'Omzet mobiel breedband rijst pan uit'

umts

Gepubliceerd: Donderdag 22 oktober 2009

In 2010 gaat de omzet uit mobiel breedband stijgen met 17 procent. Tot 2014 zal de omzet uit mobiele data services jaar over jaar toenemen met 12 procent.

Toon volledig artikel

Kickass op Donderdag 22 Oktober 2009 11:40

image

Als men dan al weet dat de omzet zal stijgen, kan men ook het bruggetje maken dat de bandbreedte naar mobile devices zal stijgen.
Dus kunnen ze alvast hun netwerken zo maken dat deze de extra vraag van bandbreedte aan kan, en nog belangrijker, dat nieuwere netwerksoorten meer belast gaan worden dan de oudere(men neemt nieuwere toestellen die snellere dataverbindingen wensen te gebruiken).

Zodat we geen ongewenste toestanden kunnen krijgen als slechte mobiele verbindingen. Want dan loopt de klant weg na contract en zal de omzet een daling worden.

(goh ik lijkt wel Gartner)

Duh op Donderdag 22 Oktober 2009 14:16

image

We hebben het over telco's. Waarom zouden die in netwerken investeren als ze ook en woekerprijzen kunnen rekenen en de bandbreedte afknijpen, en ook nog op inhoud filteren zodat je de bandbreedte toch niet kunt benutten.

En dat bij een groeiende omzet. Leve de vrije markt....

Morten op Donderdag 22 Oktober 2009 14:54

image

Dat woekerprijzen is ook maar betrekkelijk. Veel mobiele internet abbo's zijn gedaald tot 2,50-10 euro p/maand voor onbeperkt internetverkeer ( Mits je niet te hoge eisen aan de transferrates gaat stellen dan ).
De woekerprijzen die we tegenwoordig zien beperken zich voornamelijk tot mobiel internetten in het buitenland ( die lopen erg op als je daar geen specifieke contracten voor hebt afgesloten)

milla75 op Vrijdag 23 Oktober 2009 01:17

image

Joh, met steeds meet GPRS op mobiele devices van een MP3 speler, tot een netbook of GPS of e-book reader, en dan LTE uit gaan rollen.. plop!

Kickass op Vrijdag 23 Oktober 2009 13:51

image

Ga jij maar fijn mp3-tjes downloaden met je gprs 0.114Mbps(2.5G)....
(Dan ga ik AAC-tjes downloaden met HSDPA 14Mbps, HSDPA+ 42Mbps)

Ik denk dat de meeste mobile users juist meer bandbreedte willen, bv dmv HSDPA, wat echt wel op veel mobile devices zit tegenwoordig(3.5G).
Zodat er meer services op je mobile vlotter lopen.
En ja LTE zou fijn zijn(4G), meer bandbreete is nou eenmaal fijner, helemaal mobiel en landelijk dekkend.
In de USA heeft men het probleem dat de capaciteit van de zendmasten aan z'n limiet zit(aantal users isde issue daar).
Vandaar m'n 1e posting. Vooruit denken heet dat.
Maar goed dat er Fon(WiFi) is, kan ik op veel plekken snel mobiel iets binnenhalen, helaas niet landelijk dekkend.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws