Intel experimenteert met draadloze speakers (video)

Draadloze luidspreker

Gepubliceerd: Woensdag 24 juni 2009

Chipmaker Intel experimenteert met draadloze technologie. Het bedrijf bouwde een luidspreker die compleet draadloos functioneert.

Toon volledig artikel

coolgen op Woensdag 24 Juni 2009 11:45

image

kunnen ze de speakers ook niet gelijk virtualiseren?

Kickass op Woensdag 24 Juni 2009 11:51

image

Ok ik zal geen opmerking maken dat deze luidspreker dan waarschijnlijk DRM + DTCP-IP heeft ingebouwd.(zal wel ideaal zijn voor sommige multinationals).

Maar als geluidstechnicus kan ik mij wel zo indenken dat het om een erg low end systeem gaat. Misschien als low quality koptelefoon oid.
Want er zal wel compressie toegepast worden voor wireless signaaloverdracht, en dan heb je waarschijnlijk ook een limiet in voeding voor vermoggensoverdracht(en geluids omzetting van electra naar geluidsgolf is geen constante, maar bevat pieken(bv bas dreun).
Dat zijn nou juist 2 belangrijke factoren voor goede geluidskwaliteit(om nog maar te zwijgen over mechanische deel van luidspreker, waarbij meer vermogen/diameter(diameter bij lage tonen weergave) ook beter geluid geeft).

Ik ben benieuwd dus voor welke doelgroep het is bedoelt. Een doelgroep die geen kwaliteit vereist, bv portable lowbudget mediaplayers(lowbudget omdat die dan toch al een lage geluidskwaliteit hebben, in combinatie met bv oordopjes, die toch geen full frequency range (20-20.000HZ)kunnen weergeven).

Ik hou het wel bij SP/Dif als signaal leverancier naar luidsprekers, en gewoon 230V~ als voeding voor ingebouwde D-A converter + amp. heb je genoeg headroom in je energie+audio-bron voor goede weergave.

HanZie op Woensdag 24 Juni 2009 21:47

image

Zoals ik het zie is de speaker passief en heeft dus geen decodeer apparaat, dus compressie van het geluid zal weinig probleem geven.
Maar de kwaliteit zal voorlopig inderdaad een heel stuk lager zijn.

En dat het zo rond loopt is denk ik alleen om het zo efficiënt (veel oppervlakte voor betere ontvangst) mogelijk te maken, (ik) zie het als een antenne.

De techniek zelf zou al interessant zijn zonder geluidsoverdracht. Maar eerder data overdracht naar andere apparaten zoals GSM en MP3 spelers, opladen en muziek erop zetten tegelijk terwijl je telefoon in je zak zit.
(en zelf gelijk bestraald worden hehehehe)

AWACSone op Woensdag 24 Juni 2009 12:43

image

Wel een hoog Blakes7 gehalte...

Bob op Woensdag 24 Juni 2009 13:10

image

Grappig alles in binnen de veiligheids marges. Men had het over een 60 watt lamp draadloos te verlichten.

Als er nu al met 2 watt mobile telefoons vragen over de gezondheid zijn, hoe zit dat men een nog meer watt.

vinylat45 op Woensdag 24 Juni 2009 14:03

image

Hoe je het wendt of keert, de zender heeft wel stroom nodig en dus een snoer.

Wel handig is dat de audio informatie door de lucht gaat.

masira op Woensdag 24 Juni 2009 16:22

image

Mijn god wat is dat ding LELIJK. Ik stel me zo voor dat ik meteen mijn spullen kan pakken als ik met zo'n ding thuis kom.

Nuja, tis natuurlijk zo groot omdat ie anders niet genoeg power kan oppakken. Als ze de werkfrequentie omhoog gooien kunnen de afmetingen van het apparaat flink naar beneden.

Maar als je ziet dat er nu al verweer is tegen de straling die GSM, DECT, UMTS, WIFI en 3G over ons uitstort vraag ik me in alle eerlijkheid af of dit concept ooit het laboratorium zal verlaten.

bokkie20000 op Donderdag 25 Juni 2009 09:56

image

Als prototype vind ik het er nog best wel aardig uitzien en wat straling betreft, de een is er gevoeliger voor dan de ander.
Ik denk dat dit concept uiteindelijk wel in het "veld" toegepast zal gaan worden en dan zal het waarschijnlijk zo worden gevormd dat het weg kan vallen in je interieur.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws