Pretium weer beboet voor dubieuze werving

dect

Gepubliceerd: Dinsdag 12 mei 2009

Pretium Telecom krijgt 35.000 euro boete voor het op onjuiste wijze werven van klanten. Dit is de tweede boete. Het totaal ligt nu boven de 100.000 euro.

Toon volledig artikel

Bob Schurkjens op Dinsdag 12 Mei 2009 15:15

image

Ben benieuwd wanneer ze de Nederlandse Energie Maatschappij gaan aanpakken. Is net zo'n bedrijf. Ook niet aangesloten bij Infofilter. Licht ook aan de lopende band consumenten op. Het kan allemaal in Nederland. En als je als bedrijf héél véél pech hebt, krijg je een tik op de vingers van de Consumentenautoriteit.

plep op Dinsdag 12 Mei 2009 17:34

image

Alle bedrijven die externe partijen inschakelen om televerkoop te doen lopen het risico om dat ze hun product dubieus aan de man brengen. NEM heeft daar ook gebruik van gemaakt. Maar vele anderen ook. Daarnaast zijn er altijd medewerkers van een call-center die voor de week/maand bonus te ver gaan (lees: liegen en bedriegen).

Bij Pretium is het call-centrum van hunzelf en zijn dit de verkoop methode die ze toepassen. Dat is pas echt bedrijfsmatig oplichten.

Heiko op Dinsdag 12 Mei 2009 19:26

image

Wat overigens door Pruttium wordt bestreden...

Harry op Woensdag 13 Mei 2009 07:29

image

Gelukkig is dat infofilter per oktober verplicht..
eindelijk van dat beltuig af.

NEM belt mij zon 2 x per week.. de idioten/

carolined op Dinsdag 12 Mei 2009 15:47

image

Sinds ze mijn 87 -jarige tante hebben opgelicht, mogen ze wat mij betreft ten onder gaan in de crisis.

edjez op Dinsdag 12 Mei 2009 15:50

image

Ken het Pretium verhaal, het gesprek verliep ongeveer zo:

'U bent klant bij KPN, blabla KPN, blabla pretium blabla.'

Kortom, eerst werd twee keer KPN genoemd, toen één keer terloops Pretium. Kan me voorstellen dat heel wat mensen dan denken met KPN van doen te hebben.

Royke op Dinsdag 12 Mei 2009 15:59

image

Er worden wel boetes opgelegd maar de gedupeerde consumenten kunnen nog steeds niets. De boetes zijn geen reden om op te kunnen zeggen. U bent erin getuind met het telefoongesprek, ja dat weten we. Nee u mag niet opzeggen want wij hebben regels en daar dient u zich aan te houden. BLAAAAH

Heiko op Dinsdag 12 Mei 2009 19:39

image

Opletten! Ze hebben drie maanden (!!!!!) opzegtermijn! Maar als je meteen (aangetekend) opzegt nadat je van een ongewenst abbo bent voorzien (wat ook niet meer is terug te draaien via het dure 900 nummer van de Klote PTT Nederland, aka. KPN) is dat ook goed. Wel effe je nieuwe, teruggezette abonnement regelen vóór de afsluittermijn. Ook opletten dat je dat achtelijke promotieblaadje van ze óók opzegt. Want daar moet je voor gaan dokken als je je telefonie niet meer van ze betrekt (dachut effe niet, overigens). Wat een tuig!

keesdewit op Dinsdag 12 Mei 2009 22:59

image

Ooit gehoord van de wet kopen op afstand? Als je binnen de bedenktijd van 7 werkdagen reageert door middel van een brief is er wettelijk gezien niets aan de hand. Wel even aangetekend sturen uiteraard. Dit alles geldt alleen mits de dienst niet direct actief wordt.

Janno op Woensdag 13 Mei 2009 07:00

image

Leg eens uit, als je een telefoontje van "KPN" krijgt ("Wij willen graag nog even uw gegevens controleren. Wat is uw rekeningnummer?") en even later valt er een supervage brief van Pretium in de bus wie daar dan de link tussen legt? In ieder geval niet de bovengenoemde tante van 87! Daarbij is een weekje erg kort. Vanwege deze praktijken is het intussen al verlengd naar drie maanden.

Rude op Woensdag 13 Mei 2009 07:54

image

Janno; Ik weet er ook alles van. Sjoemelen met de dagtekeningen, niet reageren op aangetekende brieven, uitspraken van de geschillencommissie naast zich neerleggen, mensen voor het gerecht slepen, zonder toestemming geld afschrijven, schofferen, afsluiten enz.

Zelfs de politiek pakt Pretium niet aan. Er worden alleen boetes uitgedeeld, waar Pretium vervolgens weer tegen in beroep gaat. Zo sleept dit al jaren voort, terwijl er dagelijks slachtoffers bijkomen onder vooral (soms dementerende) bejaarden.

Radar, Kassa, ze hebben er allemaal al vele malen aandacht aan besteed. De politiek heeft zelf al vergaderd over dit tuig. Maar het resultaat is, dat ze gewoon doorgaan!

Wetjes zoals kopen op afstand zijn grappig, maar in de praktijk heb je er geen zak aan!

bigbadwolf op Dinsdag 12 Mei 2009 16:58

image

Doet me denken aan de maffiapraktijken van Durion. Ze hebben hun naam maar gewijzigd in Oxxio, maar het bedrijf is nog steeds hetzelfde.
Je vraag informatie en krijg een contract.

Eelkonio op Dinsdag 12 Mei 2009 16:59

image

Pretium heeft mij ook benaderd. Tot drie maal toe heb ik ze hardop laten zeggen dat ze mijn gegevens van KPN hadden /gekregen/ en dat KPN het stimuleerde dat mensen overgingen naar Pretium. "Alles blijft hetzelfde, alleen krijgt u een goedkoper abonnement." Ik vond het schitterend om ze deze leugens te laten herhalen.
Toen ik door bleef vragen omdat ik "het vreemd vond dat KPN zomaar hun klanten weggaf aan een andere partij", kreeg ik de chef van de afdeling aan de lijn, die me wederom vertelde dat ze van KPN toestemming had om klanten over te zetten naar Pretium. En dat ze mijn gegevens van KPN hadden gekregen, samen met andere klanten, om hun hiervoor te benaderen.

Ze hadden helemaal geen toestemming. Ze hadden ook niets gekregen. Ze hadden een klantenbestand van KPN gekocht en gingen met die namen en telefoonnummers de boer op. Da's effe andere koek.

Gewoon om te zien wat er zou gebeuren heb ik me opgegeven, zodat ik kon zien of ze zich aan hun woord hielden. Ik kon binnen zeven dagen na ontvangst van de welkomstbrief opzeggen, vertelden ze me. Dat wilde ik wel doen: opzeggen binnen die tijd.

De KPN medewerker die ik vlak daarna sprak, gaf als commentaar een diepe zucht en vertelde me dat inderdaad Pretium geen toestemming had. Hij verwees me naar de artikelen op internet, die ook boekdelen spraken.

Uiteindelijk kreeg ik geen welkomstbrief. Maar natuurlijk tikte de klok wel door. "Dinsdag heeft u deze op de mat bij de voordeur!" Nu heb ik geen mat bij de voordeur en misschien daarom kreeg ik ook geen welkomstbrief. Dus heb ik zelf maar even gegoogled en hun telnr opgesnord:
-"Nee, ik hoef jullie aanbod niet meer."
-"Oh, waarom niet?"
-"Omdat ik jullie in het nieuws heb gezien."
-"Okay, dan is dat hierbij geregeld. *klik* *tuut-tuut-tuut*"

Ik hoop dat ze nog veel harder op hun vingers geslagen worden voordat ze nog meer schade aanrichten bij klanten en iets-minder-dubieuze bedrijven als KPN.

Guardian op Dinsdag 12 Mei 2009 17:29

image

Pretium Telecom bestrijdt de opgelegde regels te hebben overtreden

Tja.. als je de diverse consumentenforums leest - dan is dat toch wel anders... treurig.

Heiko op Dinsdag 12 Mei 2009 19:30

image

Heh- Tros Radar Forum: Pretium bovenaan, en de meeste reacties (nu: 2338)!

Kaiser Söze op Dinsdag 12 Mei 2009 18:50

image

Een dubieus cluppie, maar die lui bulken wel van het geld. Hopla, krijgen ze weer een dikke boete en hopla, staan ze weer zaterdag paginagroot in alle landelijke dagbladen...

langenaam op Woensdag 13 Mei 2009 08:10

image

Nondeju. Probeer ik me naar aanleiding van dit Pretium gedoe te registreren bij infofilter (wat een misleidende naam, ik filter geen informatie maar reclame). Wat blijkt. voor elk soort ongewenste rotzooi moet ik me apart registreren (direct mail, telefoon, etc. etc.).
Zou de politiek nu eindelijk eens in kunnen grijpen en een opt-in systeem bedenken? Het is duidelijk dat de marktwerking hier niet werkt.

milla75 op Woensdag 13 Mei 2009 09:33

image

Een corporatie krijgt slechts een boete, maar de klanten betalen daar natuurlijk voor. Dit terwijl een individu dat een strafbaar feit begaat van vrijheid wordt berooft. Oppakken dat tuig van Pretium management. De hele business is duidelijk opgezet met oplichting in het oog (voordoen als een ander namelijk PTT / KPN).

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws