Een goed en helder verhaal.
Ik wil toch een paar opmerkingen plaatsen.
Wanneer je een 3G usbmodem hebt is het internetten tegenwoordig zeker niet meer zo duur. k gebruik geen WIFI meer op de camping etc, mede omdat een SSH tunnel over dat soort verbindingen niet stabiel wil draaien (ze gebruiken bijna allemaal Pheetnet en daar kun je instellen dat deze SSH tunnels die inactief zijn afbreekt.
Ik schaf gewoon een prepaid sim aan. In Oostenrijk ben je 20 euro kwijt voor 2 GByte dataverkeer prepaid, in Italie ben je voor 25 euro klaar en heb je 1 GByte dataverkeer. In die landen ben je voor een simlockvrije USB stick van Huawei ongeveer 50 euro kwijt. Het eerste wat ik doe is een SSH tunnel opzetten en alle verkeer daar over te dirigeren, geen meekijkers en toch veilig.
Internetnomaden (column)
Gepubliceerd: Donderdag 27 augustus 2009
Uit onderzoek is al diverse malen gebleken dat als mensen zouden moeten kiezen tussen internet en sex, internet al verbazend vaak de voorkeur krijgt. Op vakantie geldt dat natuurlijk nog steeds.
Toon volledig artikel
