Twitter heeft bewezen nuttige toepassingen. Zover is Second Life nooit gekomen, de nuttige toepassingen bestonden alleen maar in theorie, dus dat stadium zijn we al voorbij.
Wat de cijfers rond Twitter vooral benadrukken is de enorme kloof die allang bestond tussen mensen die internet gebruiken "voor erbij", om bij te blijven en/of als vervanging van bestaande zaken (email ipv post, webshop ipv postorder, google ipv gouden gids etc), en de minderheid die de extra mogelijkheden van internet in hun leven geintegreerd hebben.
Voor de eerste groep is het nut van Twitter niet te begrijpen, het past gewoon niet in hun leven. Voor de tweede groep is het nut van Twitter vanzelfsprekend, en die groep verdwijnt niet, die wordt alleen maar groter (wel veel langzamer dan de hype rond Twitter suggereert, dat wel).
Overigens doet Twitter zelf geen ruk aan marketing of publiciteit in het algemeen, dus het is een beetje onzin om te suggereren dat Twitter een hype "koopt".
Twitter heeft een waterhoofd (column)
Gepubliceerd: Donderdag 11 juni 2009
Elke uitzending van Knevel & Van den Brink eindigt met Twitter. We zien een animatie van Andries Knevel met boven zijn hoofd een reusachtig mobieltje.
Toon volledig artikel
