Marktaandeel Windows daalt gestaag

windows 7

Gepubliceerd: Vrijdag 8 januari 2010

De langzame daling van het marktaandeel van het dominante Windows zette afgelopen jaar door. De introductie van het nieuwe Windows 7 kon deze trend niet keren.

Toon volledig artikel

anonymous_118315 op Vrijdag 8 Januari 2010 10:02

image

De introductie van het nieuwe Windows 7 kon deze trend niet keren.Ik denk dat je toch moet stellen dat nog niet is gebleken of Windows 7 de trend gaat breken. Het is nog maar zo kort op de markt, dat je volgens mij niet kan stellen dat het de trend beïnvloedt. Zowel niet negatief als niet positief.

Het zal niemand hier verbazen dat ik een kleiner marktaandeel voor Microsoft verwelkom, maar de conclusie hier gaat wat te kort door de bocht.

Blieb op Vrijdag 8 Januari 2010 10:30

image zomerhack badge 2

Een groot deel van de daling wordt veroorzaakt door de opkomst van mobiele operating systemen op het internet.
Daar kan Windows 7 dus toch de trend niet doorbreken

Scarletta op Vrijdag 8 Januari 2010 10:47

image

Zoals ik eerder al schreef: Sinds februari verliest de desktop 0,92% marktaandeel terwijl Windows 1,55% verliest.
In Dec: verval desktopaandel 0,29 verlies windows 0,31
Windows verliest dus in verhouding meer dan het desktopmarktaandeel.
Zelfs nu Win7 al algemeen verkrijgbaar is.



En reken maar dat de desktop het komend jaar flink sneller gaat dalen

linus4ever op Vrijdag 8 Januari 2010 11:49

image

En reken maar dat de desktop het komend jaar flink sneller gaat dalen

Klopt met mijn waarnemingen bij de doodgewone gebruikers.

Om de hoek zit een Computerwinkel, een klassieke Microsoft Partner, waar ik zo af en toe is binnenwandel. Ik bemoei me daar nergens mee, maar ik hoor klanten vragen naar andere dingen dan het standaard aanbod. Ze willen het liefst XP, en open source antivirus AVG. Soms zijn ze ook al zo wakker dat ze OpenOffice willen. Het is gedaan met het automatische: dus alles Windows.

In onze straat gaan de tradtionele Windows gebruikers over op:
of Mac en zijn daar gelukkig mee;
of zoals mijn buurman Ubuntu. Hij heeft er ineens weer lol in om van alles met dat ding uit te vogelen. Hij was zo trots als een aap dat hij zelf een nukkig printertje aan de pruttel had gekregen.
Hij is voorganger in de kerk en zit nu hele preken met OpenOffice te bakken, die ziet Microsoft nooit meer terug. Het is uit met de liefde voor Microsoft, hij heeft nu iets veel leukers.

migrations op Vrijdag 8 Januari 2010 14:21

image

Het is uit met de liefde voor Microsoft, hij heeft nu iets veel leukers.

Huh, leukers? Hooguit iets goedkopers (in aanschaf) maar verder...

linus4ever op Vrijdag 8 Januari 2010 14:47

image

Huh, leukers?

Ja. Het is misschien een verrassing voor veel mensen, maar de vastgeroeste gedachte dat Windows gebruikersvriendelijk is en Linux niet is met de recente Ubuntu releases volkomen achterhaald.

Ubuntu heeft een hele fijne desktop met KDE, die goed aansluit op de traditionele Windows gebruiker. Ubuntu is ijzersterk op het gebied van hardware herkkening en ontzettend veelzijdig met de meest uiteenlopende goede en gratis tooling. Je werkt als dat nodig is gelijktijdig met meerdere users, root en gewone user, en dat allemaal zonder afmelden en rebooten.

Waar je bij Windows eeuwig tegen een zandlopertje zit aan te kijken, kunje bij Ubuntu allerlei verschillende dingen tegelijk doen. Je bent in vergelijking met Windows veel flexibeler met file-systemen en kun je veel beter met grotere aantallen openstaande applicaties werken. Voor mijn buurman, die altijd Windows heeft gebruikt, is dat echt opvallend: veel applicaties die gelijktijdig en stabiel draaien, dat is hij niet gewend. Hij vindt de computer nu gewoon weer leuk na al die jaren afstomping met Microsoft.

Scarletta op Vrijdag 8 Januari 2010 14:55

image

.. en vergeet niet dat opstarten en afsluiten etc zelf na maanden razendsnel gaat, zodat je PC ook eens uit zet. Een volledig met anti-virus anti-mallware firewall uitgeruste Xpbak doet er zo lang over dat die meestal de hele dag nutteloze energie staat te verstoken.
Mijn PC met Ubuntu is ook een verademing t.o.v. mijn windows PC.

Blieb op Vrijdag 8 Januari 2010 20:24

image zomerhack badge 2

.. en vergeet niet dat opstarten en afsluiten etc zelf na maanden razendsnel gaat, zodat je PC ook eens uit zet. Een volledig met anti-virus anti-mallware firewall uitgeruste Xpbak doet er zo lang over dat die meestal de hele dag nutteloze energie staat te verstoken

Lekker om hier XP te noemen maar nieuwe Windows 7 computers hebben juist een automatisch sleep modus voor desktops zodat ze vanzelf uitgaan (dus hardware uitschakeling) en daaruit zeer snel kunne herstarten. Je computer afsluiten en opstarten is met Windows 7 helemaal niet meer nodig.

Samuel Michon op Vrijdag 8 Januari 2010 22:09

image

Wat MacOS al sinds 1991 heeft... knap hoor.

Blieb op Maandag 11 Januari 2010 09:39

image zomerhack badge 2

Je hebt hardware nodig die een dergelijk sleep functie ondersteunt en die was er in 1991 nog niet.
Advanced Configuration and Power Interface (S4 functie)

Jij zult het wel over een soort volledige shutdown hebben na een bepaalde tijd en niet over een echte hybernate.

Scarletta op Maandag 11 Januari 2010 09:37

image

ALS je hardware het ondersteunt tenminste,, en dan nog zijn er wel probleempjes, de fora zo bekijkend.
Maar ik heb me laten vertellen dat het in elk geval beter gaat dan met XP, da's mooi.

yds753 op Vrijdag 8 Januari 2010 15:37

image

Ubuntu heeft grote verbeteringen gebracht op gebied van gebruiksvriendelijkheid, dat ontken ik niet. Toch vind ik MS office 2000 sneller qua responstijd dan openoffice, wat ten slotte nog steeds in JVM werkt. Ik werk hier op een AMD athlon 2200; zowel KDE als Gnome zijn gewoon te traag om bruikbaar te zijn. (gelukkig is fluxbox een stuk sneller). Dat terwijl windows 2000 vlot werkt. Versta mij niet verkeerd, ik ben niet pro-windows, maar zó slecht is het nu ook weer niet.

jasper Amsterdam op Vrijdag 8 Januari 2010 17:26

image

en meteen een minnetje... gnmpf...

batlequeen op Vrijdag 8 Januari 2010 18:04

image

Kan best zijn, maar het is een beetje oneerlijke vergelijking van een modern OS tegen zoiets ouds

Ubuntu 9.10 moet je tegenover OS X en Windows 7 zetten voor de eerlijke vergelijking. En dan rennen Ubuntu 9.10 en OS X rondjes om win 7

linus4ever op Vrijdag 8 Januari 2010 18:56

image

En dan rennen Ubuntu 9.10 en OS X rondjes om win 7

En niet zo'n klein beetje ook.

We doen allerlei installs bij de klant en het valt mij de laatste echt op heoveel meer tijd je kwijt bent met installatie van Windowzen, onvoorstelbaar, booten, wachten, zandlopert, booten, afmelden, wachten, zanfdlopertje, some problem uccurred somewhere en alles mag weer overnieuw van voren af aan.

Wat een wonder dat er nog steeds mensen zijn die voor deze bagger veel geld neertellen, terwijl gratis en voor niks veel betere systemen met veel beter eigenschappen beschikbaar zijn.

hermanb op Vrijdag 8 Januari 2010 20:48

image

Man wat kan jij overdrijven, alleen maar omdat jij je eigen moet afreageren op windows
Kan wel een heel verhaal ophangen hier, maar ik laat het hier maar bij.

ArjenB op Vrijdag 8 Januari 2010 20:55

image

Geen overdrijving over de installatietijden van windows tegenover linux. Om de installatietijd van windows te meten heb je nog net geen kalender nodig. Linux installeren is met minder dan een uurtje bekeken.

hermanb op Vrijdag 8 Januari 2010 21:05

image

goh laat ik dat met windows xp nog korter hebben.
En met w7 een half uurtje

edjez op Vrijdag 8 Januari 2010 22:55

image

Windows 7: up & running in een half uur op een Pentium 2.66 uit 2006 (meen ik).

batlequeen op Zaterdag 9 Januari 2010 11:08

image

Een image terug zetten zeker dan?
Clean install red dat al niet
Laat staan met alle updates, programma's, etc

Ubuntu 9.10 kost me hier zo 1:45 uur
Install, updates en heel veel programma's er weer op zetten
limitatie : mijn internet-snelheid

edjez op Zaterdag 9 Januari 2010 12:23

image

Clean install. Exclusief applicaties natuurlijk, maar daar ging het niet over. Updates vallen nu natuurlijk nog mee, er is nog geen SP2 of SP3.

ArjenB op Zaterdag 9 Januari 2010 18:32

image

Met win7 heb ik geen ervaring. Mijn ervaring: kale install van Vista duurde uren. Zelfde voor XP en voorgangers. Dankzij alle herstarts. Volledige installatie met alles er op en eraan: brood meenemen.

Image uitrollen: half uur.

Ubuntu 9.10 installeren, drie kwartier. Meteen een werkende computer met Office-suite, beeldbewerking en de rest.

anonymous_118315 op Zaterdag 9 Januari 2010 19:08

image

Met win7 heb ik geen ervaring.Op een vm had ik het toch binnen het uur wel aan de praat. Dus op een beetje moderne computer moet dat toch vrij snel kunnen.

Maar dan heb je, wat je zelf ook al aangeeft, een vrij kale machine.

ArjenB op Zaterdag 9 Januari 2010 21:25

image

Mooi zo. Dan heeft Microsoft zowaar iets belangrijks verbeterd aan windows. Het werd tijd. Ik hoop dat ze ook wat gedaan hebben aan de sluipende vertraging die tot nu toe in alle windows-versies zat.

anonymous_118315 op Zondag 10 Januari 2010 00:54

image

Volgens diverse berichten is dat nog altijd een achilleshiel helaas.

Anonymous Coward op Maandag 11 Januari 2010 19:13

image

vertel.. en linkjes naar betrouwbare bronnen graag. nu ben je weer eens aan het fudden.

anonymous_118315 op Maandag 11 Januari 2010 20:24

image

Sorry SED, maar het is echt al meerdere malen aangetoond. Ik zou wensen dat het FUD was, want ik zou er erg blij mee zijn.

Voor het bewijs verwijs ik je graag naar www.google.nl. Dat is jouw standaard antwoord ook altijd. :)

Anonymous Coward op Dinsdag 12 Januari 2010 23:25

image

kortom, je kletst weer eens uit je nekje ;)

Probeer je verhalen tenminste eens te onderbouwen, het toont zo schraal zo..
Goede Fud bevat tenminste een kern van waarheid en zelfs daar val je al door de mand.

hermanb op Vrijdag 8 Januari 2010 22:31

image

Dus jij instaleerd wel windows bij een klant, zeg je dan ook wat een bagger gebruiken jullie ?
----------------------------------------------------------
linus4ever
Wat een wonder dat er nog steeds mensen zijn die voor deze bagger veel geld neertellen, terwijl gratis en voor niks veel betere systemen met veel beter eigenschappen beschikbaar zijn.
-----------------------------------------------------------
Dus wel je geld verdienen aan jou klanten, wat een huichelaar ben je dan wel niet.
Dus met andere woorden, je dankt je werk en geld aan microsoft.
En maar schreeuwen hier wat is het os duur van microsoft.

Vincentlaborant op Zaterdag 9 Januari 2010 12:01

image

Als de klant perse een 2CV wil terwijl jij hem een Citroen C4 aanraad dan beslist de klant zelf wel welke hij kiest. Hetzelfde geldt voor een besturingssysteem voor een computer.

Je kan wel GNU/Linux aanraden, maar als de klant enkel Windows wil horen/ kent dan houdt het op. Aan het einde van de dag wil je toch wel graag een droge boterham en een dak boven je hoofd verdient hebben lijkt mij.

hansn op Maandag 11 Januari 2010 13:04

image

Precies.Ten eerste is windows os niet duur, ten tweede wordt er heel veel meegelift op het windows succes.

anonymous_118315 op Maandag 11 Januari 2010 13:38

image

Ten eerste is windows os niet duurDe term 'niet duur' is een vrij subjectieve grootheid.

Als ik het niet gebruik, maar wel verplicht moet kopen bij mijn laptop, is het wel duur.

Als ik het bewust koop bij mijn nieuwe computer is het misschien niet duur.

Dat anderen meeliften op het succes en de marktpenetratie van Windows lijkt me een open deur.

zwart-wit op Maandag 11 Januari 2010 20:27

image

Als ik het niet gebruik, maar wel verplicht moet kopen bij mijn laptop, is het wel duur.

Je hoeft het toch niet te kopen? Je kunt op 'jacht' gaan naar een laptop zonder Windows, maar dan ben je op zeker meer kwijt.

Als een laptop zonder of met een non-MS-OS duurder is dan een laptop met Windows, zoals al ik weet niet hoe vaak op WW is aangegeven, dan ben je toch een dief van je eigen zak als je een laptop koopt zonder MS-OS om daar later je eigen Linux versie op te rammen?

anonymous_118315 op Maandag 11 Januari 2010 21:04

image

Waar kan ik een Acer/Asus/Hp laptop zonder Windows kopen? Hoeveel jacht is daar voor nodig? Maar, je zal het wel weer verkeerd zien, niet waar?

Rinse op Zaterdag 9 Januari 2010 21:20

image

openoffice draait niet in een java virtual machine.

Athalon1951 op Zondag 10 Januari 2010 22:16

image

Het is nog steeds leuk voor de eenvoudige knutselaar onder ons die weinig kwaliteit vraagt in uitvoer, hoogstens een tekstje met een ondersteunend kleurtje op een eenvoudige inktjetprinter, maar ik krijg nog in Ubuntu of welke andere distributie mijn Colour HP 4000 A0 Plotter/Printer en HP designjet scanner 4200 niet aan de praat, trouwens mijn simpele A4 Canon IP 3300 geeft ook alleen maar bagger op alle Linux Distributies, dus het kan nog deceniums duren voordat daar een verbetering in optreed, nu hoor ik je al roepen maar daar zijn de fabrikanten verantwoordelijk voor en niet Ubuntu of welke distributie ook, maar probeer jij dat dan maar even aan mijn betalende klanten te verkopen die bagger afdrukken waar ze veel geld voor moeten betalen. Ik hoef niet met het lulverhaal aan te komen, van mijnheer/mevrouw de kwaliteit is vele malen slechter maar dat komt omdat ik Linux gebruik met mijn werk, maar wilt u wel even het volle pond betalen!!!! Dan kan ik morgen gaan stempelen bij de plaatselijke UWV vrees ik :-((

Helaas in Windows loopt het als een trein gecalibreerd en wel op Adobe in Windows 7 64Bit.

Scarletta op Vrijdag 8 Januari 2010 14:48

image

Nou en als theologen zelfs al over kunnen stappen.... :)

hermanb op Vrijdag 8 Januari 2010 18:07

image

Leuk en bij ons in de winkel willen ze alles weten over w7.

Vincentlaborant op Zaterdag 9 Januari 2010 12:06

image

Tussen er alles over willen weten en het gebruiken zit nog wel een enorm verschil. Mijn vader wil bijvoorbeeld veel weten over Ubuntu, maar het gebruiken doet hij (nog) niet.

Windows kent hij al door en door, en dat gebruikt hij dus ook liever. Vind jij dat gek? Ik niet.

Daarom heb ik ook een Ubuntu pc naast zijn pc gezet met dezelfde hardware erin, helemaal klaar voor gebruik. Dan kan hij de systemen met elkaar vergelijken zonder dat hij onder de motorkap hoeft te gaan duiken om het geheel zelf draaiend te krijgen. Dat heb ik dan al gedaan voor hem in nog geen 30 minuten.

Aan het einde van de maand, als hij de systemen beiden veel heeft kunnen gebruiken, kan hij een eerlijke vergelijking maken en dan weet hij of het alternatief voor windows net zo lekker werkt voor hem als windows.

En als beide besturingssystemen even lekker werken dan kies je toch voor de gratis optie in plaats van de 100 euro kostende optie?

globetrotter op Zaterdag 9 Januari 2010 17:24

image

Grappig, zelfs je vader neemt je niet serieus....

anonymous_118315 op Zaterdag 9 Januari 2010 19:05

image

Beetje onder de gordel, vind je niet ook? =P

zwart-wit op Maandag 11 Januari 2010 20:29

image

Maar, wat niet is te ontkennen, een waarheid als een koe (toch?)

anonymous_118315 op Maandag 11 Januari 2010 21:07

image

(toch?)Het verschil is, dat ik het niet van Globetrotter verwacht had. Jouw scheldkanonnades kan ik me daar en tegen nog wel herinneren.

Anonymous Coward op Maandag 11 Januari 2010 14:30

image

maar ik hoor klanten vragen naar andere dingen dan het standaard aanbod. Ze willen het liefst XP, en open source antivirus AVG. ROTFL..
open source AVG.. yeah right.. Doe eens wat aan je actuele kennis van software zou ik zeggen.

anonymous_118315 op Vrijdag 8 Januari 2010 11:33

image

Een groot deel van de daling wordt veroorzaakt...Een deel wel ja, maar niet alles. En daarbij Microsoft is ook actief op die mobiele markt.

Maar goed, de groei in de mobiele markt vertekent het beeld van de traditionele os markt. dat betekent dat linux en Apple in het traditionele beeld misschien een nog sterkere groei zouden laten zien.

Blieb op Vrijdag 8 Januari 2010 11:36

image zomerhack badge 2

En daarbij Microsoft is ook actief op die mobiele markt.
Maar Netapplications telt dat mobiele marktaandeel niet op bij Windows (WM is ook maar 0,06% in die cijfers)

anonymous_118315 op Vrijdag 8 Januari 2010 11:44

image

Klopt, maar ze tellen de iPhone ook niet bij Mac toch? Of probeer je een ander punt te maken?

ardje op Zaterdag 9 Januari 2010 15:49

image

En ook niet dat vrijwel elke server tegenwoordig uitgeleverd wordt met linux. Op de ipmicontroller weliswaar. Dus voor elke windows installatie is er dus automatisch ook een linux installatie om de windowsinstallatie in de gaten te houden ;-).
Ow, en voor het gemak worden de tv's, film camera's en weet ik veel wat ook maar vergeten. En vooral de aziatische telefoons worden vergeten ;-).

linus4ever op Vrijdag 8 Januari 2010 11:57

image

Een deel wel ja, maar niet alles.

Nog niet helemaal, dat is waar.

Alleen die ene oorlog waar Microsoft niet op zat te wachten is begonnen: De oorlog om de desktop. Het is heel geleidelijk gegaan, maar ze hebben nu te strijden op een hele reeks aan fronten en leiden daar aanzienlijke verliezen.
- Het aandeel van IE daalt gestaag;
- OpenOffice is de wig die is gedreven in het monopolie op de markt voor de office suites;
- Mobiles, Mac en ook Linux vreten aan het aandel van het OS;
- Volwassen Business applicaties als Sugarcrm maken voor bedrijven duidelijk dat er grote goedkope efficiente mogelijkheden zijn zonder de eeuwige nadelen van het Windows platform.

Een ander oorlog die ze bezig zijn te verliezen is de markt voor backoffice systemen. Het scheelt klauwen met geld als je kijkt naar het verschil tussen een all Windows omgeving en een Linux - Samba - Ldap - Zarafa of Kolab omgeving. Die klauwen geld zitten in:
- Kosten voor beheer;
- Verschil in kosten voor apparatuur, linux is veel zuiniger;
- Licentiekosten en productie ellende met licenties;
- Productie verlies met het Windows platform.

Klanten beginnen ons inmiddels te vragen om het alternatieve backoffice model.

zx9r_mario op Vrijdag 8 Januari 2010 12:07

image

Als ICT dienstverlener breng ik altijd opensource onder de aandacht bij de klanten. Vooral de kleine bedrijven zijn er wel gevoelig voor, zeker kwa licentiekosten.

linus4ever op Vrijdag 8 Januari 2010 12:45

image

Vooral de kleine bedrijven zijn er wel gevoelig voor

Klopt met mijn waarneming.

In een kleine onderneming zijn de lijnen kort en als jij een zinnig verhaal hebt, dan is de ondernemers altijd bereid om naar je te luisteren.

In grote bedrijven heb je vaak een grote conservatieve ontwikkelclub, die volledig Windows minded is. Dat soort bedrijven is nogal een doof voor verhalen over kosten besparingen en exploitatievoordelen met Open Standaarden en Open Source toepassingen. Het is dan ook nog zo dat Microsoft en andere commerciele softwareleverancies die bedrijven op niveau van de raad van bestuur inpakken.

Vincentlaborant op Vrijdag 8 Januari 2010 10:23

image

Aangezien mobile devices een steeds belangrijker deel van de OS markt vormt, en Windows daar nou niet bepaald een deuk in een pakje boter schopt, is het eigenlijk niet meer dan logisch dat het aandeel van Windows als totaal daalt.

Op een notebook, desktop en netbook kunnen ze een besturingssysteem leveren dat voor veel mensen voldoende is om mee te werken. Op een mobiele telefoon is dat anders. Daar hebben ze wel Windows mobile, maar om dat nou gebruiksvriendelijk te noemen gaat mij wat ver.

Het dalende gehalte zal waarschijnlijk vooral komen doordat mensen om zich heen gaan kijken voor alternatieven, en deze ook uit durven te proberen. Vroeger wist men misschien dat er een alternatief was, maar vond men het te ingewikkeld om te gebruiken. Tegenwoordig zijn Linux en Apple besturingssystemen net zo gebruiksvriendelijk als Windows is.

Diversificatie van de OS markt kan beter zijn voor de veiligheid van alle platformen, aangezien bedreigingen dan niet meer op het platform gebaseerd zullen zijn, maar op de applicaties (flash, adobe reader, shockwave, internet explorer, firefox, chrome, microsoft office, etc)

Nappy op Vrijdag 8 Januari 2010 10:51

image

Lies, damn lies and statistics.

In de statistiek staat ook de iPhone en Symbian (samen 0.67%)
Linux is .04% gestegen
Mac 0.56%

Als je kijkt 2008-2010 is het 3.05% in twee jaar tijd.
Linux van 0.72 naar 1.02 Mac 3.73 naar 5.11
Dus het duurt nog 30.6 jaar voordat Microsoft niet meer bestaat ;)

Maar eens zien of windows 7 ze kan redden :D

Samuel Michon op Vrijdag 8 Januari 2010 11:12

image

Jouw rekensom klopt voor geen meter. Je rekent met procentpunten, niet met procenten, en die tel jij vervolgens op. Zo werkt dat niet.

Van 0.72% naar 1.02% is een stijging van 42 procent in 2 jaar.
Van 3.73% naar 5.11% is een stijging van 37 procent in 2 jaar.

Volgens die manier van rekenen heeft OS X over 16 jaar een aandeel van 63% en Linux een aandeel van 16%

Samuel Michon op Zaterdag 9 Januari 2010 02:30

image

Da's toch wel knap: zelfs over rekensommen krijg ik minnen. Als ik die al serieus nam dan is dat nu afgelopen.

U4iA op Vrijdag 8 Januari 2010 11:26

image

Dus het duurt nog 30.6 jaar voordat Microsoft niet meer bestaat ;)
...en malware, virussen, security bedrijven (mcafee/symantec/avg/etc). ;)

Maar wat doen we dan over 30 jaar? Ach, in 2012 vergaat de wereld toch...

anonymous_118315 op Vrijdag 8 Januari 2010 11:41

image

Ach, in 2012 vergaat de wereld toch...Alweer?

www.religioustolerance.org/endwrl22.htm

De wereld moet eerst dit jaar maar eens zien te overleven. :)

linus4ever op Vrijdag 8 Januari 2010 12:49

image

Dus het duurt nog 30.6 jaar voordat Microsoft niet meer bestaat ;)


Microsoft zal heus wel blijven bestaan op een manier die vergelijkbaar is met IBM, dat tot de jaren negentig de dienst uitmaakte.

De verandering zal alleen veel sneller gaan dan in dertig jaar. Vergelijk dat maar met firefox, dat ging in het begin ook heel langzaam en nu zijn ze in belangrijke delen van de wereld tegen de klippen op groter dan IE. Op een gegeven moment is het niet meer modieus om nog door te modderen met Windows en dan gaat het hard.

Maikel22 op Vrijdag 8 Januari 2010 12:56

image

"Tegenwoordig zijn Linux en Apple besturingssystemen net zo gebruiksvriendelijk als Windows is."

Volgens mij bedoel je het andersom of niet?

Vincentlaborant op Vrijdag 8 Januari 2010 15:25

image

Voor mij persoonlijk is het zo dat ik Linux gebruiksvriendelijker vindt dan Appple omdat ik werk/ game op een linux computer. Ik werk ook af en toe met een Apple pc, maar die vind ik persoonlijk iets minder lekker werken.

Het staat dus enkel in mijn persoonlijke voorkeur.

Anonymous Coward op Vrijdag 8 Januari 2010 19:04

image

Ik game en werk ook op een Mac ... wat heeft dat met gebruikersvriendelijkheid te maken?
Dat kun je namelijk op elke computer.

Lady Gaga op Vrijdag 8 Januari 2010 10:36

image

Wow! Echte feiten op Webwereld.... Het kan dus toch nog! ;-)

vinylat45 op Vrijdag 8 Januari 2010 10:46

image

Ik was ook verbaasd.

Jammer dat ze niet vertellen dat Mac OS X in de gegeven periode (februari t/m december) met 12% is gegroeid (van 4.55% naar 5.11%).

Nappy op Vrijdag 8 Januari 2010 10:55

image

linux met 40% in twee jaar tijd!

Samuel Michon op Vrijdag 8 Januari 2010 11:33

image

Dat klinkt leuk maar in werkelijkheid is het lood om oud ijzer.

Het gebruiksaandeel Linux steeg van 0.72% naar 1.02%, een stijging van 42 procent in 2 jaar.

Het gebruiksaandeel Mac OS X steeg van 3.73% naar 5.11%, een stijging van 37 procent in 2 jaar.

vinylat45 op Vrijdag 8 Januari 2010 11:36

image

Dat klinkt leuk maar in werkelijkheid is het lood om oud ijzer.
Wat bedoel je daarmee?

Samuel Michon op Vrijdag 8 Januari 2010 12:02

image

Jij: Mac OS X is 12% gegroeid in 10 maanden.
Nappy: Linux is 40% gegroeid in 24 maanden.

Dat geeft de indruk alsof Linux veel sneller groeit als Mac OS X. Dat is echter niet waar:

Linux steeg 42 procent in 2 jaar, Mac OS X steeg 37 procent in 2 jaar. Het verschil is klein, vandaar: 'lood om oud ijzer'.

kickbill op Vrijdag 8 Januari 2010 10:45

image

Microsoft moet snel gaan innoveren want bij stilstand kan "commercialized Unix +Extensions +Shell" (=OS X, Android) heel snel gaan doorpakken. Windows is te zwaar met te veel verplichte legacy.

Daar komt nog bij dat met Windows de gebruiker(=Klant) nog steeds niet belangrijk genoeg gevonden wordt. Microsoft legt nog steeds keuzes op, vervangt API ipv van goed over een API nadenken zodat hij uitgebreid kan worden. DRM zit nog net zo hard en Windows7 als in Vista. Ik voel me als developer steeds vaker een klein kind dat straf krijgt van Microsoft als ik Windows niet gebruik zoals de marketing afdeling vindt dat je het moet gebruiken!

Ontwikkelen op Unix based OS is een zege. Alles is consistent en over nagedacht. Scheelt zoooo veeeel tijd. Microsoft Visual Studio is het enige wat mist op Unix systemen. VS is onevenaarbaar maar weegt niet op tegen de vele half overlappende en brakke API's van Windows met de ontelbare veel tijd kostende bugs en inconsistenties.

Zodra Unix achtigen (iPhone, Android, OSX) een commerciele kritische massa hebben dan zal alle innovatie naar deze platformen gaan en Windows op de tweede plek komen. Dan gaat het snel...

voor de bashers: Linux is ook een Unix derivaat met leuke extensions maar is commercieel te gefragmenteerd en te lastig voor oma om te gebruiken dat nooit common gaat worden. En als er een oma proof Linux komt is de community boos want dit en dat en zus en zo bla bla. Linux is prachtig voor nerds die het onderste uit de kan van een computer willen. Oma rijd niet in een Ferrari. Ik wel....

Caesar Tjalbo op Vrijdag 8 Januari 2010 19:40

image

Zo, zo, blij dat je een tevreden gebruiker bent hoor maar..

Alles is consistent en over nagedacht.Nagedacht wellicht, consistent minder. Meest beruchte voorbeeld is natuurlijk het DD commando maar zo zijn er wel meer zaken die minder consistent zijn of niet consistent tussen verschillende *nixes.

Unix achtigen (iPhone, Android, OSX) OS X is geen 'Unix achtige' maar een volwaardige Unix.

Hoeveel vrijheid heb je bij ontwikkelen voor OS X? Niet in negatieve zin, denkend aan API's en GUI's maar keuzes worden je wel degelijk opgelegd, om nog maar te zwijgen van Apple's bemoeienis met de App store. "Object C".

Linux is ook een Unix derivaat met leuke extensions maar is commercieel te gefragmenteerd en te lastig voor oma om te gebruiken dat nooit common gaat worden.De fragmentatie valt nog wel te overzien en dat je oma het niet op 'r desktop heeft is iets anders dan dat oma het niet gebruiken kan. Je moet er niet raar van opkijken als oma namelijk wel ergens een op Linux gebaseerd apparaat heeft. Als ontwikkelaar zou het kunnen lonen verder dan de desktop te kijken, hetgeen de grote commerciele aanbieders van Linux ook doen.

Athalon1951 op Zondag 10 Januari 2010 22:27

image

Vertel mij dan eens waar het zo hard doorwerkt in Windows 7, zelf kan ik van alles doen zonder wat voor beperkingen ook, maar misschien is dat een kwestie van de policies naar de administrator overhevelen en niet als Trusted Party laten staan, want als je dat doet dan zit je doorlopend te klooien in Windows 7, Vista of XP. Daarvoor kon ik inderdaad vele dingen niet doen, vanwege het weigerend en waarschuwende MS vingertje als het tegen normaal gebruik in druiste, maar dat heb ik gelijk de kop ingedrukt en nu kan ik alles doen wat ik wil zonder waarschuwend vingertje en weigerende handjes (om het maar zo te zeggen).

Samuel Michon op Vrijdag 8 Januari 2010 10:46

image

Als het marktaandeel met dezelfde snelheid zou afnemen zou Windows de komende 25 jaar nog steeds de grootste zijn
Een compleet zinloze oefening, maar goed:

Windows had in februari vorig jaar 93.74% gebruiksaandeel. In december vorig jaar was dat 92.21%. Dat is 1.7% verlies in 10 maanden.

Mac OS X had in februari vorig jaar 4.55% gebruiksaandeel. In december vorig jaar was dat 5.11%. Dat is een groei van 11.23% in 10 maanden, 13.48% op jaarbasis.

Blijft die groei in precies dezelfde snelheid doorzetten, dan heeft Mac OS X over 19 jaar 56.5% gebruiksaandeel. (7.5% over 3 jaar, 9.6% over vijf jaar, 18.1% over tien jaar, 34% over vijftien jaaar, etc)

Scarletta op Vrijdag 8 Januari 2010 10:51

image

Bovendien gaat de mobiele markt nog veel sneller stijgen de komende maanden, Mijn gokje over een jaar is die markt goed voor 10% (als de providers het aankunnen dan)

Samuel Michon op Vrijdag 8 Januari 2010 11:08

image

Nu ja, het webgebruik op mobile devices is in 1 jaar gestegen van 0.28% van het totale verkeer naar 1.51% van het totale verkeer. Dat is een stijging van 540%, en dat is erg veel in een korte tijd -- maar als die stijging gelijk blijft het komende jaar, dan hebben mobile devices volgend jaar januari 8.2% gebruiksaandeel.

Scarletta op Vrijdag 8 Januari 2010 15:12

image

Toch denk ik dat het heel erg snel kan gaan, zeker met de komst van de tablets. Bij dit soort dingen kijken veel de kat uit de boom, en als ze dan bijv in de omgeving zien hoe snel en gemakkelijk het werkt krijgt het al gauw een sneeuwbaleffect. ( Dat alleen wel enigszins vertraagd wordt door de looptijden van mobiele contracten) De mensen die mijn HTC Hero hebben gezien weten i.e.g. dat een huidige android smartphone heel veel kan.

Verder vergeet niet dat de opkomende markten nog niet vast zitten aan de PC met breedband maar direct kiezen voor mobiel/tablets met databundel

Nappy op Vrijdag 8 Januari 2010 10:53

image

:D was ook al aan het rekenen geslagen (zie boven) ;)

over 30 jaar geen windows meer!

zx9r_mario op Vrijdag 8 Januari 2010 12:09

image

Unix bestaat al 40 jaar, een ding wat zeker is: Unix (en afgeleiden daarvan) zal Windows overleven.

Anonymous Coward op Maandag 11 Januari 2010 14:36

image

over 50 jaar zitten ze dan op het niveau van Windows nu. Waarom dan al die moeite doen ;)

zwart-wit op Maandag 11 Januari 2010 20:39

image

<offtopic>SED, zie ik het verkeerd of zal er op een Linux forum verzocht zijn om massaal naar Webwereld te gaan om Linux te promoten?

Zelden een artikel gezien met zoveel Linux aanhang :-)</offtopic>

Snik, over 50 jaar ben ik op zeker niet meer op deze aardbol, maar heb wel een voordeel, er is minimaal één geestelijke die zal gaan proberen om in de hemel God te overtuigen Linux te gaan gebruiken.

anonymous_118315 op Maandag 11 Januari 2010 21:01

image

zie ik het verkeerdDat vraag je nog?

Anonymous Coward op Dinsdag 12 Januari 2010 23:16

image

ik vermoed dat ze zelfs meditatie sessies houden die de ondergang van Windows met een tiental jaar moeten bespoedigen. Hier oefenen ze alvast. Nog 40 jaar te gaan dus ;)
Maar het blijft een zinvolle tijdsbesteding voor die jongens en ze zijn tenminste van de straat of twitter.

eMilt ! op Vrijdag 8 Januari 2010 13:19

image

Tja statistieken... Je kan ze interpreteren zoals je zelf wilt. Doet Webwereld ook zo blijkt wel uit de titel: "Marktaandeel Windows daalt gestaag". Op basis van de cijfers had de titel natuurlijk moeten zijn "Marktaandeel Windows onder internet gebruikers enigszins gedaald"

Dat de Mac hierin aandeel wint is niet zo verwonderlijk. Mensen die bewust voor een Mac kiezen zijn vaak ook mensen die veel gebruik maken van internet (zo is mijn ervaring als ik kijk naar mijn eigen vriendenkring). Daarentegen zijn er zeer waarschijnlijk veel Windows computers bij bedrijven die nooit aan internet hangen en waar niet mee gesurft kan worden (of alleen intranet).

brief op Vrijdag 8 Januari 2010 13:29

image

hmmm.... gezien de penetratie graad van internet in de Nederlandse huishoudens gaat deze stelling niet geheel op. Juist de oma's van deze wereld gebruiken Windows. En het is echt niet zo dat mensen thuis 2 pc's hebben staan waarvan ze er één exclusief gebruiken om te internetten.

anonymous_118315 op Vrijdag 8 Januari 2010 13:31

image

Daarentegen zijn er zeer waarschijnlijk veel Windows computers bij bedrijven die nooit aan internet hangen en waar niet mee gesurft kan worden (of alleen intranet).Dat klopt, maar die policy staat al jaren. Een computer die vorig jaar niet geteld werd, zal dus dit jaar ook niet geteld worden. En het eindresultaat is dat trend overeind blijft.

Ik denk zelf overigens dat het bij bedrijven de afgelopen jaren meer de gewoonte was om meer medewerkers aan te sluiten op internet dan af te sluiten van internet.

Ook zie je door de week de dominantie van IE6 terug in dit soort tellers, die wordt veroorzaakt door veel van die bedrijven.

Jouw alternatieve titel had ook gekund, maar het dekt de lading wel minder. De dalende trend is er volgens mij al jaren. Jouw titel maakt er echter meer een incident van.

Scarletta op Vrijdag 8 Januari 2010 13:39

image

Maar het is in elk geval een flagrante tegenstelling met de eerdere kop (een week geleden) "Windows 7 hertstelt windows"
Over Windows Pc's die niet aan het internet ziten, dat is waarschijnlijk inderdaad het verstandigst, maar er kunnen er niet net zo goed andere PCś met Linux niet aan het net hangen, dus dat is niet echt een argument.
Maar PC met Ubuntu met daarop Sun Virtualbox met daarin WinXP is een hele goede voorlopige tussen oplossing om op Linux te werken ( en voor die paar dingen waar je Win nog voor nodig hebt).

Athalon1951 op Zondag 10 Januari 2010 22:33

image

Wacht even hoor, je draait Ubuntu, maar loopt te hanessen met XP in een virtual box, daar haal ik dan uit, dat je toch niet zonder windows kan. Of je draait het ene of het andere, maar niet zeggen ik draai Ubuntu (of wat dan ook) maar werk met XP in een virtual box, dat is een beetje tegenstijdig en het kost je klauwen geheugen en bronnen, plus dat XP echt niet alles kan in een virutal box wat het wel gewoon kan als je het hoofd OS gebrukt, lees er genoeg gedonder over op vele forums, dat lang niet alles werkt in een virtual box.

Anonymous Coward op Vrijdag 8 Januari 2010 14:59

image

Heel langzaam maar zeker zie ik het heterogene computerlandschap uit de jaren '80 weer terugkomen. Voor iedereen met hart voor de technologie was dat een onvoorstelbaar mooie tijd. In vergelijking daarmee heeft de informatica de afgelopen 20 jaar echt een "dark age" in de vorm van het WinTel-monopolie ervaren. Daarmee ben ik niet tegen Microsoft of Intel, maar wel tegen hun absurd hoge marktdominantie. Een aandeel van zo'n 60% voor Windows zou de ICT niet alleen een veel interessantere maar ook veel gezondere bedrijfstak maken.

Scarletta op Vrijdag 8 Januari 2010 15:26

image

Ja dit vind ik dus ook een goede ontwikkeling: de elders genoemde differentiatie is helemaal niet zo erg.
Ik voorzie een veelvoud aan gadgets, tablets in huis allemaal met hun Linux/andoid OS (embedded) of ander concurrerend OS. Misschien voor elke applicatie een dedicated device?

Grote softwarebedrijven met dure softwarepakketten (Photoshop) kunnen zo hun eigen dedicated devices maken en onafhankelijk zijn van een OS monopolist. Zo hebben ze (net als Apple) hard en software in 'eigen' hand. Er komen dus meer "Apples"


Straks heb je verschillende hardware/software combinatie leveranciers. Dan wordt de keus nog breder en geschakeerd. De prijs die nu in het OS (MStax) zit kan straks bij de eigen winst op of leiden tot een lagere prijs.

Alleen maar meer concurrentie, meer keus: winst voor iedereen!

Tucson op Vrijdag 8 Januari 2010 22:47

image

Als ik voor elke applicatie zowel hard-als software aan moet gaan schaffen, dan gaat het een dure boel worden.

Scarletta op Zaterdag 9 Januari 2010 11:22

image

Hangt ervanaf als het OS (bijna) gratis is.... en de hardware die nodig is voor de meeste software kost tegenwoordig ook steeds minder.

Maar uiteraard niet ELKE applicatie.
Zowiezo kan men binnenkort op vrijwel elke gadget, surfen, mailen, agenda raadplegen, tekstverwerken, spreadsheets maken: kortom datgene wat voldoende is voor 99% van de huishoudens.
Dus dan hebben we het over de andere applicaties die iets specialistischer en duurder zijn.

Wie heeft zich -als niet illegale copien verzamelende consument- bij de prijzen van Photoshop nooit afgevraagd waar de bijbehorende PC bleef? Nou misschien kan dat in de nabije toekomst: mooi tabletje met touchscreen andere specialistische tweaks (fantaseer maar raak). Dan hebben we dus niet alleen apple maar ook adobe als aanbieder van een compleet product.
En zo zijn er vast wel meer voorbeelden te verzinnen.

Zeker als sommige van die applicaties in de cloud gaan draaien (met goede verbindingen met voldoende bandbreeedte) kunnen de hardwareeisen laag zijn en de productiekosten erg bescheiden.

Het opent i.i.g. heel veel mogelijkheden voor andere producten. En dat is goed voor de innovatie en creativiteit.

jasper Amsterdam op Vrijdag 8 Januari 2010 17:29

image

hier mot je gewoon je bek houden als je windows gebruikt >:\

linus4ever op Vrijdag 8 Januari 2010 19:01

image

Dat is hier heel lang precies andersom geweest.

Het leek de inquisitie wel als je de suggesties opwierp van Linux op de desktop.

Over een tijdje is het echt lastig hier als je een pleidooi voor de herinvoering van de Microsoft dictatuur durft te houden.

regnis op Vrijdag 8 Januari 2010 19:12

image

Nou nou jasper, dat is ook niet netjes. Ik bedoel je kunt ze kwalijk nemen dat ze "niet" nieuwsgierig zijn om andere OSen te verkennen en wie weet te gebruiken.

Er is een deel van de mensen die het blijkbaar niet erg vind om behoorlijk wat tijd per jaar kwijt te raken aan scannen van de computer naar virussen, spyware, en daarbij nog defragmenteren. En dat ze proberen te laten zien dat Windows the one and only is tsjaa XD.

1 ding voor mij is duidelijk zo als veel andere mensen die ik steeds tegen kom op nieuwssites mag misschien wel opgegroeid zijn met windows maar hoop op een oud leeftijd dood te gaan met een smile op me gezicht omdat ik op een jong leeftijd linux ben gaan gebruiken.XD

madcow op Vrijdag 8 Januari 2010 19:53

image

Dat je helemaal niks hoeft te installeren voor linux aan virussen spyware en andere shit komt alleen maar omdat linux zo onbetekende marktaandeel heeft dat het gewoon geen nut heeft daar die dingen voor te schrijven. Met de gemiddelde domheid van de windows gebruikers als die op linux zouden gaan zou het 1 grote virus paradijs worden want niemand heeft toch een virus scanner daarop nodig.En defragmenteren dat wordt automatisch in de achtergrond gedaan merk je niks van.

anonymous_118315 op Vrijdag 8 Januari 2010 20:05

image

want niemand heeft toch een virus scanner daarop nodig.Dan vraag ik me toch af waarom daar dan toch virusscanners voor ontwikkeld worden. En die marktaandeel mythe is nu al zo vaak aan bod geweest, dat je zou verwachten dat nu wel duidelijk was dat die 'busted' is.

Kaiser Söze op Vrijdag 8 Januari 2010 22:49

image

Dan vraag ik me toch af waarom daar dan toch virusscanners voor ontwikkeld worden.

Voor domme mensen die zich bang laten maken en van hun geld af geholpen willen worden. Ik kan me niet meer herinneren wanneer ik voor het laatste een virusscanner gehad heb. Moet al meer dan 12 jaar geleden zijn. Een firewall is meer dan voldoende; heb nog nooit problemen gehad op geen enkele van m'n computers.

anonymous_118315 op Zaterdag 9 Januari 2010 13:33

image

Voor domme mensen die zich bang laten maken en van hun geld af geholpen willen worden.Over dedain gesproken. :D

Vraag ik me alleen af hoe pakketten als AVG en Clam in je wereldbeeld passen.

Ik draai op elke computer beveiligingssoftware. Alleen al om het simpele feit dat ik niet de enige gebruiker van die machines ben. Maar zelfs al was ik dat wel geweest, dan nog had ik ze gedraaid want een mens kan niet altijd 100% scherp zijn. Maar goed, daar kan jij anders over denken.

batlequeen op Zondag 10 Januari 2010 10:44

image

Die anti-virussen voor Linux zijn meer voor mailservers ed
Verhinderen dat die virussen op win-pc's komen

linus4ever op Vrijdag 8 Januari 2010 20:42

image

Dat je helemaal niks hoeft te installeren voor linux aan virussen spyware en andere shit komt alleen maar omdat linux zo onbetekende marktaandeel heeft dat het gewoon geen nut heeft daar die dingen voor te schrijven.

Het leukste is als iemand de plank met een daverende klap helemaal misslaat.

1. Marktaandeel

Pure onzin en nog helemaal onwaar ook. Linux heeft met afstand het grootste marktaandeel op het gebied van webservers > 50%. Dus als je als virusschrijver een succesje nodig hebt, dan is dat jouw terrein. Stel je het effect voor als het je lukt. MSSQL had minder aandeel 10% of zoiets en we praten nog steeds over de slammer worm.

2. Kwestbaarheid

Linux is van de grond af opgezet als multitasking multiuser systeem, met een uitgewerkt security model, daar schrijf je niet zomaar even een virusje voor.

@madcow

Ik daag je uit

Schrijf een virus dat algemeen werkt op Linux en ik stel je en prijs van Eur 100,- in het vooruitzicht, mijn naam is bekend bij de redactie.

BTW: een virus is iets anders dan:
1. become root
2. rm -rf /

Veel succes!

Kaiser Söze op Vrijdag 8 Januari 2010 22:50

image

Ik daag je uit

Schrijf een virus dat algemeen werkt op Linux en ik stel je en prijs van Eur 100,- in het vooruitzicht,


Hahahaha!!!! Zo heel veel vertrouwen heb je er ook weer niet in zo te zien aan het bedrag!

linus4ever op Vrijdag 8 Januari 2010 23:08

image

Zo heel veel vertrouwen heb je er ook weer niet in zo te zien aan het bedrag!

Ho ho, een beetje script kiddie flanst zo'n virusje toch na een paar pintjes in elkaar? 50 Euri is betaald, 100 Euri is vorstelijk. Evengoed heb ik een voorstel.

Ik heb niets tegen mensen die proberen gaten in systemen te vinden, ik waardeer ze. Dank zij deze mensen maken wij betere en veiliger systemen.

Wie weet, misschien is het toch moeilijk om een virus voor Linux te bakken. Ik heb wel eens vakker een kundig persoon geld gegeven als tegenprestatie voor een uitdrukkelijk verzoek van mijn kant om een van mijn sites te cracken, het is nooit gelukt.

Ik wil wel mee doen aan een Linux Crack Run en die 100 Euri in een potje doen. Ik hoop dat er mensen zijn die mee willen doen en ook geld doneren aan die pot.

De winnaar van de pot maakt een echt virus waarmee het mogelijk is om alle Linux machines op een gesloten netwerk te besmetten, analoog aan de manier waarop dat altijd lukt in een Windows omgeving.

globetrotter op Zaterdag 9 Januari 2010 17:29

image

Schrijf een virus dat algemeen werkt op Linux en ik stel je en prijs van Eur 100,- in het vooruitzicht, mijn naam is bekend bij de redactie.

Volgens mij worden de meeste Windows virussen geschreven door gefrustreerde Linux gebruikers.

Mark my words:
Alles is te kraken (niet aleen Windows, maar ook Linux)!!!

Dat Windows in het verleden niet veilig was, dat ben ik met de meeste Linux gebruikers eens.
Maar volgens mij was Microsoft vroeger drukker met compabiliteit dan met veiligheid.

anonymous_118315 op Zaterdag 9 Januari 2010 18:44

image

Volgens mij worden de meeste Windows virussen geschreven door gefrustreerde Linux gebruikers.Volgens mij heb je teveel pillen genomen.

linus4ever op Zaterdag 9 Januari 2010 22:45

image

Of te weinig. ;-))

ArjenB op Maandag 11 Januari 2010 11:03

image

Alles is te kraken...maar hoeveel moeite moet je ervoor doen?

anonymous_118315 op Maandag 11 Januari 2010 13:41

image

Moeite? Met het groeien van het marktaandeel komen de gaten toch spontaan vanzelf? ;)

ArjenB op Maandag 11 Januari 2010 15:56

image

Als varkens leren vliegen.

Marcel Nijenhof op Zondag 10 Januari 2010 13:02

image

Schrijf een virus dat algemeen werkt op Linux en ik stel je en prijs van Eur 100,- in het vooruitzicht.

Als ik mijn ssh logs controleer zijn er al diverse wormen actief die afgeleid zijn van bruteforce2.c.

Ik zie niet in dat je nog meer bewijs wilt hebben dat het al dagelijks gebeurt.

anonymous_118315 op Zondag 10 Januari 2010 14:17

image

De source die je linkt is geen virus, maar een heel primitief script wat een paar wachtwoorden probeert. Verder mist het zo ongeveer alles wat nodig is om het een virus of worm te kunnen noemen.

Ik denk dat je eerder last hebt van een paar wannabee hackers dan van wormen.

Ik neem trouwens aan dat je firewall die bruteforces wel blokt na een paar wachtwoordpogingen?

Marcel Nijenhof op Zondag 10 Januari 2010 17:38

image

Ik denk dat je eerder last hebt van een paar wannabee hackers dan van wormen.

Ik geloof hier niet in. Onder andere door het feit dat ik diverse keren gezien heb dat dit gebeurt van bedrijfs mail en webservers. Ik heb al diverse keren mail terug gekregen dat je bedankt word voor de melding en dat ze het probleem verholpen hebben.

Verder zie ik ook langzame pogingen waarbij slechts een aanval per dag gebeurt om detectie te voorkomen.

Daarnaast ben ik niet de enige die denkt dat dit door een worm gebeurt.
Zo staat er bij isc te lezen:
Our DShield data shows that password guessing attacks against SSH keep going strong. As if this alone were not indication enough that somebody somewhere is collecting bots and making money, we also keep receiving reports and logs from ISC readers who got hit and missed, or even hit and sunk.

Marcel Nijenhof op Zondag 10 Januari 2010 17:39

image

Ik neem trouwens aan dat je firewall die bruteforces wel blokt na een paar wachtwoordpogingen?

Nee. Ik maak gebruik van denyhost met sync die deze aanvallen via "host.deny" stopt. Dat heeft tevens als voordeel dat ip nummers die elders actief zijn ook preventief gestopt worden.

linus4ever op Maandag 11 Januari 2010 21:24

image

Ik zie niet in dat je nog meer bewijs wilt hebben

Tsjonge jonge, is het nou echt zo moeilijk?

Ik wil een echt Linux virus!

De ssh brute fore attack is zo oud als de wereld. Je bent al onkwetsbaar als je alleen ssh-keys toestaat om in te loggen en root logins uitsluit.

Als je een hekel hebt aan vervuiling van de logs met al die attempts, dan doe je dit met een simpel script:
#!/bin/sh
#
# Variabelen en interfaces

IPTABLES="/sbin/iptables"
ext="eth0"
int="eth1"

# Beperk de toegang tot de externe interface (ext)
#
lijst="D A"
for i in $lijst ; do
$IPTABLES -${i} INPUT -i ${int} -p tcp --dport 22 -j ACCEPT ;

$IPTABLES -${i} INPUT -i ${ext} -p tcp --dport 22 -m recent --update --seconds 600 --hitcount 7 --name SSH -j DROP ;
$IPTABLES -${i} INPUT -i ${ext} -p tcp --dport 22 -m state --state NEW -m recent --set --name SSH -j ACCEPT ;

$IPTABLES -${i} OUTPUT -p tcp --sport 22 -j ACCEPT ;
done

Diogenes_Isher op Zaterdag 9 Januari 2010 04:44

image

Dat je helemaal niks hoeft te installeren voor linux aan virussen spyware en andere shit komt alleen maar omdat linux zo onbetekende marktaandeel heeft dat het gewoon geen nut heeft daar die dingen voor te schrijven.
Mag ik u er eventjes op attenderen dat meer dan de helft van alle servers die de WWWeb gaande houden onder Linux werken ! En dat doen zij al jarenlang zeer betrouwbaar en veilig met relatief maar heel erg weinig "downtime". En totaal geen last van virus. In feite draait in essentie (een zeer belangrijk deel van) de ICT-wereld al op Linux - al bent u zich daar net als de meeste mensen totaal niet van bewust.
Indien de WWWeb grotendeels met ms-"servers" zou hebben "gewerkt" dan zou het vrijwel onbruikbaar zijn doordat men meerdere malen per dag tegen het WWWeb-variant van een BSOD aan zou mogen gaan kijken en dat uren (of zelfs dagen) lang ook nog...

Het kan natuurlijk ook zijn dat u zich helemaal niet voor kunt stellen dat er een besturings-systeem zou kunnen bestaan dat geheel immuun is voor virus van het ms-windhoos type. Toch bestaan er echt zulke systemen. EEN ervan heet Linux en is helemaal gratis (zonder vuile trucjes achteraf zoals bij ms gebruikelijk is) verkrijgbaar zie: www.linux.org Aanrader: Ubuntu, dit is een werkelijk prach-ti-ge Linux die u zeker goed zal bevallen ! :-)

globetrotter op Zaterdag 9 Januari 2010 17:37

image

Volgens mij heb je teveel pillen genomen.

Misschien dat Linux veiliger is (en minder compatibel) dan Windows software, dat zou goed kunnen.
Maar dat 90% Windows gebruikt en de wereld nog steeds niet vergaan is, geeft aan dat het wel meevalt.

Misschien kun jij je tijd beter kunt besteden aan het schrijven van Linux drivers en software, zodat belangrijke software (ERP, CRM, etc) ook moeiteloos onder Linux kan draaien (open-source weet je wel, en dus geen open-geleuter)?

anonymous_118315 op Zaterdag 9 Januari 2010 18:50

image

Misschien kun jij je tijd beter kunt besteden...Dat geldt wel voor meer.

Lady Gaga op Zondag 10 Januari 2010 09:59

image

Misschien dat Linux veiliger is (en minder compatibel) dan Windows software, dat zou goed kunnen.

Het wordt dringend tijd dat je je eens goed informeert:

Linux IS VEEL veiliger en VEEL COMPATIBLER want je krijgt de sources ;-)

Anonymous Coward op Maandag 11 Januari 2010 17:30

image

VEEL COMPATIBLER want je krijgt de sources

begrijp je wel wat je hier beweert?
Lijkt me niet..

Lady Gaga op Dinsdag 12 Januari 2010 11:56

image

Begrijp JIJ wel waar het hier over gaat?

Nee dus!

regnis op Zaterdag 9 Januari 2010 23:29

image

Ik vraag me toch echt af waarom MS Fanboys zo een grote mond hebben en Windhoos verdedigen terwijl die alleen maar op Desktop markt alleen meeste marktaandeel heeft en toch wel door de jaren opgedwongen is door MS. Vergeten ze stabiliteit? veiligheid? of boeit het ze blijkbaar niet. Ik ben anderhalf jaar overgestapt op Ubuntu en linux fans ik moet eerlijk zeggen dat ik me nogal verveel, Ik heb niks te doen en normaal zou ik uren per jaar kwijt zijn aan scannen, defragmenteren etc. etc. Niet dat ik het erg vind meer tijd voor me hobby's. Hoe zou Windows zijn als alle software/Games ook voor linux gemaakt zouden worden AUB Antwoord dat MS Fanboys.

Als een bedrijf als Canonical op zelfde tijd als MS was begonnen met maken van desktop versie van Linux je dan een in een hele andere wereld terecht was gekomen.

Marcel Nijenhof op Zondag 10 Januari 2010 13:06

image

Als een bedrijf als Canonical op zelfde tijd als MS was begonnen met maken van desktop versie van Linux je dan een in een hele andere wereld terecht was gekomen.

Dat was ze nooit zo gelukt want dan hadden ze alles zelf moeten doen i.p.v. een debian fork te creëren.

regnis op Zondag 10 Januari 2010 14:17

image

Oke als ze in 94/95 begonnen waren dan -_-!..

Anonymous Coward op Zondag 10 Januari 2010 16:38

image

Windows is in 1985 begonnen..

regnis op Zondag 10 Januari 2010 19:07

image

Maar de echte grafische gedeelte was pas serieus te nemen bij Win95

Samuel Michon op Zondag 10 Januari 2010 22:25

image

En vanaf wanneer konden we het grafische gedeelte van Debian, danwel Ubuntu, zien als op hetzelfde niveau als Windows?

Stond het in 1998 op hetzelfde niveau als Windows98?
Stond het in 2001 op hetzelfde niveau als Windows XP?
Stond het in 2006 op hetzelfde niveau als Windows Vista?

Volgens mij zijn KDE en GNOME pas de laatste paar jaar dermate rijp dat je het een echt Windows-alternatief voor consumenten kunt noemen.

(NB: ik gebruik zelf Debian, prima server.)

Marcel Nijenhof op Zondag 10 Januari 2010 23:36

image

En vanaf wanneer konden we het grafische gedeelte van Debian, danwel Ubuntu, zien als op hetzelfde niveau als Windows?

De combinatie X met fvwm was in ieder geval veruit superieur aan windows 3.11. Wat dat betreft heeft windows 95 een hoop goed gemaakt.

Caesar Tjalbo op Maandag 11 Januari 2010 10:41

image

Dat was ze nooit zo gelukt want dan hadden ze alles zelf moeten doen i.p.v. een debian fork te creëren. Een typische distributie is een samenraapsel van programma's van verschillende oorsprong. Net als Windows overigens met dien ten verstande dat het iedereen vrij staat om BSD code te incorpereren maar dat je een flinke zak geld nodig hebt om bedrijfjes op te kopen die de technologie hebben die je zelf niet kunt ontwikkelen.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws