'Applicatielimiet instapmodel Windows 7 geschrapt'

windows 7

Gepubliceerd: Maandag 25 mei 2009

Microsoft verwijdert het applicatielimiet uit de Starter Edition van Windows 7. Voorheen mochten slechts drie applicaties tegelijkertijd draaien.

Toon volledig artikel

Anonymous Coward op Maandag 25 Mei 2009 11:18

image

Het was ook een veel te vage beperking.
Het zou voldoende moeten zijn om een goedkopere versie aan te bieden van Windows 7 voor kleine netbooks die waarschijnlijk toch niet alle mogelijkheden van W7 kunnen gebruiken door dat in overeenkomsten met OEM leveranciers van netbooks te regelen en eventueel door features uit het image te halen (ruime hardwareondersteuning van normale windows versies bijvoorbeeld).

Jozik op Maandag 25 Mei 2009 14:39

image

Het is toch te gek voor woorden dat MS bepaalt op wat voor hardware hun software wel of niet mag draaien? U hebt een Ford Ka? Sorry, daar mag u geen Michelin-banden onder zetten.
Micrsoft mag natuurlijk verschillende versies van W7 aanbieden, maar niet bepalen waar het op geinstalleerd wordt.

Ssjaak op Maandag 25 Mei 2009 11:20

image

Neelie komt er eens in...

Puist ☺ op Maandag 25 Mei 2009 14:00

image

lezen is ook een vak...

Anonymous Coward op Maandag 25 Mei 2009 11:32

image

*** reactie verwijderd ***

Anonymous Coward op Maandag 25 Mei 2009 12:18

image

Niet dat het echt belangrijk is, maar kun jij aangeven wanneer MS het wel goed doet in de ogen van Theodoor?
Ze hebben geluisterd naar de kritiek en een rare beperking opgeheven. Dat is dus een ontwikkeling waar de consument baat bij heeft.

Anonymous Coward op Maandag 25 Mei 2009 12:25

image

*** reactie verwijderd ***

Gregorius op Maandag 25 Mei 2009 12:35

image

Ze hebben geluisterd naar de kritiek...

Microsoft luister nooit naar kritiek behalve wanneer er concurrentie is.

Ik waag het te betwijfelen of microsoft van deze beperking zou hebben afgezien zonder de dreiging van Linux op netbooks.

Anonymous Coward op Maandag 25 Mei 2009 12:40

image

*** reactie verwijderd ***

Gregorius op Maandag 25 Mei 2009 12:55

image

Het is jammer dat veel windowsfans niet door hebben dat door concurrentie (lees kleiner marktaandeel) windows beter en goedkoper wordt.

Anonymous Coward op Maandag 25 Mei 2009 15:32

image

Los of het allemaal fans zijn of gewoon tevreden gebruiikers.

Ik heb al zo vaak aangegeven dat concurentie niet alleen goed, maar zelfs noodzakleijk is.
Dit type opmerkingen geeft dan aan dat het realiteitsbesef gering is.
zonder de dreiging van Linux op netbooks.... die Linux op d enetbooks werden en worden massal gewist ten faveure van XP. Linux slaagt er dus nie tte coincurreren met een 8 jaar oude OS. Dat is geen teken aan d ewand maar gewoonweg rampzalig voor een concurrent.
IK heb nog steeds Xandros op mijn Asus staan maar sinds de test Acer one met windows 7, gebruik ik het nooit meer. te gebruiksonvriendelijk als je wat meer wilt dan klikken.
Dus ja, Linux wordt steeds gebruikersvriendelijker maar dat is dan ook hard nodig.


piekhaar op Maandag 25 Mei 2009 16:51

image

Ik heb al zo vaak aangegeven dat concurentie niet alleen goed, maar zelfs noodzakleijk is.
Dit type opmerkingen geeft dan aan dat het realiteitsbesef gering is.
"zonder de dreiging van Linux op netbooks."


Ik denk dat dat meer naar je eigen realiteit is. Als je aangeeft dat concurrentie goed is, bewijst het nu dat dat niet in aantallen hoeft te zijn maar in aanwezigheid.
Nu Firefox IE op gang heeft geholpen en Linux/Android dreiging op de netbook lijkt, dan bewijst het dat het niet groot hoeft te zijn.
Waarom jij het pas vind als er een groot quotum is snap ik nog steeds niet.

Anonymous Coward op Maandag 25 Mei 2009 21:44

image

snap ik nog steeds niet. dat was me al langer duidelijk ;)
Uiteindelijk gaat he tom marktaandeel en gebruiksaandeel. In beide gevallen loopt Linux sterk achte rop de ontwikkelingen. Let wel, ook android is een commerciele agenda die de dreingi vormt. Niet Open source als zodanig!
Ook bij google is marktaandeel de doelstelling.

piekhaar op Maandag 25 Mei 2009 21:54

image

Uiteindelijk gaat he tom marktaandeel en gebruiksaandeel
Dat is me duidelijk dat die dingen je criterium zijn, het is gelukkig voor onze economie en innovatie dat daar niet de enigste drijfveren liggen.
Maar ja, bedrijven worden nu eenmaal niet meteen groot opgericht, ik meen te weten dat MS ook maar met een paar mensen gestart is.
Ik moet wel bekennen dat het een makkelijke insteek is wanneer je daar elke aanschaf op baseert, de keuze wordt dan wel simpel.

piekhaar op Maandag 25 Mei 2009 22:20

image

ook android is een commerciele agenda die de dreingi vormt
In de uitspraken van Balmer was dit "gevaar" nog niet eens aanwezig, typisch dat je dit dan weer wél ziet. Android percentage op de telefoon is nu nog amper te meten en op de netbook nul.
Android is in basis ook gewoon OS-OSS. Als je dan OS-OSS als doorgebroken ziet, zijn kompleet werkende systemen dat gewoon ook. Of ze nu OO.org heten of Linux, of Mysql, of Gimp, de gebruikers zijn er tevreden mee, ze doen hun werk en ze verdwijnen niet meer. De groei of quotum hangt af van de gebruikers die het willen gebruiken en dat is voor een ieder vrij.

Gregorius op Dinsdag 26 Mei 2009 09:10

image

In beide gevallen loopt Linux sterk achte rop de ontwikkelingen. Let wel, ook android is een commerciele agenda die de dreingi vormt. Niet Open source als zodanig!

Android draait op Linux en is opensource: Android broncode

The Android Open Source Project uses a few open source initiative approved open source licenses to enable availability of source code and to accept contributions from individuals and corporations.

Android Open Source Project license

The preferred license for the Android Open Source Project is Apache 2.0. Apache 2.0 is a commercial and open source friendly open source license. The majority of the Android platform is licensed under the Apache 2.0 license. While the project will strive to adhere to the preferred license, there may be exceptions which will be handled on a case-by-case basis. For example, the Linux kernel patches are under the GPLv2 license with system exceptions, which can be found on kernel.org .

Anonymous Coward op Dinsdag 26 Mei 2009 10:26

image

Android draait op Linux en is opensource: klopt deels het is een linux kernel maar ook volgens google geen linux! maar daar is ook niet de reden van het groeiende succes te zoeken maar bij de supporting act van de multinational die erachter zit en die een strikt commerciële agenda heeft: Google.
Dat is het grote verschil tussen de vele linux distro's en de specifieke die Android heet.

piekhaar op Dinsdag 26 Mei 2009 13:47

image

klopt deels het is een linux kernel maar ook volgens google geen linux!
Een appel is hetzelfde als een peer maar dan anders.
Het is een Linux kernel maar geen Linux?
Wat is de definitie van Linux dan?
Ubuntu, Fedora, OpenSuse enz. noemen we Linux omdat de kernel daarvan af stamt volgens mij, alles buiten de Kernel is OS-OSS samengebrachte software.
Dat kan overigens ook router, spelconsole of andere software zijn.

Anonymous Coward op Dinsdag 26 Mei 2009 13:50

image

los even van de omschrijving die google bedacht heeft ( dus daar klagen) is de doorsnee Linux distro heel wat breder dan de kernel.
Strikt genomen is Linux niet meer dan de kernel maar iedereen bedoelt daar in het gebruik de volledige distro mee. Android is meer dan een kernel...
Ik stel voor dat je contact zoekt met larry..

Gregorius op Dinsdag 26 Mei 2009 15:32

image

klopt deels
Niet Open source als zodanig!

Wat is er nou precies niet open-source aan Android?

anonymous_118315 op Dinsdag 26 Mei 2009 20:20

image

Ik meen mij te herinneren dat Android zelf wel OSS is, maar dat er bepaalde delen onder druk van Telecom bedrijven gesloten zijn. Als je er dan heel lang aan draait is Android inderdaad geen Open Source.

Linux is eigenlijk ook niet Open Source. Tenminste niet als je Flash of Nvidia/ATI drivers gebruikt.

Verder is het niet zo heel spannend denk ik.

anonymous_118315 op Maandag 25 Mei 2009 15:40

image

@SED:
... die Linux op d enetbooks werden en worden massal gewist ten faveure van XP.De grote vraag is echter of dat met een drie programma's limiet op Windows 7 nog steeds zo zou zijn. Dat is tenminste wat ik uit de reactie van Gregorius haal.

Dus misschien toch een voordeel van Linux? Het houdt Microsoft scherp.

Anonymous Coward op Maandag 25 Mei 2009 16:00

image

concurrentie is zeker goed ( herhaling) alleen komt de echte concurrentie vooral van Apple en eigenen vooral Linux fans deze toe. Linux op de desktop is nog steeds geen vorm van concurrentie en dat duurt ook veel te lang. Na de terugslag die MS had met Vista kon Linux een slag maken maar ze wachten weer te lang om allemaal een fraai opgeleukte eigen distro te brengen in plaats van een fatsoenlijke die de concurrentie aan kan. Nu komt W7 en ligt Linux weer op een lichtjaar achterstand, jammer is dat.

piekhaar op Maandag 25 Mei 2009 16:54

image

Ja, je kunt het eigenwijs noemen, maar zelfs Balmer is het niet met je eens.

anonymous_118315 op Maandag 25 Mei 2009 20:14

image

Dat lijkt me een lastige spagaat. Je wil als fan het os graag afdoen als drie keer niks. En dan opeens is daar een topman die de ballon doorprikt.

Ik denk dat het risico van Linux (of eigenlijk Open Source software in het algemeen) meer ligt in de flexibiliteit en minder in het volume. Je kan het niet opkopen, je kan het niet kapot concurreren. En zelfs aanklagen is bijzonder lastig. Je kan wat grote sponsors onder druk zetten, maar dat wordt een bijzonder kostbare zaak zoals SCO aan den lijve heeft ondervonden.

piekhaar op Maandag 25 Mei 2009 20:39

image

Daarom snap ik SEd zijn fixatie op volume niet, hoeveel marktaandeel had Firefox om MS IE ineens onder handen te nemen.
De groeiende 1% is voor Balmer voldoende om het boven Apple te plaatsen, en MS lijkt WIN7 "bruikbaarder" op netbooks/tops toe te staan naar aanleiding van een Linux/Android "offensief".
Je hoeft écht niet groot te zijn om gevaarlijk over te komen.

Anonymous Coward op Maandag 25 Mei 2009 21:41

image

fixaties zie ik hier vooral bij personen die keer op keer de doorbraak voorspellen.
Linux heeft het meeste potentie om een speler van formaat te worden. De nix basis van Apple speelt daar ook heel sterk op in. Linux op de server heeft een stabiel marktaandeel een een stevige basis met goede toekomst mogelijkheden. OP de desktop is het vooral hobbyisme wat de trom roert met een fikse opruiming van veel distros door de ( vroeger verguisde) Ubuntu distro. Dat Ubuntu echter nog lagn geen serieuze concurrent is geven zelfs de echte Linux kenners toe. daar is nog heel veel in te halen. Alles bij elkaar houdt dat MS lekker onder druk en dat is alleen maar gunstig. ( deze laatste regel negeren jullie toch dus die had ik me weer kunnen besparen ;)

Dat het aandeel Linux stijgt mag zelfs de grootste onbenul duidelijk zijn als je slechts een schasmele procent weet te veroveren. dat kan alleen maar stijgen. Als Linux op mobos meeleverde wordt dan gaat dat al vanzelf. Daar hebben de vele distros dan minder storende invloed op. Flexibilitiet is helemaal niet wat de gebruiker wil. Die wil gewoon een systeem zoals hij gewend is en dat gewoon werkt. Die ruime toevloed aan vaak incomplete distro's maakt dat alleen maar lastiger en dus kiest men het niet. Linux schiet zichzelf al jaren in de voet.

piekhaar op Maandag 25 Mei 2009 22:00

image

Zoals we al eerder discuteerden heeft doorbraak voor jouw een ander definitie als voor mij. Als jij de jouwe elke keer mag weergeven kun je er toch niet tegen zijn dat ik de mijne daar tegenover mag zetten.
En als jij quotum blijft aandragen zal ik (verschillende) zaken aandragen waarom ik vind dat elke doorbraak juist klein begint, dit geld ook voor grote doorbraken, en die zijn niet altijd voor de massa.

anonymous_118315 op Maandag 25 Mei 2009 23:19

image

Er waren mensen die die de Vista doorbraak voorspelden en er waren mensen die een Linux doorbraak voorspelden. Beide zaten er naast.

Of Linux gaat doorbreken? Ik kan er niet zo mee zitten. Als de markt het wil gebeurt het, zo niet dan niet. Ik ben al blij als het gewoon rustig blijft groeien zoals het groeit.

anonymous_118315 op Maandag 25 Mei 2009 16:28

image

@SED:
Linux op de desktop is nog steeds geen vorm van concurrentie en dat duurt ook veel te lang. Ieder zijn mening.

Anonymous Coward op Dinsdag 26 Mei 2009 08:58

image

Dat is al winst hier ;)

anonymous_118315 op Maandag 25 Mei 2009 11:39

image

Verstandige beslissing, nu die achtergrond nog. Met deze stappen vraag ik me alleen wel af wat dan nog het verschil is met de Home Basic uitvoering?

Anonymous Coward op Maandag 25 Mei 2009 12:05

image

De Home Basic versie zal ongetwijfeld niet aan licentie restricties gebonden zijn en zal vermoedelijk ook in een retail en een OEM-retail en een upgrade versie verschijnen terwijl de versies voor de starter edition niet zullen verschijnen.

Je kunt dus niet zelf even een schijf met de starter edition kopen en op een netbook installeren maar deze alleen pre-installen op netbooks terugvinden.

Jozik op Maandag 25 Mei 2009 14:41

image

En dat is dus compleet belachelijk, zie je dat zelf ook in?

Anonymous Coward op Maandag 25 Mei 2009 16:32

image

Ik zie het als een korting op Windows 7 wanneer het wordt voorgeinstalleerd op hardware die niet alle Windows 7 gebruikerservaring kan bieden.
In theorie gelijk zaken kosten wel vaker een verschillende prijs vanwege de omgeving waar je ze in gebruikt.

Door een korting te bieden wordt Windows 7 dat mogelijk een overkill heeft aan features voor een netbook toch een verkoopbare optie.

bekhof op Maandag 25 Mei 2009 11:51

image

Een schermresolutie van 10.2" of minderWat heeft de grootte van een scherm nu met de resolutie te maken?

Sokolum op Maandag 25 Mei 2009 11:58

image

Er is geen verschil, alleen om het lagere prijs te kunnen reachvaardigen. Het slaat ook nergens op.

Anonymous Coward op Maandag 25 Mei 2009 12:01

image

Het moet natuurlijk schermgrootte zijn.

Ernst-Jan Hamel op Maandag 25 Mei 2009 12:06

image

helemaal gelijk. foutje van mij. dank!

Niels Basjes op Maandag 25 Mei 2009 12:19

image

Volgens Thurrot is een ander "stom limiet" nog wel aanwezig in de Starter Edition: "De bizarre onmogelijkheid om de bureaubladachtergrond te veranderen".

Dit is een standaard marketing truuk van Microsoft om felle discussies over een non onderwerp uit te lokken en zo hun nieuwste speeltje in de publiciteit te krijgen. Dat hebben ze 3 jaar terug bij Vista op precies dezelfde manier gedaan met het opstart geluidje.

Any publicity is good publicity.

vinylat45 op Maandag 25 Mei 2009 13:42

image

Je verwoordt wat ik dacht!

Revit Tekenaar op Maandag 25 Mei 2009 15:19

image

Op mijn iPhone kan ik ook maar één programma tegelijk openen. Daar heb ik me nog nooit aan gestoord. De software moet dan wel zo slim zijn dat het onthoudt in welke staat het is afgesloten, zodat je ervoor zou kunnen kiezen het te openen zoals je het hebt afgesloten. Het zorgt sowieso voor een efficiënter gebruik van de resources.
Overigens geldt (gold) de beperking van 3 niet voor services die op de achtergrond draaien, dus kan bijvoorbeeld je mailprogramma gewoon nog in de systemtray je mail binnenhalen.

vinylat45 op Maandag 25 Mei 2009 17:30

image

Op mijn iPhone kan ik ook maar één programma tegelijk openen.

Dat is incorrect: je kunt bijv. muziek luisteren en internetten tegelijkertijd.

Gregorius op Maandag 25 Mei 2009 19:53

image

je kunt bijv. muziek luisteren en internetten tegelijkertijd.

Kun je dan ook nog gebeld worden?

Anonymous Coward op Dinsdag 26 Mei 2009 09:02

image

De beperkingen op de iPhone zijn vooral om het apparaat nog bruikbaar te houden. Pas als de hardware voldoende capaciteit heeft ( komende versie?) zal het OS aangepast worden. Op dit moment zou echte multitasking of complexe applicaties zoals Symbian en android en MS hebben zorgen voor een boter traag apparaat dat nog kortere batterijduur heeft en dus volledig onbruikbaar is. Het is dus een bewuste keuze van Apple om het gebruik sterk te beperken om daardoor een bruikbaar apparaat te behouden.

piekhaar op Maandag 25 Mei 2009 18:16

image

Het is eigenlijk vreemd dat een software bedrijf probeert te bepalen wát (aan specs) een netbook is, Intel heeft dat ook geprobeerd. De term netbook en nettop komt uit de fabrikanten zelf, ik denk niet dat MS of Intel hier enige invloed op zal hebben.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws