Netbooks nemen hap uit laptopverkoop

netbooks

Gepubliceerd: Woensdag 27 mei 2009

De verkoop van netbooks neemt wel degelijk een hap uit de laptopverkoop. De kannibalisatie ligt op twintig procent.

Toon volledig artikel

Blizzard op Woensdag 27 Mei 2009 20:17

image

Ik snap niet wat mensen met zulke kreupele hardware aanmoet. Het scherm is te klein, de prestaties te laag.
Voor hetzelfde geld heb je een volwaardig scherm met echte prestaties.
Er zijn zelfs al laptops goedkoper dan netbooks. En hoewel goedkoper zijn de prestaties minstens het 10-voudige er van.
Ik kan me niet voorstellen dat die dingen overal mee naar toe gesleept worden, want dan zou ik er wel veel meer mensen mee zien.

karloe op Woensdag 27 Mei 2009 23:53

image

Bedenk voor jezelf eens waar je zo'n ding voor zou gebruiken!

Ik zit nu met een AOA110-Ab op de knie, "even" de reacties op diverse topic's te lezen,en dat gaat prima ;-)
Wil je zware games spelen, kies een top laptop, maar voor een beetje Intuhnetten en zelfs OpenOffice is dit bakkie snel genoeg.
(en wat wil je meer, met een resolutie van 1024 x 600? een celeron?, dag accu!)

Signum op Donderdag 28 Mei 2009 08:59

image

Zware games speel je niet op een laptop.

Kickass op Donderdag 28 Mei 2009 10:06

image

Eeh zware games werken prima op een laptop(eeh pardon, we leven in 2009, je bedoelt notebook, laptop is so 90's). Om het simpele feit dat een notebook dezelfde techspecs kan hebben als een game PC.
De game ergonomie van een notebook kan je verbeteren met bv een wireless gamepad, toetsenbord, of een 2e monitor/beamer.

Dat netbook goed verkoopt is logisch.
Vele kuddedieren hier willen voor dubbeltje op 1e rij zitten, en hebben totaal geen benul van technische specificaties.

Verder de kop van het artikel:
Netbooks nemen hap uit laptopverkoop
Wat dacht je van: Netbooks nemen hapje uit verkoop van:
-Notebook(aka laptop)
-Desktop
-Calculator
-Electrische tiepmachine(zijn die er nog)
-Televisie
-Radio
-Pda/Mda/Smartphone/PocketPC/PocketPCphone
-Telefoon
etc. etc.

Signum op Donderdag 28 Mei 2009 13:38

image

EDIT: Laat maar.. Ik dacht dat er nog geen Tri-SLi notebooks waren, maar ik zie dat ik alweer achterloop. Maar goed, ik blijf erbij dat de echte zware games (zwaarste) beter draaien op een ouderwetse PC (puur op gevoel gebaseerd). Daarnaast is het spelen van zware games ook constant bijblijven met de nieuwste grafische kaarten e.d. Met een laptop is het (meestal) niet mogelijk om even een nieuwere grafische kaart te plaatsen.

BillSpaarbank op Donderdag 28 Mei 2009 09:26

image

Helemaal met karloe eens. Mijn netbookje gebruik ik voornamelijk voor internet en mail op de bank, favouriete tv-series kijken, muziek luisteren en af en toe installeer ik een nieuw besturingssysteem om te testen. Voor het echte werk gebruik ik de notebook.

Bovendien komt het wel eens voor dat mijn vriendin en ik beide de laptop nodig hebben. Dan is zo'n extra machientje best handig.

Kreupele hardware is echt een non-argument. Die Intel Atom met 1 gig aan geheugen (XP) doet echt niet onder ten opzicht van mijn Vista notebook bij het uitvoeren van de eerder genoemde taken.

Zoals al gezegd, het is maar net wat je ermee wilt doen.

Simon B. op Donderdag 28 Mei 2009 09:17

image

Voor hetzelfde geld heb je een volwaardig scherm met echte prestaties.

Jawel, zo een heb ik van mijn werk. Openklappen in de vliegtuigstoel is haast niet te doen en na een eind lopen met die tas aan je schouder ga je je nek goed voelen. Mooi niet dat ik die nog eens ga meeslepen op reis.

Simon B. op Donderdag 28 Mei 2009 11:15

image

Ik leg precies uit waarom ik liever een netbook mee heb op reis, ook al is die minder krachtig dan een grotere en zwaardere gewone laptop. Waarom dan dat minnetje?

Vasco op Donderdag 28 Mei 2009 15:56

image

Ik vind het een geweldige uitvinding voor de beperkte ruimte van het theater. Hang mijn digitale mengtafel eraan om alles in te stellen. Kan natuurlijk ook met een normale laptop maar hoe vaak ik vroeger moeilijk moest doen om die ergens kwijt te kunnen op de vierkante meter die ik maar krijg is dit gewoon geweldig.

Daarnaast kan ik er gelijk in de artiesten foyer even mijn e-mail op controleren etc. en ik sleep al genoeg met grote zware flightcases dus dit is dan een welkom ligt dingetje in mijn rugzak ;-)

HanZie op Woensdag 27 Mei 2009 21:46

image

Zal wel persoonlijke voorkeur zijn.
Zo'n netbook is echt wel een stuk kleiner, dus voor sommige ook makkelijker mee te nemen.

Doe mij ook maar een gewone notebook, gaat een stuk sneller...

sekabo op Donderdag 28 Mei 2009 07:59

image

Heb zo'n ding cadeau gekregen, maar het is eigenlijk gewoon een hebbedingetje. Te klein om écht mee te werken, en te groot om in je tas rond te slepen. Met mijn HTC kan ik hetzelfde doen, en daar hoef ik geen aparte tas voor mee te slepen. Ik denk dat over een tijde deze "mode gril" wel over is, en in ieder geval te verkoop hard terug loopt.

Rinzwind op Donderdag 28 Mei 2009 10:09

image

Ik denk dat de telefoon vervangen zal worden door de netbook. Je kunt...
- bellen
- reacties geven op internetfora
- fatsoenlijk een brief schrijven
- documenten verzenden (zoals die brief)
- (beperkt) gamen.

Ik denk zelfs dat bellen een bijzaak zal worden. Een hadsfree BT headsetje is al voldoende om bijvoorbeeld je netbook in je tas te laten zitten terwijl je wel kunt opnemen en praten.

En aangezien het OS schaalbaar moet zijn een perfecte kans voor Ubuntu :-)

Nee, ik denk dat de netbook een serieuse tegenstander van de normale telefoon kan/zal worden.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws