Novell haakt aan op Intels Linux Moblin

netbook

Gepubliceerd: Vrijdag 8 mei 2009

Novell bouwt voort op Linux-variant Moblin voor netbooks. Versie 2.0 van die door Intel opgezette Linux-distributie is nabij.

Toon volledig artikel

Hein op Vrijdag 8 Mei 2009 16:16

image

Linux lijkt uitgespeeld

Tja, wat ik hier nog aan toevoegen.... FUD. Het is zo dat er steeds meer mensen hun weg vinden naar Linux.

Linux is bij lange na niet uitgespeeld. Integendeel. Zeker nu ook nog eens blijkt dat Windows 7 klaarblijkelijk voorlopig niet op netbooks wordt geinstalleerd en MS XP voorlopig hiervoor nog wil aanbieden en dan ook nog eens vandaag op webwereld het bericht dat de performance van Windows 7 eigenlijk niet veel beter is dan van Vista.

Feit is wel dat mijn Ubuntu 9.04 een stuk beter performt dan Ubuntu 8.10. In vergelijking met Vista draait Ubuntu op Warp-speed op mijn Acer laptop met 2 Gig intern.

Jasper Bakker [red. Ww] op Vrijdag 8 Mei 2009 16:24

image

Beste Hein,

Lees ook de tekst ná die ene zin. Daar staat wat over Android....
:)

En ik heb het niet over wat mensen zelf installeren (nadat ze hebben betaald voor netbook mét Windows), maar over wat de leveranciers aanbieden.

PS Waaruit is gebleken dat Windows 7 voorlopig niet op netbooks wordt geïnstalleerd? *nieuwsgierig*

Vincentlaborant op Vrijdag 8 Mei 2009 16:29

image

ik vraag altijd standaard bij een pc boer om een pc met ubuntu erop of anders gewoon een pc zonder OS. Als ze dat niet kunnen leveren dan loop ik naar een concurrent

thieu op Vrijdag 8 Mei 2009 16:53

image

Waaruit is gebleken dat Windows 7 voorlopig niet op netbooks... Er is volgens mij niet gezegd dat W7 niet op Netbooks geinstalleerd wordt, maar op Webwereld stond begin deze week een artikel dat XP nog een jaar na release van W7 voor netbooks beschikbaar bleef.
Het ís een detail en maakt de zaak niet wezenlijk anders.

Dendarm op Vrijdag 8 Mei 2009 19:03

image

Het feit dat jij blij bent met buntu wil niet zeggen dat het voor iedereen zo is. Ben zelf al jaren aan het experimenteren met diverse linux distro's, ook de buntu's, maar het is echt niet zo dat je daar al je problemen mee oplost. Vaak komen er meer bij, bijvoorbeeld bij de Mandriva versie die ik nu heb werkt de printer alleen als Mandriva er zin in heeft. Kubuntu 8.10 deed bij mij helemaal niks, en de 9.04 moet ik nog proberen (net gisteren gedownload), Er zullen dus inderdaad wel steeds meer mensen Linux proberen, mar er zullen er ook steeds weer veel afvallen, want het is niet zo eenvoudig als die heren van Canonical ons willen doen geloven. Ik begrijp dus best dat pcboeren in Nederland praktisch geen pc's met linux te koop aanbieden, hoewel ik het ook een gemis vind. Het is ondanks alle loftrompetten van liefhebbers nog steeds NIET geschikt voor het grote publiek.

Jozik op Vrijdag 8 Mei 2009 19:16

image

want het is niet zo eenvoudig als die heren van Canonical ons willen doen geloven

Kijk, dat begrijp ik nou niet. Ik geef toe dat ik zelf niet bepaald een automatiserings-analfabeet ben, maar ik zie om me heen heel wat mensen die uitstekend uit de voeten kunnen met out-of-the-DVD Ubuntu. En dat zijn wel 'pure' gebruikers die niet eens weten dat er een command line bestaat.
En als er nu eens een paar (grote) PC-producenten standaard PC's met Ubuntu (of Suse, of Fedore) zouden gaan uitrusten, dan zal blijken dat het net zo makkelijk of zelfs makkelijker is dan Windows (in wat voor smaak dan ook).

Kickass op Zaterdag 9 Mei 2009 11:37

image

...werkt de printer alleen als Mandriva er zin in heeft.
je praat over Linux alsof het windows is mijnheertje. ;-)
Je zal zelf wel hebben zitten rommelen. Want voorzover mijn ervaring is bij Linux(zelf gebruik ik Mandriva Powerpack 2009 64bit) iets werkt , or iets werkt niet, maar dat misschien gerommel bestaat simpelweg niet. Althans het is mij nooit overkomen in de laaste 6 jaar dat ik Linux gebruik.

Misschien configuratiefout? En is je type/merk printer wel gesupport?(zie hardwaresupport lijst van je gekozen distro) Of is het zo'n windows only hardware ding? (probeer dan eens Suse hahaha)

Linux is zeker geschikt voor het grote publiek. Neem een betaalversie(lees 4x goedkoper dan windows), en neem hardware wat Linux support, net zoals je bij windows doet in principe.
Dan kan je alles wat je maar wilt(als je juiste distro kiest), en heb je waarschijnlijk nog meer hardwaresupport.
Kies je gratis distro, tja dan heb je geen niet gpl gelicenseerde software erbij(default dan he).

Linux maakt je creatief(je leert computer en OS echt kennen), door je als user te gaan verdiepen in wat het allemaal kan, bij windows wordt je door de fabrikant dom en afhankelijk gehouden dmv bv wizards, gesloten coderingen en de ok knop.

Verder ieder z'n keus hoor, ik vind het prima dat men windows gebruikt (maar stuur me geen windows only coderingen per mail(office/media gerelateerd)).
Zodoende zijn er genoeg manieren om zombie pc's te beheren. Al die gigahertzen en gigabytes op inefficient en onveilig OS met breedband internet, ideaal voor bot netwerken.

Anonymous Coward op Zaterdag 9 Mei 2009 21:19

image

*** reactie verwijderd ***

anonymous_118315 op Vrijdag 8 Mei 2009 20:28

image

Ik vind (Open)SUSE een prima distro. Ik juich het dan ook van harte toe dat Novell bijdraagt aan Moblin. Misschien dat Linux zo een comeback kan maken op de netbooks.

nogffenikplof op Zaterdag 9 Mei 2009 00:06

image

Misschien dat Linux zo een comeback kan maken op de netbooks.

http://arstechnica.com/open-source/news/2009/04/death-of-linux-on-netbooks-greatly-exaggerated.ars

Linux is een OS zonder 'eigenaar' en/of beursnotering...


Plof...

Vincentlaborant op Zondag 10 Mei 2009 20:04

image

Linux is bij mijn weten alleen een kernel. De distro die je kiest die draait met Linux (de kernel) maakt het OS

nogffenikplof op Vrijdag 8 Mei 2009 23:43

image

Ik snap nog steeds niet waarom een MS licentie niet kan worden 'ingeruild' (korting of kadobon) zolang de meegeleverde licentie-code niet is gebruikt.

Wellicht zijn de opbrengsten bij koppelverkoop van MS producten hoger dan die bij het afsluiten van een woekerpolis...

Plof...

Ronnie op Zaterdag 9 Mei 2009 01:45

image

Wellicht zijn de opbrengsten bij koppelverkoop van MS producten hoger dan die bij het afsluiten van een woekerpolis...

Grote fabrikanten krijgen vaak inderdaad betaald voor het installeren van trial software zoals bijvoorbeeld virus scanners. Dit soort inkomsten hebben ze niet bij het gebruik van Linux. De extra inkomsten die men genereerd compenseerd voor een deel de prijs van Windows, vandaar dat het prijsverschil inderdaad vaak maar zeer beperkt is.

Kickass op Zaterdag 9 Mei 2009 11:43

image

Mooi punt voor de eu politiek om M$ de mond te snoeren.(of aan galg te hangen)

kwark op Zaterdag 9 Mei 2009 13:21

image

Ware het niet dat MS geen partij is in de verkoop, immers de hardware leverancier sluit die deals. En aangezien deze leveranciers een OEM versie leveren is MS geen partij in de levering van het OS.

tikdat op Zaterdag 9 Mei 2009 03:48

image

dan pleuren ze straks dat moblin ook vol met die mono meuk van novell

Gregorius op Zaterdag 9 Mei 2009 19:21

image

Dat is niet te hopen. Mono en moonlight zijn wolven in schaapskleren.
Die schrap ik meteen tijdens de installatie van een OS.

Als je platformonafhankelijk wil programmeren heb je Qt of Java nodig.

Frank23 op Dinsdag 12 Mei 2009 17:25

image

Linux is inderdaad absoluut niet uitgespeeld, zoals Hein terecht opmerkt. Vergeleken Windows draait Linux, en dan heb ik het in dit geval over over Ubuntu, een stuk sneller EN veiliger! Ik heb geen anti-virus of extra firewall nodig en hoef me ook niet druk te maken om DLL-injectie en dat soort privacy-ondermijnende technieken die door de Windows-architectuur mogelijk is gemaakt. Als mensen de voordelen van Linux zouden kennen en niet altijd maar het logge Windows krijgen voorgeschoteld, zou Linux nog veel meer gebruikt worden, Maar Microsoft voert al jaren een zeer agressief marketingbeleid en probeert daarmee elke mogelijke concurrent uit te schakelen.

@Gregorius: je zou ook REALbasic kunnen gebruiken. Daarmee kun je programma's maken die sneller werken omdat er geen JIT-compiler aan te pas komt zoals bij JAVA of .NET.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws