Britse oppositie geeft voorkeur aan Google Health

pillen

Gepubliceerd: Maandag 6 juli 2009

De leider van de Britse Conservative Party wil Google Health of Microsoft HealthVault als alternatief voor een eigen EPD.

Toon volledig artikel

swhnld op Maandag 6 Juli 2009 16:53

image

Ik vind het een slimme keuze om te kijken of het met een standaard oplossing kan i.p.v. eigen ontwikkeling. Of de genoemde opties dan ook de beste zijn, weet ik niet. Hoe graag willen wij dat alles in het land van de ongekende vrijheid van mensenrechten inbraken bekent is?
Ik prefereer een Europese oplossing. Op Europese systemen. Dan hebben we ten minste nog iets er over te zeggen.

TheReactor op Maandag 6 Juli 2009 18:31

image

Ik prefereer een Europese oplossing. Op Europese systemen. Dan hebben we ten minste nog iets er over te zeggen.

Hoe zie je dat voor je? Hoeveel hebben we te zeggen over het uitwisselen van gegevens met de VS? Hoeveel invloed heb je op de bewaarplicht?

Het idee van de conservatieven is juist om een andere reden heel goed. De overheid moet niet voorschrijven welk EPD gebruikt moet worden. Consumenten moeten zelf kiezen of en bij welk EPD ze zich aanlsuiten. De overheid heeft hooguit een rol in het standaardiseren zodat de verschillende EPD systemen en systemen van ziekenhuizen en artsen op elkaar aansluiten.

Een pan Europees EPD is een nog groter monster dan het Nederlandse EPD. Veel kleine concurrerende EPD platformen is veel beter.

DeliciouslyImperfect op Maandag 6 Juli 2009 22:00

image

Hmmm. Ik ben onbekend met GoogleHealth, maar de combinatie van privacy gevoelige data en Google zou me toch wat zenuwachtig maken.
Verder denk ik dat de gemiddelde burger te weinig weet van computerbeveiliging om gezondheidsgegevens echt veilig online te bewaren. Hoe voorkomen we dat iemand de data van mijn oma wijzigt omdat haar man's naam haar wel een goed password leek?

Gregorius op Dinsdag 7 Juli 2009 09:02

image

maar de combinatie van privacy gevoelige data en Google zou me toch wat zenuwachtig maken

Niet zenuwachtiger dan ieder ander bedrijf. Gewoon een kwestie van de juiste contracten/SLA's.

steffio op Dinsdag 7 Juli 2009 00:24

image

De britten geven helemaal geen zier om privacy, dan maar google. Ik ben sowieso tegen het EPD, en al helemaal wanneer dit EPD wordt beheerd door een niet-Nederlandse speler, en al helemaal niet een Partij als google waarvan je geen enkel idee hebt hoe ze met deze data omgaan.

Gregorius op Dinsdag 7 Juli 2009 09:05

image

waarvan je geen enkel idee hebt hoe ze met deze data omgaan.

Denk je niet dat dergelijke zaken contractueel worden vastgelegd?

ardje op Dinsdag 7 Juli 2009 19:14

image

Nee. Ik ga er van uit dat er hooguit staat: "het is veilig, en als het toch uitlekt dan vette pech"

GJvdZ op Woensdag 8 Juli 2009 10:30

image

Wie is er dan slecht? De aanbieder of de afnemer die een contract tekent waar zoiets instaat? (of waar juist helemaal niets in staat over veiligheid)

jvkester@caiw.nl op Dinsdag 7 Juli 2009 01:45

image

1.natuurlijk kan iedereen zijn eigen personal EPD vullen en beheren, alleen zal geen enkele medische instantie ooit een beslissing nemen op basis van de zin/ onzin in een personal EPD.
2.Je kunt ook de trein afschaffen en iedereen met zijn of haar eigen fiets naar het werk laten gaan.
3. ook al is een fiets goedkoop alles kost geld ook een fiets, alleen de zon is gratis

Jos

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws