Tweede Kamer wil uitstel km-heffing

kilometerprijs

Gepubliceerd: Vrijdag 26 februari 2010

Slecht nieuws voor de Nederlandse ict-sector: de kilometerheffing staat op de helling. Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat de plannen in de koelkast gestopt worden.

Toon volledig artikel

CyberData op Vrijdag 26 Februari 2010 10:39

image

Goede zaak dat ze het eindelijk uitstellen. Hopelijk betekent het ook afstel.

cjkos op Vrijdag 26 Februari 2010 11:00

image

Slecht nieuws voor de Nederlandse ict-sector

In feite gaat het om hooguit 1 of 2 bedrijven die uiteindelijk de dienst mogen leveren. Er is dus geen sprake van een sector. Waar komt die sector in het geding? Als de meerderheid erop tegen is vind ik het totaal geen probleem dat een ICT bedrijf dat geld niet op kan strijken.

GJvdZ op Vrijdag 26 Februari 2010 15:18

image

Je zou het zelfs om kunnen draaien: door niks te ondernemen tegen de files (al geloof ik zelf niet dat km-heffin helpt tegen files), wordt het telewerken gestimuleerd. Dat levert de ICT-sector uiteindelijk meer op, niet alleen de paar grote ICT-bedrijven, maar juist de middelgrote bedrijven die het MKB gaan helpen met thuiswerkoplossingen.

Paulus van Aken op Vrijdag 26 Februari 2010 12:15

image

Het is sowieso jammer als dit op de helling gaat, niet voor dat bedrijf (niet de sector), maar wel voor de automobilist en het milieu. Hoewel er nu hard geroepen wordt dat het er alleen maar duurder van zal worden, zal dat wel meevallen (anders wordt toch wel weer de accijns of de wegenbelasting verhoogd) Maar als we inderdaad worden afgerekend op onnozel rijgedrag, zullen we als zuinige Nederlanders echt wel gaan zoeken naar goedkopere alternatieven. Als we meer wegenbelasting of accijns moeten betalen, raken we er al snel gewend, en blijven de meesten gewoon onnadenkend doorkachelen.

Tuckson op Vrijdag 26 Februari 2010 14:28

image

Doe ff normaal en informeer jezelf voor je gaat blaten. Er circuleren op internet inmiddels diverse rekenvoorbeelden hoe belachelijk veel duurder het autorijden gaat worden voor mensen door dit verwenste systeem. EN wie zijn er het kind van de rekening? Eçht niet die leaserijders en duurbetaalde managers en directeurtjes hoor. Nee, dat is Jan de aow-er, Piet die van zijn pensioentje leeft en klaas die een eenvoudig baantje bij de supermarkt heeft. Geen geld voor dure nieuwe auto's, hooguit voor dat tweedehandsje wat onder het mom van het milieu onder vuur komt te liggen.

simpel sommetje: iemand rijdt en klein en zuinig autootje, circa 15000 km per jaar. Niet spannend dus. Betaalt nu 12 Euro wegenbelasting per maand, dus 144 per jaar. BPM voordeel verdampt want daar heb je voor je huidige auto geen ruk aan. Ben je er nog?

Ja? Mooi. Nu wordt het leuk. Nieuwe regeling: WB verdwijnt. kmprijs komt in de plaats. 3 tot 5 cent vanaf 2012. Ga maar ff uit van 3 ct. 3 ct. x 15000 km. = 45000 cent ofwel. 450 harde Euro's . Ja? Dat is dus een verhoging van 306 Euro op jaarbasis. En dat is nog maar het begin. En maar bij een luizige 15000 km per jaar. Gewoon 312% erbovenop, hatsekidee. We praten hier gewoon over de meest grove lastenverhoging aller tijden in de nederlandse maatschappij.

Dat enkele bedrijven geld mislopen is jammer, maar om dat erdoor te drukken middels deze wet en over de rug van de nederlandse burger? Dat is NSB gedrag en niet zo'n beetje ook. Eigenlijk past hier vanuit de maatschappij maar één antwoord op, namelijk volledige boycot van deze bedrijven.

pcman op Vrijdag 26 Februari 2010 14:33

image

Je heb hier een punt, alleen het onredelijke aan de kilometerheffing is dat het argument 'milieu' kant nog wal raakt:
Ik rij tot 25% zuiniger dan opgegeven volgens de specs van de auto (echt waar!). Dit is te controleren aan de hand van de kilometerstand en de hoeveelheid liters die ik tank. Als je dan toch het argument milieu gebruikt, wees dan consequent en laat de vervuiler dan ook betalen en stap dan af van die domme aanname dat de 'gemiddelden' representatief voor iedereen zijn en er toe leiden dat dikke vervuilers net zo veel betalen als kleine verbuikers

Enroc59 op Vrijdag 26 Februari 2010 15:36

image

Dan ben jij volgens mij de enige in de hele wereld die zuiniger rijdt dan de fabrieksopgave Fabrikanten jokken over verbruik auto’s of kijk anders even hier

CyberData op Vrijdag 26 Februari 2010 16:00

image

Leuke link.... Kende ik nog niet. Dank!!!

perry1 op Vrijdag 26 Februari 2010 12:40

image

Rekeningrijden is een (complexe) ICT oplossing voor iets wat een niet-ICT probleem is.

Dat de wegen vollopen, en de automobilist (of zijn opdrachtgever/baas) dit niet wil snappen, is het probleem. Dit kun je ook oplossen door alternatieve werktijden, reismogelijkheden, werk- of woon-lokaties te regelen.
Minder kostbaar en uiteindelijk duurzamer.

Als ze nu ook nog de afschaffing van het papieren kaartje in de OV tegen zouden houden. Of nog beter: de OV-chipkaart weer afschaffen.
Nog zo'n ICT-oplossing die geen probleem oplost, en het voor de gebruiker alleen maar complexer maakt. (extra handelingen, controle achteraf door de gebruiker of alles wel goed gegaan is financieel)

Demaki op Vrijdag 26 Februari 2010 13:42

image

Een kilometerheffing heeft volgens onderzoek van NXP en IBM wel het gewenste effect.

Ehhmmm, juist ja. Dat effect zal zijn dat NXP en IBM forse bedragen tegemoet kunnen zien? Onafhankelijk onderzoek kun je dat natuurlijk niet noemen.

Met alle respect hoor, maar dit systeem, zelfs al mocht het redelijk (?) gaan werken, is m.i. totaal ongewenst. Elk systeem waarbij ik geen kastje in de auto krijg heeft mijn voorkeur. Dat autorijden duurder wordt vind ik niet eens zo belangrijk, dat is in Nederland nou eenmaal een gegeven.

derda op Vrijdag 26 Februari 2010 13:48

image

Noem het maar slecht nieuws. Een onzinnig plan is het wat geen enkel probleem zal oplossen. Als of ik nu ineens wel graag het avond eten met m'n kleine zou willen missen door alt. werktijden. Zie het al voor me: beste klant, wij gaan flexibelere werktijden hanteren wegens de kosten heffing en het milieu &zo. Blijft u even tot 20:00 vandaag?

b3r3nd op Vrijdag 26 Februari 2010 14:24

image

"Slecht nieuws voor de Nederlandse ict-sector"
Dit is een pijnlijke openingszin. Het suggereert dat Webwereld meer geïnteresseerd is in de eigen portemonnaie dan in de privacy van en dienstverlening aan de burger.

pcman op Vrijdag 26 Februari 2010 14:40

image

...maar ook het CDA begint nu te draaien.
Hmmm was de minister die met veel poeha de invoering van kilometerheffing heeft aangekondigd niet lid van die partij?
Was die minister ook niet de boeoogde volgende premier van Nederland? Laten we de kilometerheffing dan maar meteen afschaffen.
o ja: Was het CDA ook niet die partij die al 8 jaar lang geen kabinet bij elkaar kan houden?

dat geeft een extra dimensie aan het begrip 'draaien'.

marijn@move-on.biz op Vrijdag 26 Februari 2010 16:59

image

Als we kijken naar de effecten op het milieu, vind ik dat we ons eigen leefmilieu ook niet moeten vergeten.
Vroeger beginnen of later thuiskomen leverd nogal wat problemen op t.a.v. de rust in een gezin, de rust in de woonwijk, etc...
Waarom verliest de politiek het doel van het werken uit het oog? We werken toch om te leven?
Waarop leggen we onszelf dan beperkingen op, waarvan het nog maar de vraag is of we de beperking nog kunnen beheersen?
Een voorbeeld zoals hierboven beschreven, over het meer dan 300% duurder worden van de jaarlijkse autoritjes had ikzelf ook al gemaakt.
Ik zie dit als een regelrechte inperking van de vrijheid, iets wat ik belangrijker vind dan het milieu.

Richard op Zondag 28 Februari 2010 23:51

image

Ben het helemaal met Tuckson eens. Heb zelf ook al op een paar sites zo'n berekening los gelaten, maar dan gewoon op basis van een Opel Vectra 18i van 10 jaar oud met een gemiddelde van 12.000 km per jaar.
Dan kom je dus ook bijna op het dubbele uit uiteindelijk. En ja, het is Jan met de Pet en de WAO'er etc. die het kan gaan betalen, want mensen met dergelijke lage inkomens zijn niet in staat een nieuwere auto te kopen.
De meeste minimum inkomens en wao'ers zijn al blij als ze een auto van 10 jaar oud kunnen rijden. Dus zo maak je de wegen vrij, je neemt de kansarmen de auto af en die wat het zich kunnen veroorloven kun je in elk geval traceren waar ze zich bevinden.
Dus inderdaad komt hier hopelijk van uitstel afstel. Kansloos, niet sociaal en ook nog onzinnig duur project.

Schaf WB af, gooi wat geld op de benzineprijs, betaald iedereen mee, de slurpende auto's (dus de meest milieu vernielende modellen) betalen dan het meest. En de zuinige het minst.
Ja oke, ze gaan aan de grens in het buitenland tanken. Maar er zijn zat buitenlanders die hier ook rijden en dus ook tanken dat compenseert zich dan wel weer.
Tenzij je natuurlijk er een belachelijk hoge toeslag op gaat gooien.

En dan zijn er nog andere alternatieven te bedenken, alles beter dan wat nu gelukkig de ijskast in gaat.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws