Rechter wijst Unix-rechten Novell af

Linux

Gepubliceerd: Dinsdag 25 augustus 2009

Een rechtbank in de VS bepaalt dat Novell toch niet het copyright bezit op Unix. Dat herroept gedeeltelijk een uitspraak uit 2007, waarin is bepaald dat SCO geen recht had op de Unix-code.

Toon volledig artikel

globetrotter op Dinsdag 25 Augustus 2009 12:55

image

Vaag allemaal: iedereen klaagt iedereen maar aan tegenwoordig.
Laat ze toch eens aan het werk gaan!

krak op Dinsdag 25 Augustus 2009 12:59

image

Is SCO nu nog niet dood en begraven?
Wie koopt er in vredesnaam nog iets van die club.

Ooit was sco een gerespecteerde club, maar op een gegeven moment hebben ze de prijs van hun Unix drastisch verhoogt en het voor privé gebruik onbetaalbaar gemaakt.
Daarna is het steeds bergafwaarts gegaan. Sco moet dood.

MathFox op Dinsdag 25 Augustus 2009 14:25

image

SCO heeft bijna twee jaar geleden uitstel van betaling gekregen en op 5 augustus heeft de faillissementsrechter bepaald dat er een bewindvoerder aangesteld dient te worden. SCO (geboren Caldera) is zo goed als bankroet; een andere groep programmeurs van de "Santa Cruz Operation" is als Tarantella overgenomen door Sun.

Anonymous Coward op Dinsdag 25 Augustus 2009 19:43

image

Pas op SCO wordt gesponsort door MS als die er brood in zien.

Kaiser Söze op Dinsdag 25 Augustus 2009 19:54

image

Pas op SCO wordt gesponsort door MS als die er brood in zien.

Paranoide trekjes?

Gregorius op Dinsdag 25 Augustus 2009 21:27

image

Paranoide trekjes?

Daar hoef je niet bepaald paranoïde voor te zijn. Veel nieuwssites hebben geschreven over die mogelijkheid.

Did Microsoft guarantee BayStar's investment in SCO?

BayStar Confirms Microsoft Connection to SCO Investment

Kaiser Söze op Dinsdag 25 Augustus 2009 22:07

image

Daar hoef je niet bepaald paranoïde voor te zijn. Veel nieuwssites hebben geschreven over die mogelijkheid.

flinterdunne verhalen waarvan, als je ze leest, helemaal niets overblijft. Maar perfect om vuil te spuien en stemming te maken, dat geef ik toe!

anonymous_118315 op Dinsdag 25 Augustus 2009 22:24

image

Wie is hier nu naief? Als één site beweert dat Jobs zo goed als dood is dan slik je dat voor zoete koek, maar het 'Baystar nieuws', wat toch duidelijk meer substantie heeft, geloof je weer niet? Je Microsoft 'positief kritische' blik slaat een klein beetje door naar positief denk ik. :)

Ware gelovigen zijn zo grappig. :D

vinylat45 op Woensdag 26 Augustus 2009 01:48

image

flinterdunne verhalen

Toch niet!

MS zit vuist diep in SCO:

On March 4, 2004, a leaked SCO internal e-mail detailed how Microsoft had raised up to $106 million via the BayStar referral and other means. Blake Stowell of SCO confirmed the memo was real.

BayStar claimed the deal was suggested by Microsoft, but that no money for it came directly from them.In addition to the Baystar involvement, Microsoft paid SCO $6M in May 2003 for a license to "Unix and Unix-related patents", despite the lack of Unix-related patents owned by SCO.

This deal was widely seen in the press as a boost to SCO's finances which would help SCO with its lawsuit against IBM.


bron (wikipedia via Groklaw)

anonymous_118315 op Dinsdag 25 Augustus 2009 22:26

image

Ik persoonlijk denk dat Microsoft wel uitkijkt. Die connectie wordt goed in de gaten gehouden. Andere trucs? Misschien. Maar niet meer via Baystar.

linus4ever op Dinsdag 25 Augustus 2009 15:45

image

Sco moet dood.

Dat zullen de meesten wel met je eens zijn.

Helaas sleept de zaak zich nu zeker nog jaren voort. Toch maar goed dat ik de cd set met SCO / Caldera Linux heb bewaard, gewoon een keer gratis meegenomen op de HCC dagen.

Die MacBribe kraait nu wel victorie, maar het heeft de rechten op Unix nog lang niet. Toch wel jammer dat die FUD machine blijft loeien.

Ronnie op Dinsdag 25 Augustus 2009 13:22

image

Dat de uitspraak is teruggedraaid dat de rechten op Unix bij Novell liggen, wil nog niet zeggen dat SCO die rechten heeft.

Inderdaad, er was "summary judgement" en nu is aangegeven dat dit verhaal toch in een volledige zitting moet worden behandelt.

Een rechtbank in de VS bepaalt dat Novell toch niet het copyright bezit op Unix.

Dit is dus onjuist, de rechtbank heeft niets bepaalt over het eigendom van de Unix copyrights, men heeft enkel aangegeven dat er een vervolg procedure moet komen in deze zaak. Verder is er inderdaad aangegeven dat de summary judgement over de betalingen van licentiegelden wel toegestaan is en dus moet SCO dat aan Novell gaan betalen.

anonymous_118315 op Dinsdag 25 Augustus 2009 22:30

image

McBride staat er om bekend dat hij graag zijn victory kraait. Zelfs bij verlies kraait hij zijn victory, dus bij deze voorlopige uitspraak gaat hij waarschijnlijk dampen. ;)

Tuckson op Donderdag 27 Augustus 2009 12:30

image

Doet me denken aan Tim Kuik

eerde op Dinsdag 25 Augustus 2009 13:34

image

Darl McBride is echt mentaal verdwaald.
Dat SCO is op sterven na dood... al jaaaaaren.

Nappy op Dinsdag 25 Augustus 2009 13:36

image

Nnnnneeeeeeeeeeeeeeee

Is die vent een broer van jason ofzo? Niet stuk te krijgen.

Alex103 op Dinsdag 25 Augustus 2009 16:24

image

Geslagde vergelijking, jammer van de minnen, kennelijk hebben sommige geen gevoel voor humor 8-)

Niels Sijm op Dinsdag 25 Augustus 2009 13:37

image

Alweer zes jaar geleden claimde SCO dat Unix intellectueel eigendom is en dat Linux inbreuk maakte op dat intellectuele eigendom.

Huhuh, zie mijn eigendom eens intellectueel zijn ;-)

bartek op Dinsdag 25 Augustus 2009 14:09

image

En dan stel ik me ook nog de vraag hoeveel UNIX-code er tegenwoordig nog in Linux zit, als die er al ooit ingezeten heeft?

Linux is door Linus geschreven als niet-commerciele tegenhanger van MINIX dat op zijn beurt een miniversie was van UNIX. Zelfs de proffesor die MINIX schreef (Tannenbaum) verklaarde dat Linus geen code van de MINIX kernel gestolen had.

De claim dat Linuxgebruikers inbreuk plegen op de Unix-kernel is in Duitsland al verworpen: http://www.linux-watch.com/news/NS6690846052.html

MvO op Dinsdag 25 Augustus 2009 17:10

image

Helaas zegt dit helemaal niets. Zowel Minix als Linux zijn POSIX compliant en daardoor vanaf een bepaalde laag bovenop de core van het OS compatibel. Zowel Minix (microkernel) als Linux volgen een andere architectuur, maar bovenop de core zou er best uit Unix geput kunnen zijn. Of dat zo is weet ik niet, maar de technische mogelijkheid bestaat in ieder geval.

Je redenering klopt ook niet helemaal:
1) Minix heeft niets overgenomen uit Unix.
2) Tanenbaum zegt dat Linux niets heeft overgenomen uit Minix.
Over of Linus/x iets uit Unix heeft overgenomen valt op basis van die twee statements niet op te maken.

Bolleke op Dinsdag 25 Augustus 2009 21:29

image zomerhack badge 3

Zowel Minix als Linux zijn POSIX compliant
Dat is natuurlijk niet helemaal waar... (of het voor Unix geldt weet ik eigenlijk niet, eerlijk gezegd.)

Jerry S op Dinsdag 25 Augustus 2009 21:50

image

http://en.wikipedia.org/wiki/POSIX#Fully_POSIX-compliant Mostly wel.

pieter.dko op Dinsdag 25 Augustus 2009 15:03

image

als ik me goed herinner was de 'strategie' van SCO toendertijd: zoveel mogelijk onrust en onduidelijkheid scheppen rond Linux/OpenSource in de hoop dat bedrijven en-masse SCO-licenties zouden gaan aanschaffen. daar is toen bij mijn weten bijna niemand ingetrapt...

en dat gaat die McFly nu weer proberen ??

*lol* succes d'r mee :)

hallieballie op Dinsdag 25 Augustus 2009 15:07

image

Hmmmm, dacht het slapende was en SCO zoals Mathfox al meldde inmiddels failliet was.

Zou het de laatste stuiptrekking zijn....

(of willen sommige investeerders nog hun inleg terug krijgen voordat de stekker eruit getrokken is)

CAPSLOCK2000 op Dinsdag 25 Augustus 2009 15:12

image

Als Ubuntu of een andere kapitaalkrachtige Linux distro nu eens SCO zou opkopen, dan zijn we in een keer van het gezeur af. Het bedrijfspand kunnen ze vervolgens exploiteren als spookhuis, of als openbaar toilet.

Eelkonio op Dinsdag 25 Augustus 2009 17:53

image

Tja, SCO kopen lijkt me niet slim. McBride inhuren om verplicht dertig jaar lang de binnenkant van olietankers te schrobben lijkt me nuttiger. Het zijn vooral figuren als hij die de wereld zo'n rotte geur geven.

anonymous_118315 op Dinsdag 25 Augustus 2009 22:36

image

SCO bestaat volgens mij zo ongeveer alleen nog uit advocaten. En je moet niet vergeten dat je vriend Darl er ook bij krijgt. :)

Ik had goede hoop dat Novell het pleit beslecht had en dat SCO belly up zou gaan, maar het is een koppig tentje. Alleen jammer dat ze die koppigheid niet op de goede dingen richten.

(Hmm, de juiste reactie knop gemist denk ik. Het was eigenlijk op CAPSLOCK2000 gericht)

Anonymous Coward op Dinsdag 25 Augustus 2009 21:11

image

Die code is van mij!!! stelletje dieven van tegenwoordig :(

anonymous_118315 op Dinsdag 25 Augustus 2009 22:16

image

Ceo Darl McBride van SCOPardon, ik meen dat ze die al een tijdje geleden de zak hadden gegeven!? SCO had, wat mij betreft, voor de zet van Novell al geen zaak. Daar veranderd deze uitspraak weinig aan.

Nu kan SCO weer mysterieuze claims deponeren en indianendansjes doen met stapels vage printjes onder de arm. Dus business as usual.

Maar voor mijn gemoedsrust zou het goed zijn als dit Darl "Heintje Davids" McBrides laatste comeback was. Laat ze nu maar eens de kaarten op tafel leggen, dan zijn we er vanaf. Alles beter dan dit onzinnige geëtter.

anonymous_119443 op Woensdag 26 Augustus 2009 03:03

image

Natuurlijk heeft het zijdelings te maken met de zaak SCO vs IBM, maar ik vind het een beetje vreemd dat bij een artikel, waarbij het dus duidelijk gaat over UNIX en niet over Linux, er een plaatje gebruikt wordt van Tux (de Linux mascotte).

ardje op Woensdag 26 Augustus 2009 14:56

image

Linux is door Linus geschreven als niet-commerciele tegenhanger
Nee, Linux (wat toen geen linux heette) is geschreven als betere terminal software dan alle andere terminal software. Dat het nu gewoon UNIX voorbij heeft gestreeft is eigenlijk omdat het gewoon goed in elkaar zat.
Als het een tegenhanger is, dan is het omdat het een "grote" monolithisch kernel is, en minix bestaat juist alleen uit losse processen die met elkaar communiceren. Daarom vond Andrew Tanenbaum ook een gedrocht van jewelste, want het druiste in tegen zijn Minix- en Amoeba-leer.
MINIX dat op zijn beurt een miniversie was van UNIX.
Minix is alleen een academisch project geweest om studenten wat te laten ontwikkelen. In tegenstelling tot linux moest je bij Minix iets maken (repareren of verbeteren), terwijl het bij linux juist al moest werken.
Kwa programmeren is linux ook een hele verademing tov de minix die ik ken (1.5)

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws