Webversie Office niet voor Chrome en Opera

office 2010

Gepubliceerd: Dinsdag 11 augustus 2009

De online versie van Office 2010 wordt niet ondersteund in Chrome en Opera. Maar gebruikers van die browsers worden niet geblokkeerd.

Toon volledig artikel

steffio op Dinsdag 11 Augustus 2009 12:04

image

Of het verstandig is, is maar de vraag, ik verwacht dat Chrome nog wel een aardig marktaandeel kan halen.

Chantal op Dinsdag 11 Augustus 2009 12:09

image

Chrome is gebaseerd op WebKit, wat ook wordt gebruikt door Safari, dus beetje slap excuus. Zal wel meer achterzitten...

swhnld op Dinsdag 11 Augustus 2009 14:23

image

Je hebt best kans dat het gewoon werkt, maar dat betekend niet dat het gesupport wordt. Een epplicatie testen voor een browser kost tijd en daarmee geld.
Wij ondersteunen voor onze website 2 browsers. IE vanaf 7 en Firefox vanaf versie 3. Belt een klant met problemen en ze gebruiken een andere browser, dan helaas, upgraden of erbij installeren of op een andere PC er gebruik van maken.

GerardK op Zaterdag 15 Augustus 2009 09:44

image

Gebaseerd op, dus niet hetzelfde. De javascript engine, iets waar dit soort rich applications zwaar leunen, is door Google zelf compleet opnieuw ontwikkeld. Het kan best zijn dat daar wat kleine incompatibiliteiten zijn ontstaan.

Uiteindelijk zal Office ongetwijfeld worden aangepast, als Chrome wat populairder wordt.

batlequeen op Dinsdag 11 Augustus 2009 12:10

image

Het is al beter dan hun vorige projecten
Als ze de code voor firefox een beetje netjes geschreven hebben zal de boel ook in opera en chrome werken

7Penselen op Dinsdag 11 Augustus 2009 12:12

image

Als toch behoorlijke groepen gebruikers dit programma niet kunnen gebruiken doordat ze bijv. Chrome of Opera gebruiken zal dat pakket toch al snel minder aantrekkelijk zijn voor groep office gebruik. En dat is toch het belangrijkste functie van cloud software zoals Office online. Ook het feit dat niet alle functies nog niet onder alle browsers werken is erg jammer. Het hele project zal dan voorlopig niet meer zijn dan een mooie proof of concept, totdat Microsoft in staat is om het pakket voor alle bekende browsers echt beschikbaar te maken.

zwart-wit op Woensdag 12 Augustus 2009 00:07

image

OF.... met deze zet probeert MS de gebruikers van Chrome en/of Opera toch weer over te halen om op FF of, voor MS natuurlijk belangrijker, IE terug te stappen.

Besides, hoe groot zal de groep van mogelijke MS cloud gebruikers zijn die nu browsen via Chrome en/of Opera?
Dat aantal zal dus hoegenaamd geen impact hebben op het mogelijke totaal aantal gebruikers die wel via IE7/8 en of FF zullen gaan Office'en

Gustaaf op Dinsdag 11 Augustus 2009 12:13

image

Grappig dat Chrome niet ondersteund wordt en Safari wel gezien ze gebruik maken van dezelfde engine (WebKit). Chrome heeft daarbovenop wel zijn eigen JavaScript engine gebouwd, maar deze zou toch alles aan moeten kunnen. Het lijkt mij dus een bewuste blokkade van Chrome en dus niet omdat de browser niet compatible zou zijn.

1791 op Dinsdag 11 Augustus 2009 12:27

image

Ik lees toch echt het volgende: De online versie van Office 2010 wordt niet ondersteund in Chrome en Opera. Maar gebruikers van die browsers worden niet geblokkeerd.

Hoezo blokkade dus?

Vincentlaborant op Dinsdag 11 Augustus 2009 14:22

image

Geen ondersteuning en blokkade zijn 2 compleet verschillende dingen.

Geen ondersteuning wil zeggen dat Microsoft het niet zal testen, en er dus geen garantie voor geeft.

Geen blokkade betekent dat je niet van de site wordt geweerd als je geen ondersteunde browser gebruikt. (Een leuk voorbeeld is de blokkade van Officelive voor linux gebruikers)

Wanny van Gils op Dinsdag 11 Augustus 2009 12:19

image

Geen MobileMe, geen Office webversie, geen netbanking.
Ben ik als Opera gebruiker de nieuwe "social outcast"?

Ronald123 op Dinsdag 11 Augustus 2009 12:40

image

Je bent niet de enige...
Overigens kan ik bij bepaalde banken prima terecht met Opera.

Vincentlaborant op Dinsdag 11 Augustus 2009 14:25

image

De Amsterdam Trading Bank en ING doen het in Opera (althans bij mij, bij anderen weet ik het niet).

Ik vind het eigenlijk wel raar dat internetbankieren met Opera zo moeilijk is. Banken dwingen Opera gebruikers daarmee hun bankzaken in een andere browser te doen, of offline te blijven bankieren. Persoonlijk vind ik het wel interessant om te weten waarom Opera wordt geweerd bij online bankieren.

Cesar M op Dinsdag 11 Augustus 2009 19:44

image

Ik gebruik Opera en bij mij gaat dat met de ING zonder problemen, zowel onder Win als Lin. (inloggen met calculator en java-applet bij de instellingen)

lampje74 op Dinsdag 11 Augustus 2009 22:57

image

Vreemd vind ik de Rabo onder Opera. Door de bank genomen (leuke woord speling :) ) werkt het verwerken van de betalings bevestiging zonder problemen maar af en toe wil de graphic met de beveiligings code niet verschijnen. Hoevaak je ook reload en /of een pagina terug gaat. en dan zit er niks anders op dan de boel staken en de volgende dag weer te proberen of anders het gewraakte IE weer op te starten...

zwart-wit op Woensdag 12 Augustus 2009 00:12

image

Kan het verkeerd zien, maar als een applicatie niet of niet altijd goed functioneerd, dan gebruik je die applicatie toch gewoon niet meer. Er zijn zat alternatieven die wel naar behoren functioneren.
Botweg lopen mokken over het feit dat bepaalde softwaremakers geen rekening houden met een zware minderheid op de browsermarkt geeft natuurlijk geen pas (toch?)

Anonymous Coward op Woensdag 12 Augustus 2009 00:24

image

Er is geen enkele technische reden waarom zoiets niet zou werken.. dus ja, daar mag over geklaagd worden.

zwart-wit op Woensdag 12 Augustus 2009 04:58

image

Waarom zou het, zoals lampje het verwoord in zijn reactie, een terugstap naar een gewraakte IE moeten zijn?
IE werkt, in tegenstelling tot Opera, wel perfect mbt Rabo bankieren.

Dan maak je toch gewoon de stap naar een van de andere browsers. Ik laat daarbij in het midden of het IE moet zijn.

Je ergeren over het wel en dan weer niet functioneren van je Rabo pakket is dat toch niet waard?

Gregorius op Woensdag 12 Augustus 2009 13:14

image

Je ergeren over het wel en dan weer niet functioneren van je Rabo pakket is dat toch niet waard?

Ik denk dat sommige mensen (net als ik) zich ergeren aan het feit dat het zo moeilijk schijnt te zijn om algemene webstandaarden te volgen.
Telebankieren moet veilig en eenvoudig zijn, en hoeft niet perse de nieuwste "websnufjes" te bevatten waardoor je in de problemen kan komen met verschillende browsers.


Anonymous Coward op Woensdag 12 Augustus 2009 14:02

image

...en hoeft niet perse de nieuwste "websnufjes" te bevatten waardoor je in de problemen kan komen met verschillende browsers.

Juist niet zelfs! Maar dat schijnt heel erg moeilijk te begrijpen te zijn..

lampje74 op Woensdag 12 Augustus 2009 16:30

image

Ik bevreem me juist op de wisselvalligheid van de dienst. Juist door dat het in de meerderheid der gevallen wel werkt waarom het dan toch af en toe niet werkt???
Bel je de rabo er over, zeggen ze bot dat Opera niet ondersteund wordt en dat ze er dus niks aan doen... Me uitleggen wat er veranderdt is kunnen ze natuurlijk ook niet. En waarom het de volgende dag weer wel werkt op dezelfde computer waar ik iedergeval niks aan heb geupdate of wat ook...Zeg het maar...

Jesse van Bekkum op Dinsdag 11 Augustus 2009 12:25

image

Niet ondersteund is iets anders niet werkend. Het kan ook betekenen dat ze geen zin hebben om voor iedere browser het complete test en audit proces te doorlopen, maar nemen ze degene met het meeste marktaandeel.

Dat geldt voor meer webdesigners, ik heb ook nog nooit een website in opera getest eerlijk gezegd.

De kans is heel redelijk dat het gewoon werkt in Chrome en Opera, maar dit betekent gewoon dat Microsoft dat niet garandeert.

Caesar Tjalbo op Dinsdag 11 Augustus 2009 13:24

image

Ook zegt Microsoft dat Office Web Apps beter zal werken met Silverlight. "Het zal goed werken zonder, maar met Silverlight zal het nóg beter werken." Daarom zal Microsoft bij het gebruik van Office Web Apps gebruikers zo nu en dan vragen om Silverlight te installeren. En bovendien zal het met ActiveX nóg beter werken. Daarom zal Microsoft bij het gebruik van Office Web Apps gebruikers zo nu en dan vragen om Windows te installeren.

Ook zal er een off-line versie komen, in de smaken Home Basic, Professional en Ultimate, die een nóg weer betere ervaring biedt. Daarom zal Microsoft bij het gebruik van Office Web Apps gebruikers zo nu en dan vragen om de laatste versie van Office te installeren.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws