Google dreigt China te verlaten na cyberaanval

Google China

Gepubliceerd: Woensdag 13 januari 2010

Google dreigt zijn Chinese activiteiten te staken, omdat het niet meer wil meewerken aan zoekcensuur. Dit na een grote hackaanval op de infrastructuur van Google en tientallen andere bedrijven.

Toon volledig artikel

plep op Woensdag 13 Januari 2010 12:14

image

Dus pas als ze gevaar lopen trekken ze zich terug? Een goede ontwikkeling door een verkeerde reden.

Scarletta op Woensdag 13 Januari 2010 13:14

image

Volgens mij is de importantie van dit bericht niet of en wat Google gaat doen, maar eerder wat de VN gaat doen aan deze ongelooflijke nietsontziende brutaliteit van de Chinese inlichtingendiensten.

Dit is Cyberwar van de eerste orde.
En daarbij is een imago van welke multinational dan van totaal ondergeschikt belang.

EuroMaverick op Woensdag 13 Januari 2010 12:14

image

Ik ben benieuwd of Google dit ook effectief gaat doorzetten. Het zou in alle geval een flinke opsteker zijn voor het "don't be evil"-principe dat de laatste tijd een pak van zijn pluimen verloren heeft...

Mav.

anonymous_118315 op Woensdag 13 Januari 2010 12:44

image

Ik ben benieuwd of Google dit ook effectief gaat doorzetten.Anders ik wel. Ik verwacht dat aandeelhouders de barricades opgaan.

Misschien is dit meer een stok om naar het regime te slaan. Die gaan dan concessies doen, waarmee de boel dan weer gesust is.

Het zal ervan afhangen hoe graag het regime Google wil behouden en hoe stijf Google de poot houdt. Als het Google zou lukken om een deel van de censuur te versoepelen zou het mooi zijn. Maar ik ben eerlijk. Daar verwacht ik niet te veel.

Ik zou het liefst zien dat China terug naar de middeleeuwen wordt genegeerd, maar daarmee heb je alleen de onderdrukte bevolking. Plus het feit dat ons huidige economische en morele model het niet mogelijk maakt.

Kaiser Söze op Woensdag 13 Januari 2010 13:29

image

Het zou in alle geval een flinke opsteker zijn voor het "don't be evil"-principe

Okeej, dus het eerst meewerken aan een regime waarvan we allemaal weten hoe verrot het is en het daarna daarmee stoppen als het regime zich ook tegen jou keert zie jij als een mooi voorbeeld van "don't be evil".

Ik vind het eerder: "stay out of my pockets". Beetje de CIA die eerst Bin Laden opleidt en sponsort en hem daarna uitroept tot most wanted....

Doubleday op Woensdag 13 Januari 2010 12:34

image

Het besluit van Google niet meer te buigen voor de Chinese staatscensuur wordt toegejuicht door bewakers van de vrijheid van meningsuiting en mensenrechten.
Dit gelazer levert ook goede spin-off op, gelukkig. Nu maar hopen dat andere multinationals zijn voorbeeld volgen, dan wordt het spannend wat China gaat doen. Ze zouden er voor kunnen kiezen geheel op eigen benen te gaan staan daarvoor hebben ze de potentie of ze binden in.

China is een enorme markt met waar veel geld te verdienen valt dus wie naar wie gaat luisteren is nog maar de vraag.

Kaiser Söze op Woensdag 13 Januari 2010 13:25

image

Hahaha, de Chinese overheid mag van Google wel de eigen Chinese bevolking aanpakken, maar als ze dezelfde fratsen bij Google zelf uithalen staan ze op de achterste benen!
Google stapt op een eigen landmijn. Powned!

Scarletta op Woensdag 13 Januari 2010 13:38

image

"Leuk" dat er toch nog iemand kan lachen om zo'n verschrikkelijke aanval op de privacy en veiligheid van dissidenten. Weten we direct ook hoe we jouw verontwaardiging over het 'meeewerken' moeten interpreteren.

Kaiser Söze op Woensdag 13 Januari 2010 13:45

image

"Leuk" dat er toch nog iemand kan lachen om zo'n verschrikkelijke aanval op de privacy en veiligheid van dissidenten.

Die "verschrikkelijke aanval", beste Scarletta, duurt al jaren, en Google heeft er vrolijk aan meegedaan door het Chinese volk een gecensureerde versie van de werkelijkheid voor te schotelen, en daar dik aan te verdienen. Ik maak me dus erg vrolijk over de verontwaardiging van Google omdat ze opeens aan de andere kant van de streep belandt zijn, namelijk aan die zijde van de streep waar de dissidenten altijd al stonden.

anonymous_118315 op Woensdag 13 Januari 2010 13:50

image

Triest dat je werkelijk overal je 'Ik haat Google' spin aan geeft.

Een Chinees zelf benoemde de actie van Google als het doorgaat: "Er is weer een man vertrokken voordat hij werd gecastreerd. Nu zijn er enkel nog eunuchen over, en kan de keizer op zijn lauweren rusten."

Maar jij ziet het, als beste stuurman aan wal, natuurlijk een stuk scherper. =P

Kaiser Söze op Woensdag 13 Januari 2010 15:26

image

Triest dat je werkelijk overal je 'Ik haat Google' spin aan geeft.

Ik haat Google niet, ik moet erg om ze lachen, zeker vandaag.
Bovendien, de feiten die ik noem zijn juist en precies nu wel treffend on topic, of wil je ontkennen dat Google het al jaren geleden op een akkoordje heeft gegooid met de Chinese overheid?

anonymous_118315 op Woensdag 13 Januari 2010 16:06

image

Ik haat Google nietNee? Vandaar je genuanceerde mening altijd. :D

Anonymous Coward op Woensdag 13 Januari 2010 15:50

image

Maar jij ziet het, als beste stuurman aan wal, natuurlijk een stuk scherper. Dat heet een mening en die uit je op een forum. Wen daaraan, of vertrek naar China.
De keus is aan jou.

anonymous_118315 op Woensdag 13 Januari 2010 16:07

image

Dat heet een mening...You don't say! Dat van mij ook. Wat is je punt?

Kaiser Söze op Woensdag 13 Januari 2010 16:43

image

You don't say! Dat van mij ook. Wat is je punt?

Ik denk dat SED bedoelt dat je mijn mening op een nogal kinderachtige manier probeert af te serveren en je eigen mening heb je waarschijnlijk nogal hoog zitten...

anonymous_118315 op Woensdag 13 Januari 2010 17:16

image

Wie kaatst...

Scarletta op Woensdag 13 Januari 2010 13:56

image

En wat heb jij gedaan voor de dissidenten (die kennelijk ondanks jouw praatjes toch kozen voor een Gmail account. Hint!? )?

bluegoaindian op Woensdag 13 Januari 2010 15:27

image

Hmm het is net voor niks dat in China Linyux veel bekender is dan windows.....
die chinesen begrijpen dat een product als windows niet gewenst is als het om veiligheid gaat.
dat westerse landen het wel doen is niet slim , want dit is wat er van kan komen.
Google gebruikt zelf Linux en daarom konden zij de aanvalen DETECTEREN...

hansn op Donderdag 14 Januari 2010 14:18

image

Wat een onzin.Elke zichzelf respecterende serverbeheerder kan een aanval zien aankomen,stoppen of keren met welk OS dan ook,zelfs hardwarematig als het moet.Daar heb je echt Linux niet voor nodig.

Kaiser Söze op Woensdag 13 Januari 2010 15:30

image

En wat heb jij gedaan voor de dissidenten (die kennelijk ondanks jouw praatjes toch kozen voor een Gmail account.

Je moet als Chinese dissident wel erg levensmoe zijn als je je mail onderbrengt bij 'vriend van de overheid' Google, vind je zelf ook niet?
Kijk, ik kan Google niet in mijn eentje dwingen om op te houden met het faciliteren van de Chinese overheid, maar het is wel mijn goed recht om daar een bijtend cynische mening over te hebben. Hoor jij liever feelgood talk? Geen probleem, ga de Libelle maar lezen.

Scarletta op Woensdag 13 Januari 2010 15:48

image

Nou ik vind jouw zgn bijdragen nogal goedkoop. Ik neem mijn bronnen liever van mensen die in het veld zitten zoals Amnesty. Kritisch, met kennis van de stand van zaken en niet eenzijdig.

En dat het in jouw hersenpan niet past dat een dissident toch voor Google kiest zegt meer over jou, en het beeld dat jij op de chinese werkelijkheid wil leggen.

Kaiser Söze op Woensdag 13 Januari 2010 16:49

image

en het beeld dat jij op de chinese werkelijkheid wil leggen.

Leg mij eens haarfijn uit wat er niet klopt aan mijn beeld van de Chinese werkelijkheid. Misschien ben ik wel voor niets zo mismoedig over de mensheid.

Scarletta op Woensdag 13 Januari 2010 16:51

image

Heb je het Amnesty artikel gelezen? Verschillen ontdekt met jouw benadering?

Kaiser Söze op Woensdag 13 Januari 2010 16:58

image

Verschillen ontdekt met jouw benadering?

Nee, het bevestigt alleen maar wat ik al wist...

Scarletta op Woensdag 13 Januari 2010 17:06

image

Als jij het verschil in benadering niet ziet dan is alles wat ik schrijf toch chinees voor je. Zai jian

anonymous_118315 op Woensdag 13 Januari 2010 17:26

image

Nee, het bevestigt alleen maar wat ik al wist...Toch doe je alles af als company spin.

Voor mij klonk dat als company spin, een merkwaardig vereenvoudigde notie van vrije meningsuiting.Zo klinkt het voor een buitenstaander ook, blijkt uit het artikel.

Maar na een paar maanden tussen China's opkomende klasse internetgebruikers begrijp ik het beter. Wat is vrijheid op dit moment voor de Chinezen? Zijn er gradaties in censuur? Betere en slechtere vormen? In Amerika is deze vraag ontoelaatbaar – einde verhaal. Maar in China begint het daarmee pas, zoals Google ontdekte.De nuance die in het artikel naar voren komt kan of wil je niet zien. Je focus is zonder uitzondering negatief.

Maar hoe beoordeel je dan de nuance van Amnesty? Zitten die ook in de zak van Google. Ben je echt zo cynisch?

Kaiser Söze op Woensdag 13 Januari 2010 23:52

image

Je focus is zonder uitzondering negatief.

Wat is er negatief aan dat Google met de neus op de feiten is gedrukt in China? Wat is er opeens verandert waardoor Google nu plotsklaps een andere mening heeft over de censuur waar ze jaren zelf aan meegewerkt heeft? Maar één ding: Google ligt nu zelf onder vuur. Het maakt niet uit wat jij en de andere Google fanboys er voor positieve draai aan proberen te geven; het is gewoon buitengewoon hypocriet van Google. punt.

anonymous_118315 op Donderdag 14 Januari 2010 10:49

image

punt.Helder. Enige nuance komt niet meer door die rode waas heen als je het woord Google hoort. Je gelooft maar lekker wat je wil.

Kaiser Söze op Donderdag 14 Januari 2010 00:01

image

Maar hoe beoordeel je dan de nuance van Amnesty?

Er is geen nuance van Amnesty. Ik ben het helemaal eens met de uitspraak van de EFF, en die zijn er glashelder over: "Er zijn er teveel die moedwillig meewerken met de Chinese eisen en hun normen en waarden achter laten bij de grens". Het is wel duidelijk op wie ze (o.a.) doelen.

Scarletta op Donderdag 14 Januari 2010 09:25

image

Ja alle bedrijven, ook MS (heeft kritische blogs off line gehaald) ook Yahoo (heeft het helemaal verbruid bij de chinezen door de instantie te helpen met het localiseren van een dissident) en verder al de bedrijven die de spullen maken waar jij je huis vol mee hebt staan. Computer, spelgoed, kleding GSm etc etc en anders wel de componenten.
En dat kan om dat jij het koopt.
Dus we zijn met zij allen hypocriet, of niet soms.
Maar Nee het is alleen Google waar we jou over horen.
Gelukkig heeft Amnesty niet zo'n eenzijdige agenda.

Scarletta op Donderdag 14 Januari 2010 10:16

image

En je vergeet nog een ding: Een bedrijf dat besluit niet in China te gaan werken heeft geen invloed. Aan het geschreeuw vanaf de kant heeft China geen boodschap.
Het word veel hachelijker als China een reëel in China werkzaam bedrijf gaat bannen. Dit verhaal gaat een staartje krijgen waarbij het niet-democratisch gehalte en de mensenrechtenschendingen van het Chinese bewind centraal zal staan. Was dat gebeurd als Google had besloten er nooit te gaan werken (of MS etc.) Zoals jij had gewild?
Hoe je het wendt of keert je kan meer invloed uitoefenen als je er eenmaal bent. Juist door te dreigen weg te gaan of weggestuurd te worden.

En dat dit breekijzer zijn het belangrijkste doel was van Google om daar te gaan zitten, nee dat geloof ik ook niet, en dat matige resultaten de stap vergemakkelijken geloof ik ook direct (het is de vraag of de concurrentie met Baidu eerljk verloopt gezien de opmerkingen over kunstmatige htis bij marketshare) maar de geschiedenis heeft wel bewezen dat men van binnenuit meer veranderingen kan bewerken.
Kan je dit dan tenminste wel toegeven?

Scarletta op Donderdag 14 Januari 2010 13:33

image

NOg even een Correctie: het blijkt volgens Statcouner dat Google enorm aan het inlopen is op Baidu. Inmiddels zat Google op 43% tegen 56% voor Baidu. Dus misschien probeert Google juist een internetcensuur te doorbreken.....

anonymous_118315 op Donderdag 14 Januari 2010 10:51

image

Er is geen nuance van AmnestyJe bedoelt, je wil het niet zien, omdat het niet aansluit op je vooroordeel. Blinde haat doet dat met ratio.

anonymous_118315 op Woensdag 13 Januari 2010 16:19

image

als je je mail onderbrengt bij 'vriend van de overheid' GoogleHet is dat, of bij een overheid gecontroleerde ISP zelf. Je blijft Google maar aanvallen, maar tegelijk geef je geen enkel alternatief.

Een beetje nuance is misschien wel ook haar plaats...
vind je zelf ook niet?
En volgens mij is Google helemaal geen 'vriend van de overheid'. Hooguit een bedrijf dat roeit met de riemen die het heeft in water wat nogal onvoorspelbaar is.

een bijtend cynische meningInderdaad. En een slecht onderbouwde ook nog. Het is dat ik nu beter weet, anders zou ik denken dat er toch een beetje Google haat mee speelt.

Kaiser Söze op Woensdag 13 Januari 2010 16:51

image

Je blijft Google maar aanvallen, maar tegelijk geef je geen enkel alternatief.

Ja, gekker moet het toch niet worden!

anonymous_118315 op Woensdag 13 Januari 2010 17:19

image

Dat geeft het niveau inderdaad wel aardig weer.

johndeklerk op Woensdag 13 Januari 2010 16:28

image

De titel van het bericht is: Google verlaat China.
Maar de eerste regel van het artikel zegt: Google doet niet langer mee aan de censuur die de Chinese overheid oplegt.

Dat is iets anders dan China verlaten.

Google gaat simpelweg de censuur van google.cn eraf halen. Daarmee zetten ze Google wagenwijd open voor alle Chinezen, wat waarschijnlijk als gevolg heeft dat de Chinese overheid google gaat blokkeren. (En dat is dan "google verlaat China").
Op GeenStijl wordt de stap van Google beter vertaald:
Alle business tussen Google en China wordt heroverwogen en vanaf heden is het filter van Google.cn gesloopt. Dat wordt dus lachen wanneer de eerste fotofucks van Mao Zedong worden doorgezet.

anonymous_118315 op Woensdag 13 Januari 2010 16:39

image

De titel van het bericht is: Google verlaat ChinaOp mijn Webwereld staat er: Google dreigt China te verlaten na cyberaanval

Caching probleempje misschien?

Dat wordt dus lachen wanneer de eerste fotofucks van Mao Zedong worden doorgezet.Ik zou de gezichten van de leden van die Volkpartij wel willen zien. ;) Ik ben trouwens bang dat die Great firewall voor die dames en heren iets minder streng is dan voor de Chinese man van de straat.

Martijn Wargers (mw22) op Woensdag 13 Januari 2010 19:39

image

Ik denk dat ik Google meer vertrouw in deze, dan de Chinese overheid.

hansn op Donderdag 14 Januari 2010 14:21

image

Zou ik heel zachtjes zeggen en zeker niet mailen.Voor je het weet staan er bij Google rechts allerlei ads met Reisjes naar China,
of zoiets als "gaat u trouwen? Huwelijksburo huppelepup" enz.enz..

anonymous_118315 op Donderdag 14 Januari 2010 14:41

image

En toen schok je wakker zeker? Het lijken zo langzamerhand wel dezelfde verhalen als destijds bij Microsoft. Het ene verzinsel nog wilder dan het vorige, net zo lang tot iedereen het gelooft.

Bladerunner op Donderdag 14 Januari 2010 20:55

image

De huidige stand van zaken: ( NOS.nl )

In deze link zie je onder andere staan dat Google daar niet de grootste zoekmachine is (Dat is Baidu.com met 60%). Deze dreigementen van Google om China te verlaten zijn gewoon het zoveelste protest tegen de schending van de mensenrechten die in dit land plaats vinden. Ook druist het tegen de policy van Google in om sensuur toe te moeten passen zodat het volk daar dom blijft. Het wordt gewoon eens tijd dat de muur van dit land dat zich isoleert van de rest van de wereld door dit soort 'wetten' en onderdrukking zijn muur laat "omvallen". (Wat een klap zal dat geven, dat hoor je hier helemaal)
Ooit werd de Grote Muur van China gebouwd om de Mongolen buiten te houden. Heden ten dagen is het een gammele toeristische attractie. Maar niet getreurd: het Chinese volk wordt nu 'beschermd' voor invloeden van buiten af door de regering door strenge wetten en extreem hard ingrijpen op een manier die voor ons onbegrijpelijk is.

In de Wiki staat o.a. dit over China:

China has one of the world's oldest civilizations and has the oldest continuous civilization. It has archaeological evidence dating back over 5,000 years. China had the largest economy for most of the last two millenia; until the 1850s when it missed the industrial revolution.

Let vooral op de vette tekst: dat komt door het isolement, opgelegd door het regime en het gedachtegoed uit de tijd van de grote keizers. In deze context zijn wij eigenlijk de Mongolen. Door dit isolement miste China de industriële revolutie, maar inmiddels is daar verandering in gekomen. Echter: er gelden in dit land nog steeds de zelfde regels als toen de muur werd gebouwd, zij het dan in een 'modern' jasje. En daar kan de rest van de wereld moeilijk mee om gaan laat staan accepteren.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws