TomTom geeft 85 miljoen nieuwe aandelen uit

TomTom hand

Gepubliceerd: Woensdag 1 juli 2009

Aandeelhouders van TomTom zijn akkoord met een flinke uitgifte van nieuwe aandelen. In totaal wil het navigatiebedrijf 430 miljoen euro ophalen.

Toon volledig artikel

Polansky op Woensdag 1 Juli 2009 13:55

image

Ik vraag mij af hoeveel mensen er in dit zinkende schip willen stappen? TomTom is met slechts 1 product(lijn) niet blijvend in staat de concurrentie het hoofd te bieden.

GJvdZ op Donderdag 2 Juli 2009 10:43

image

Welke productlijnen biedt de concurrentie dan, waardoor tomtom bedreigt wordt? TomTom biedt bijna alle mogelijke navigatiesystemen (standalone, applicaties, embedded) en biedt ook nog eens professional services.

Er zijn bedrijven die eenzijdiger zijn.....

mr C op Woensdag 1 Juli 2009 15:28

image

Ach ze hoeven er maar 30.000.000 te verkopen als je uitgaat van een marge tussen de 10 en 15 euro....
Helaas hebben ze dat aantal nog niet gehaald tot nu toe.
En dan heb je het alleen over deze 430.000.000 euro.
Maar je kunt niet ontkennen dat het knap is van de eigenaren dat ze de illusie wekken er zelf ook nog geld in te steken namelijk een fractie van de vorige beursgang. Lijkt een beetje op world online....

fholst op Woensdag 1 Juli 2009 15:56

image

Het hangt er vanaf hoe goed de abonnementen aka diensten verkopen. Zoals abonnementen op kaarten, HD traffic, Live etc.. Dat is de lange termijn strategie van TomTom om daar een belangrijk deel van het geld vandaan te halen. Dan krijg je een de printer inkt methode, verkoop de apparaten voor een lage marge en haal het abonnement binnen..

Polansky op Woensdag 1 Juli 2009 17:51

image

Zolang de concurrentie die zaken gratis kan aanbieden bijvoorbeeld via TMC, dan geloof ik er niet erg in.

fholst op Donderdag 2 Juli 2009 10:52

image

Mijn ervaring is dat TMC heel slecht werkt, het hangt zo sterk af van hoe goed de radiostations hun best doen goede informatie te versturen. In Nederland is dat niet best, Belgie is vaak wat beter, Duitsland wisselend. Collega's die ik spreek die TMC gebruiken zijn er ook niet tevreden over. Wat ik weet bieden de concurrenten alleen TMC aan.
HD traffic en Live diensten zijn beduidend beter. Maar alleen als je regelmatig (zakelijk) op de weg zit heeft het nut, dus dat beperkt de groep die er in geïnteresseerd is. Het is wel de vraag hoe goed de aanvullende diensten als brandstofprijzen, google enzo verkopen. Ik kan daarover geen duidelijke getallen vinden in de financiele rapportage.
(nee ik werk niet bij TomTom, maar heb ervaring met de diensten. Ik vindt ze dusdanig veel beter dat het mij geld waard is. Ik rij dan ook 30.000 tot 45.000km per jaar.).

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws