geen onderhoud nodig, omdat het eventueel op de achtergrond gebeurt.

Anonymous Coward op Woensdag 6 Mei 2009 12:44

image

Ik heb Windows 7 RC1 gisteren ook geïnstalleerd en kreeg de bevestiging dat alle drie de punten die je noemt gebakken lucht zijn.

1. Ja, totdat je er een virus scanner en skype op installeert, want daarna is het weer net zo traag als Vista.

2. Dat is uiteraard een kwestie van smaak, ik persoonlijk vindt het een verslechtering. Vista had tenminste nog een mooie en bescheiden taakbalk onder aan het scherm, in vergelijking met het lompe lelijke ding van 7.

3. Daar heb ik in ieder geval niets van gemerkt. Ik heb via een andere computer Vista drivers moeten downloaden om de boel aan de praat te krijgen en de Wifi verbinding deed het na 12 uur prutsen nog steeds niet.

Conclusie: al die beloften zijn niets anders dan mooie marketing praatjes :-p

eMilt ! op Woensdag 6 Mei 2009 13:41

image

Dat zegt dat meer over de kwaliteit van je virusscanner dan over Windows. Waarom Skype je computer vertraagd is me niet duidelijk. Misschien bij het opstarten maar dan laat je Skype toch gewoon later/vertraagd opstarten. Waarom al die software allemaal haantje de voorste wil zijn bij het opstarten is me niet duidelijk.

Dat je WIFI het niet doet is erg vreemd. Dan moet je wel een erg extreem exotische WIFI chipst hebben. Ik heb gisteren Win7 RC op een 6 jaar oude Dell Pentium 4 laptop geïnstalleerd en alles werd vlekkeloos herkend (ook de Dell WLAN card) en werkte direct. Er is alleen geen driver voor de NVidia FX Go5200 videokaart. Desondanks kan ik met de standaard VGA drivers gewoon native 1600x1200 resolutie draaien, alleen zonder Aero.

Anonymous Coward op Woensdag 6 Mei 2009 21:20

image

ik zal je serieus nemen en uitgan van de gedachte da tje echt een test gedaan hebt;
[quote]
1. Ja, totdat je er een virus scanner en skype op installeert, want daarna is het weer net zo traag als Vista.[/quote[ heel raar verhaal, ik heb hier avira draaien ( gratis!) en dat maakt HELEMAAL niets uit in snelheid. Je hebt dus een heel rare keuze gemaakt. Welke was dat?
[quote]
2. Dat is uiteraard een kwestie van smaak, ik persoonlijk vindt het een verslechtering. Vista had tenminste nog een mooie en bescheiden taakbalk onder aan het scherm, in vergelijking met het lompe lelijke ding van 7.[/quote] Dat kun je dus helemaal aan je eigen smaak aanpassen. kwestie van keuze en eigen voorkeur.( properties en use small icons bijvoorbeeld lost jouw ""probleem"" al op ;)

[quote]
3. Daar heb ik in ieder geval niets van gemerkt. Ik heb via een andere computer Vista drivers moeten downloaden om de boel aan de praat te krijgen en de Wifi verbinding deed het na 12 uur prutsen nog steeds niet.[/quote] Alle Vista drivers werken gewoon onder W7 dus OOK van je Wifi. Weer een heel vreemd merk zeker? Laat even weten dan zoek ik wel met je mee. DE ondersteuning via de vele forums die over W7 gaan is heel groot. Daar kom je snel verder.

anonymous_118315 op Woensdag 6 Mei 2009 21:36

image

Wauw, een zoekplaatje. Bedankt SED.

Verder wel een goeie reactie trouwens.

Anonymous Coward op Woensdag 6 Mei 2009 22:55

image

*** reactie verwijderd ***

anonymous_118315 op Donderdag 7 Mei 2009 08:21

image

Het was me nog niet opgevallen, maar wel een goed punt. :)

Forums worden door fans vaak als de kracht van Linux genoemd en door de anti-fans als zwakheid. Wel apart dat door een (in mijn ogen) Linux anti-fan een zwakheid van het Linux wordt aangemerkt als kracht voor zijn preferente os.

Ik moet trouwens zeggen dat ik van Windows forums tot nu toe niet erg onder de indruk ben. Ik zoek al een tijdje naar een oplossing voor een periodieke blue screen (Stop 0x124) op de Vista lap, maar de forums helpen hier niet echt verder.

Anonymous Coward op Donderdag 7 Mei 2009 10:34

image

Wel apart dat door een (in mijn ogen) Linux anti-fan een zwakheid van het Linux wordt aangemerkt als kracht voor zijn preferente os. los van de rommelige zin heb ik geen idee wat je me nu weer wilt laten zeggen.

De vele Windows forums helpen miljoenen mensen wereldwijd en doen dat vooral bij betatest versies heel erg goed.( vaak geredigeerd door MS personeel) Natuurlijk is dat geen garantie dat alle problemen opgelost worden.Jouw kennelijke hardware BSOD bijv. zou ik eerder bij de leverancier zoeken. Als je denkt dat Windows de dader is dan maak je er toch een dual boot Linux van of werk je met die handige CD's die meteen werken. Dan hoef je zelfs niet te installeren ;)

anonymous_118315 op Donderdag 7 Mei 2009 10:56

image

los van de rommelige zin heb ik geen idee wat je me nu weer wilt laten zeggen.Volgens mij probeer ik je niets te laten zeggen.

Ik meen me te herinneren dat je het idee van zoeken op forums naar antwoorden op Linux problemen niet handig vindt. Ik ben geen tijd om dat terug te zoeken, dus daar kan ik naast zitten.

Maar met die herinnering in het achterhoofd, valt je opmerking bij Windows 7 dan wel op.

Als je denkt dat Windows de dader is dan maak je er toch een dual boot LinuxIk heb het geprobeerd maar Vista's slaapstand gaat helemaal over de zeik als Vista's eigen bootmanager niet de eerste is. :(

Debuggen levert tot nu toe op dat het of driver gerelateerd of hardware gerelateerd is. Het kan dus letterlijk alles zijn.

anonymous_118315 op Donderdag 7 Mei 2009 14:49

image

Oh, en over een live CD... Goed idee, alleen jammer dat de crash absoluut niet voorspelbaar is. Soms komt het 2 weken niet voor, om vervolgens 3 dagen achter elkaar een keer voor te komen. En soms 3 keer op een dag.

Ik kan je verzekeren dat ik er een redelijk zenuwachtige save tik aan over ga houden. ;)

Chefz op Woensdag 6 Mei 2009 12:15

image

Huh? Boden ze support aan dan?

karloe op Woensdag 6 Mei 2009 16:16

image

Jawel, maar zeer beperkt, alleen voor de retail versies. :O

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws