Honderden paspoorten op P2P-netwerken

Paspoort.Foto:Foto: paspoortinformatie.nl

Gepubliceerd: Maandag 31 augustus 2009

Wereldwijd delen honderden mensen een kopie van hun paspoort via peer-to-peer netwerken. Het vergaren van de documenten gebeurt in seconden met alledaagse software.

Toon volledig artikel

ardje op Maandag 31 Augustus 2009 18:10

image

De redding van de RFID paspoort dus.
Nu is er dus nog geen behoefte om op grote schaal paspoorten te sniffen.
Alhoewel dat natuurlijk nog steeds mogelijk is, en de selectie een stuk makkelijker gaat met een volautomatisch systeem.
Ik denk dat de RFID paspoort wel commercieel heel interesant gaan worden op het moment dat de vingerafdruk (hoge resolutie jpeg-2000 foto vrij te downloaden van je paspoort) er in komt.

Kaiser Söze op Maandag 31 Augustus 2009 19:26

image

Hij vond haar eveneens Israëlische paspoort naar voren.

Lees je eigen stukkies nou eens terug, Brenno! ;-)

Vincentlaborant op Maandag 31 Augustus 2009 20:49

image

Hij zal wel vergeten zijn zijn cuppa soep te drinken vanmiddag.

Brenno de Winter (brenno@dewinter.com) op Maandag 31 Augustus 2009 21:39

image

Klopt. Ik lees terug, maar dit is er bij mij en eindredactie eventjes doorheen geschoten. Aangepast. Dank voor het melden.

Stekel op Dinsdag 1 September 2009 08:38

image

Wacht dacht je van deze zin?
Omdat iedere server op hun weer zijn er honderdduizenden en soms miljoenen clients bedienen, die allemaal documenten delen.
Nalezen eigen stukken helpt niet, laat een ander het even nalezen. Collegiale review doet wonderen.

Kaiser Söze op Maandag 31 Augustus 2009 19:29

image

Je hoeft helemaal geen moeilijke programma's te schrijven; dat heeft Google al netjes voor je opgelost.

Ga maar naar Google -> Afbeeldingen, en zoek op passport.jpg

Anonymous Coward op Maandag 31 Augustus 2009 19:34

image

En hier openen we tegenwoordig een academisch jaar mee!?!? Nou wat een nieuws! Ten tijde van KaZaa kon je al vanalles en nog wat vinden door te zoeken op "belangrijk" of "wachtwoorden".. da's toch al zo'n 10 jaar geleden bijna. Fijn dat ze in Amsterdam ook wakker zijn nu.

Hurk op Maandag 31 Augustus 2009 22:14

image

Precies wat ik ook dacht. Dit is toch echt niets nieuws meer.
[url]http://www.trouw.nl/krantenarchief/2002/04/24/2135357/Vertrouwelijk.html[/url]

DeliciouslyImperfect op Maandag 31 Augustus 2009 22:18

image

Tja, zo'n waarschuwing is leuk. Maar wat kun je er mee wanneer je ergens klant bent en ze willen je passpoort. Tegenwoordig moet je bijna overal bewijzen dat je bent wie je bent. Dat leidt er toe dat (een deel van) je passpoort gegevens op allerlei plekken wordt bewaard of bij het oud papier ligt. Maar ik zie niet in wat ik er tegen kan doen.

Caesar Tjalbo op Maandag 31 Augustus 2009 23:30

image

Het artikel lezen en nagaan of je P2P software gebruikt en zo ja, hoe je deze hebt ingesteld.

DeliciouslyImperfect op Dinsdag 1 September 2009 00:03

image

Ik gebruik geen P2P. Maar hoe weet ik wat bv. de makelaar die een kopie van m'n passpoort moest hebben bij de laatste loting daar mee gedaan heeft? Voor het zelfde geldt scannen ze die dingen in voor handig gebruik. En als er dan 1 tussen zit die dom genoeg is P2P slecht ingesteld te gebruiken ...
Zoals in het artikel staat:
Het doel van de onderzoeker is duidelijk te krijgen dat het vragen van reisdocumenten leidt tot het maken van scans, en dat dit gevaarlijk kan zijn.
Maar hoe kan ik als simpele consument die scans voorkomen?

Cesar M op Dinsdag 1 September 2009 03:31

image

Maar hoe kan ik als simpele consument die scans voorkomen?
Nog effen geduld hebben tot er met dit soort gedoe genoeg stront aan de knikker komt.

Al die bedrijven die dan nog menen dat ze voor ieder wissewasje een kopie van je paspoort nodig denken te hebben, komen dan vanzelf met minder werk te zitten omdat men door scha en schande wijs is geworden en alleen nog zaken wil doen met mensen/bedrijven die je gewoon vertrouwen, net zoals dat vroeger het geval was,

Als jouw makelaar vindt dat ie zonder een kopie van je paspoort je niet vertrouwt op wie je bent, dan zou ik zo m'n twijfels hebben bij de kwaliteiten en betrouwbaarheid van zo'n figuur en niet met 'm in zee gaan.

Zoals ik wel eens eerder op dit forum heb gezegd: een samenleving die zich baseert op wantrouwen, is gedoemd te mislukken.

Alfa op Dinsdag 1 September 2009 06:52

image

Volgens mij moet een makelaar om een passpoort vragen ivm wettelijke bepalingen. Je klaag dan wel maar gelukkig moet het straks ook als je eigen auto verkoopt, dit om te voorkomen dat jouw gestolen auto (zomaar uit de straat, gebeurt overal) onder jouw naam wordt verkocht.

swx1600 op Dinsdag 1 September 2009 07:40

image

Sorry hoor, met een EKD, een EPD, een OV chipcard, kilometerheffing en zo nog een paar van die overheidsprojecen gaan zitten zeiken over een paar honderd debielo's op een internet bevolking van honderden miljoenen tijdens zo'n theme is een gotspe.

Dat geeft echt moed voor de toekomst deze visie van prioriteit.
Dat voor een opening van een Academisch jaar, mijn god we kunnen wel ophouden.

Millie op Woensdag 2 September 2009 10:44

image

Een paar jaar geleden hebben ze een kopie van mijn paspoort gemaakt toen ik mijn mobieltje liet repareren. Toen ik mijn mobieltje ophaalde, heb ik het kopietje teruggeëist (en gekregen). En inderdaad, het overnemen van het nummer is voldoende. In sommige winkels doen ze dat als je met een credit card betaalt. Dan zetten ze het paspoort nummer op hun eigen kopie van de bon.
Op mijn werk willen ze mijn kopie paspoort niet eens. Ze vinden het voldoende dat ze mijn paspoort een keertje gezien hebben. Ze vinden het teveel bureaucratische rompslomp. Waarom zouden al deze andere bedrijven het dan wel nodig hebben? Ik denk dat we met zijn allen wat kritischer moeten zijn als iemand vraagt om een kopie van ons paspoort. Zeker als je niet weet hoe goed het opgeborgen wordt.

Stekel op Dinsdag 1 September 2009 08:40

image

Wereldwijd en dan slechts honderden. Valt me alles mee. no big deal.

HolPen op Dinsdag 1 September 2009 10:15

image

Echt... helemaal niets nieuws onder de zon. Overal en altijd zul je boomstammen hebben die geen idee hebben hoe ze hun software moeten gebruiken. Tsja... dan vraag je er dus om!
Ik begin alleen te twijfelen aan het academisch vermogen van deze "beveiligingsonderzoeker". Als hij dit als een van de highlights van zijn werkzaamheden presenteert dan loopt hij toch echt een fiks aantal jaren achter de feiten aan.

Royke op Dinsdag 1 September 2009 11:32

image

Wil iemand een kopie van je paspoort dan is dat om je identiteit vast te stellen. Dit kan men doen door op je paspoort te kijken en het nummer hiervan over te nemen in het betreffende document. Heb je geen zin om naar de makelaar in dit geval te gaan en een kopie(scan) op te sturen dan kun je het onderste deel niet inscannen(in geval van papspoort, bij een id kaart staan deze gegevens op de achterzijde) je bsn onleesbaar te maken en op de scan schrijven dat deze bedoeld is voor in dit geval de makelaar. kalk het er maar dwars overheen.
In hotels doe ik dit. Nadat ze een kopie hebben gemaakt van mijn paspoort (wat formeel niet maag want je mag je paspoort alleen aan het bevoegd gezag afgeven) wil ik de kopie zien en kalk ik op het kopie dat deze bedoeld is voor gebruik in Hotel blablabla. Het kan problemen voorkomen.

swinferno op Dinsdag 1 September 2009 19:14

image

goede tip!

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws