EZ: Skype-blokkade op iPhone geen probleem

staatsecretaris heemskerk

Gepubliceerd: Donderdag 28 mei 2009

Staatssecretaris Heemskerk vindt het geen ramp dat iPhone-bezitters Skype niet kunnen gebruiken over het 3G-netwerk. "Er zijn genoeg alternatieven."

Toon volledig artikel

vinylat45 op Donderdag 28 Mei 2009 12:32

image

Het fysieke netwerk kost veel geld, en dat moet simpelweg terug verdiend worden.

Maar wel jammer voor nu.

Samuel Michon op Donderdag 28 Mei 2009 13:06

image

Rare opmerking. Bij T-Mobile (de iPhone-telco) wordt VoIP-over-3G immers al gewoon toegelaten. Daar ligt het dus niet aan. Het is gewoon een kwestie van dat er nog geen voor software-ondersteuning voor is op de iPhone.

Over een maand komt iPhone OS 3.0 officieel uit, en er zitten al hints in de betas die duiden op de mogelijkheid voor tethering en VoIP-over-3G. Ik zou niet verbaasd zijn als het binnenkort gewoon mogelijk is.

Samuel Michon op Donderdag 28 Mei 2009 14:00

image

Trouwens, wat een misleidende peiling toch weer.
"Heemskerk heeft geen probleem met het blokkeren van Skype over 3G op de iPhone. Dat is onacceptabel. De netneutraliteit is in het geding"
T-Mobile is juist een van de weinigen die VoIP-over-3G toelaat op zijn onbeperkte data-abonnementen. Hoe kun je dan klagen over net-neutraliteit?

(Ook droevig dat de stemmers er in tuinen; op dit moment is het de mening van de meerderheid, met 61%)

vinylat45 op Donderdag 28 Mei 2009 13:40

image

Aha, naar me wat meer verdiept te hebben is het een ontbreken van de functionaliteit in Skype voor de iPhone. (waar hebben we het over?)

Een probleem dat Skype mogelijk voorziet: indien een gebruiker belt naar een vaste lijn over 3G, dan (indien niet flat rate) krijgt hij twee rekeningen; 1) voor het gebruik van Skype en 2) voor gebruik van 3G. Dit is mogelijk niet transparant of duidelijk voor sommige gebruikers.

parvulusconsecro op Donderdag 28 Mei 2009 12:33

image

Blokkeren mag gewoon

dat is jammer

Genoeg keuzes

ook gratis keuzes??

Nappy op Donderdag 28 Mei 2009 12:59

image

Als jij geld ziet in het gratis aanbieden van skype via een mobiel netwerk dan zou ik zeggen ga je gang.

vinylat45 op Donderdag 28 Mei 2009 13:11

image

Hear hear!

(helemaal met je eens)

GJvdZ op Donderdag 28 Mei 2009 15:17

image

Waarvoor moet alles gratis zijn? Jij verwacht toch ook salaris aan het eind van de maand?

Internetexplorer op Donderdag 28 Mei 2009 23:19

image

Vooral dat ik er het einde van de volgende maand mee haal.

eerde op Donderdag 28 Mei 2009 12:37

image

"Er zijn genoeg alternatieven." Is altijd zijn antwoord :(
Window$, machtspositie, OEM install ?
Altijd is het antwoord: "Er zijn genoeg alternatieven."
Mafkees !

vinylat45 op Donderdag 28 Mei 2009 12:52

image


Dit zijn alternatieven:
www.skype.com/i...ad/skype/nokia/
www.skype.com/i.../windowsmobile/
www.skype.com/i...d/skype/mobile/

Genoeg toch?

harrys op Donderdag 28 Mei 2009 12:54

image

Window$??? daar is skype niet op geblokkeerd hoor.

Acarya op Donderdag 28 Mei 2009 12:42

image

Heemskerk wijst er ook op dat er geen juridische beperkingen zijn om internettoegang te beperken of te blokkeren.
En daarom moet netneutraliteit in de wet vast worden gelegd.
Heemskerk vindt niet dat het principe van netneutraliteit in het geding is.
Niet? En hoe zou hij dit dan wel willen noemen? Flapdrol.

ozzybulldog op Donderdag 28 Mei 2009 12:53

image

Ja Apple mag dat, geen probleem.
Niemand die daar ook maar iets over zegt tegen Apple.

Oz

Anonymous Coward op Donderdag 28 Mei 2009 15:07

image

Apple fans vinden het zelfs fijn ;)

Anonymous Coward op Zaterdag 30 Mei 2009 18:45

image

Hoe zou JIJ dat nu weten?
Word eens volwassen jochie!

hubruja op Donderdag 28 Mei 2009 13:09

image

Staatssecretaris Heemskerk vindt het geen ramp dat iPhone-bezitters Skype niet kunnen gebruiken over het 3G-netwerk.

Sinds wanneer bepaalt een staatssecretaris wat wij, als gebruikers, een ramp vinden of niet. Dat bepalen wij zelf wel.

Straks gaat hij bepalen dat we de kleur groen niet mooi vinden. Of dat we allemaal geen bloemkool lusten.

Gr*tisr**d*n op Vrijdag 29 Mei 2009 04:06

image

blijkbaar vinden consumenten dat ook geen probleem, want de iPhones gaan weg als warme broodjes.

Internetexplorer op Zaterdag 30 Mei 2009 17:35

image

De uitspraak van Heemskerk is dan ook een flagrante schending van de bepalingen in het Verdrag van Rome (waarmee de EEG werd opgericht!) over vrijheid van informatiegaring en -verspreiding. Niet alleen is uit jurisprudentie gebleken dat er geen enkele techniek wordt uitgesloten, maar dat ook telecommunicatie onder die vrijheid thuishoort. Kortom was ik Skype zou ik gaan procederen bij het Europese Hof van Justitie.

karloe op Zondag 31 Mei 2009 13:14

image

dat ook telecommunicatie onder die vrijheid thuishoort.

Hmm, met een iPhone kun je toch nog wel gewoon bellen? ;-)

Dat Skype niet "aanwezig" is op de iPhone moet je in een andere hoek zoeken, bij Skype zelf, als ontwikkelaar, en/of Apple, die bepaalt wat er op de iPhone "mag" draaien.

golem op Donderdag 28 Mei 2009 13:24

image

Het enige kromme stukje dat ik in de publicatie kan ontdekken is dat er gezegd word dat er genoeg alternatieven zijn in tegenstelling tot de US waar er 4 de markt in handen hebben. Hoeveel mobiele providers zijn er dan? KPN, Vodafone en T-mobile, verder kan ik er geen bedenken die een eigen netwerk heeft.
Het is wel waar dat als je dus VOIP over 3G wil je naar T-mobile kan, dus de mogelijkheid is er inderdaad alleen niet met je iPhone.

Anonymous Coward op Vrijdag 29 Mei 2009 09:15

image

Je vergeet dat er ook meerdere 3G mvno's zijn en Telfort nog eigen wettelijke verplichtingen heeft. Die forse boete kwam niet voor niets.

bigbadwolf op Donderdag 28 Mei 2009 14:50

image

De blokkade van VoIP speelt vooral in de VS, waar vier carriers bijna de hele markt in handen hebben. Dit is in Nederland niet het geval.
Inderdaad, in Nederland hebben we er maar 3!

vinylat45 op Donderdag 28 Mei 2009 15:02

image

De blokkade van VoIP speelt vooral in de VS, waar vier carriers bijna de hele markt in handen hebben. Dit is in Nederland niet het geval.
Inderdaad, in Nederland hebben we er maar 3!


4 op 300.000.000 Amerikanen
3 op 16.500.000 Nederlanders

is wel een verschil

AWACSone op Donderdag 28 Mei 2009 15:06

image

Amerika maar 4 carriers? Kijk eens op:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_Network_Code#U

Volgens mij tel ik er daar een paar meer....

Samuel Michon op Donderdag 28 Mei 2009 15:50

image

De 4 nationwide netwerken zijn Verizon Wireless, AT&T Mobility, Sprint Nextel en T-Mobile USA.

Alle andere aanbieders gebruiken de netwerken van de vier groten of als ze wel een eigen netwerk hebben dan beslaat die maar een deel van het land. (Bijvoorbeeld Cincy Bell, die alleen actief is in Ohio, Kentucky en Indiana.)

Anonymous Coward op Donderdag 28 Mei 2009 14:57

image

Ik skype me (theoretisch) helemaal suf op mijn Nokia 5800. Kon zelfs kiezen tussen een Skype app en Fring. Koos voor het laatste, want daar kan ik ook in bellen met mijn Google Talk contacten en zelfs Microsoft Live Messenger contactjes... Sja, wie zit er dan ook op zo'n gesloten iPhone te bellen? Gewoon niet zeuren en verder zoeken!

Samuel Michon op Donderdag 28 Mei 2009 16:01

image

Skype voor de iPhone (link)
Fring voor de iPhone (link)
Google Talk voor de iPhone (link)

Waarom zou je kiezen voor zo'n 'gesloten' iPhone? Vanwege het enorme aanbod aan applicaties. Naast de genoemde apps zijn er nog honderden andere VoIP-apps waar je uit kunt kiezen.

Kickass op Donderdag 28 Mei 2009 17:10

image

Tjee.... Nimbuzz kan nog veel meer.
...fring/skype/googletalk, allemaal te beperkt omdat je per protocol een applicatie nodig hebt, Nimbuzz does it all (1 app die al die functies bied), en multi platform.

Samuel Michon op Donderdag 28 Mei 2009 18:23

image

...en ook Nimbuzz is verkrijgbaar voor de iPhone. (link)

AWACSone op Donderdag 28 Mei 2009 15:04

image

Lekker ouderwets terug naar vroeger..... Toen hadden we datalimieten van bv. 1Gb op een Internetlijn (xDSL / Kabel) zoals ze dat in Belgie nog hebben. Het is een kwestie van tijd.... Straks komt er een provider die VOIP flatfree toe staat en dan volgt de rest ook weer. Bang om klanten kwijt te raken aan de conculega

Puist ☺ op Donderdag 28 Mei 2009 15:08

image

blokkeren is per definitie fout wat mij betreft.
-1 voor Heemskerk.

golem op Donderdag 28 Mei 2009 15:57

image

Er is een verschil tussen blokkeren is fout -> dus klanten gaan naar een concurent.

en

Blokkeren is fout dus moet er een wet zijn wat het verbied.

Dat is juist het idee van vrije marktwerking.

Heemskerk zegt dat consumenten zelf moeten besluiten of blokkeren goed of fout is en hun provider daarop moeten uitkiezen. Dat is het fijne van een vrije samenleving, dat kan. Hij heeft nog wel gekeken of het mogelijk is om te kiezen voor ongeblokkeerde VOIP verbindingen over mobiele netwerken. Dat is er en dat is voor hem voldoende.

Puist ☺ op Donderdag 28 Mei 2009 16:26

image

mijn punt is dat ik blokkeren van internet- of telecomverkeer altijd fout vindt, ongeacht de context.

Samuel Michon op Donderdag 28 Mei 2009 16:47

image

De vraag is, waarom geef je Dhr Heemskerk de schuld?

T-Mobile blokkeert geen internet- of telecomverkeer; tethering mag bij T-Mobile gewoon met een onbeperkt Internet-abonnement, en ook VoIP-over-3G mag.

Het punt hier is dat de huidige iPhone-SDK (v2.2) die mogelijkheden niet heeft. En dat verandert binnenkort toch al met SDK 3.0, daar hoeft geen politiek aan te pas te komen.

Puist ☺ op Donderdag 28 Mei 2009 18:05

image

De vraag is, waarom geef je Dhr Heemskerk de schuld? omdat ik niet goed heb gelezen. :-)

piekhaar op Zaterdag 30 Mei 2009 19:34

image

En omdat van Heemskerk ook wel eens vreemd reageert, hij vond de Windows koppelverkoop niet erg. Ik voor één wel. ;-)

vinylat45 op Donderdag 28 Mei 2009 15:50

image

He geinig: Skype calls werkt ook op iPod Touch (+mic) over WiFi.

200 piek :)

Kickass op Donderdag 28 Mei 2009 17:14

image

zucht... het werkt zo'n beetje op elk mobile device met netwerk functie(gprs/edge/umts/wifi/whatever), en multi platform. (gevalletje ook goede morgen dus)
Je kan originele skype software gebruiken, maar je kan ook verder kijken dan de hype. Zie m'n vorige posting. bv 1 app does it all.

vinylat45 op Donderdag 28 Mei 2009 17:33

image

Ah Nimbuzz!

Kan het ook bellen naar vaste lijnen? Dat kon ik nergens vinden.

odulatje op Donderdag 28 Mei 2009 16:08

image

Ik snap het niet helemaal. Er is toch ook Fring voor de iPhone?
Fring werkt niet met de vaak geblokkeerde SIP en Skype poorten.

Je kunt Skypen via de gratis software van Fring (welliswaar via een omweg, maar het werkt wel). Verder heb je dan ook Google Talk, MSN, SIP, etc. Allemaal in dezelfde applicatie.

Ik gebruik het al bijna een jaar op m'n Nokia en het werkt uitstekend. Ik bel vrijwel gratis met een flat fee internet abonnement op dat ding (ook via T-Mobile). En met een actief SIP account kan ik ook voor bijna niets op het vaste net bellen en gebeld worden. GSM Belbundel dus terug naar 15 minuten per maand.

Link naar Fring

Mark Berck (bork30) op Donderdag 28 Mei 2009 16:15

image

Ja, skype is er wel, maar dat werkt alleen over het WIFI netwerk. Dus niet over 3g!!! Dat is waar het omdraait.

Kickass op Donderdag 28 Mei 2009 17:18

image

pfff. Ik gebruik hier Nimbuzz over gprs (indien fonspot uit de buurt is). Skype werkt prima...
Dus begrijp ik je argument niet waarom het niet werkt. Mogelijk een ongewenste netwerk configuratie op je mobile device.(in principe maakt het op m'n htc-touch niet uit welk netwerk een app gebruikt voor internet. Alleen bv wifi(fon spot 802.11b/g) is rete snel/goedkoop vergeleken bij bv gprs/edge/umts.

Internetexplorer op Vrijdag 29 Mei 2009 13:57

image

Skype zelf heeft dat kennelijk nog niet door.

MediaMax op Donderdag 28 Mei 2009 23:20

image

Ik vind het een slimme uitspraak van Van Heemskerk. Hij legt de verantwoordelijheid bij de marktwerking - en geeft tussen de regels aan dat indien alle operators zouden blokkeren hij wel zal ingrijpen.

Nog belangrijker is dat hij zegt dat de partijen die een on net dienst blokkeren dit ook bij voorbaat moeten melden aan hun klanten - dit laatste schept heel veel ruimte - ook richting het vaste net - immers KPN blokkeert nu al geruime tijd op internet+bellen het gebruik van SIP (alleen bij de thomsom wl870)

Internetexplorer op Donderdag 28 Mei 2009 23:28

image

Tegelijkertijd vind ik dat aanbieders in een concurrerende markt in beginsel de vrijheid moeten hebben om die diensten aan te bieden die passen bij de behoeften van gebruikers. Wat een omkering van zaken toch weer. "U heeft er behoefte aan dat u met de iPhone niet via 3G kunt Skypen? Laten wij daar bij T-Mobile nou net iets voor voorzien hebben, voor klanten als u?" Ja gooi maar in mijn pet, dit soort onzin. Ik wil VOLLEDIGE keuzevrijheid, ook al verzuip ik in de aanbiedingen.

Gr*tisr**d*n op Vrijdag 29 Mei 2009 04:29

image

Dat hebben we dus zelf in de hand met ons koopgedrag en zolang we nog alternatieven hebben is er geen reden om dit aan te pakken. Als ze hun spul niet kwijt kunnen omdat potentiele kopers willen skypen, zullen ze wellicht erop terug komen.

Puist ☺ op Vrijdag 29 Mei 2009 08:51

image

er is wel reden sluikreclame op Webwereld aan te pakken. Helemaal als het om oplichting (gratisr...nl) gaat.

Samuel Michon op Vrijdag 29 Mei 2009 09:08

image

"U heeft er behoefte aan dat u met de iPhone niet via 3G kunt Skypen? Laten wij daar bij T-Mobile nou net iets voor voorzien hebben, voor klanten als u?"
Ik snap dat je koste wat kost wilt kankeren, maar je hebt het artikel niet goed gelezen. T-Mobile verbiedt VoIP-over-3G juist *niet*, terwijl andere aanbieders dat wel doen.

Internetexplorer op Vrijdag 29 Mei 2009 14:01

image

Jij leest niet goed want wie biedt als enige de iPhone aan?

Trouwens: waarom zou ik me schamen voor kankeren? Een 100% Nederlandse eigenschap, hoort zelfs bij het inburgeringstraject. Was de politiek daar eerder achter gekomen waren de Tamil-pensionpyromanen in 1985 niet uitgezet.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws