Google: Viacom zette zelf video's op YouTube

Jon Stewart

Gepubliceerd: Vrijdag 19 maart 2010

In de copyrightzaak tussen Google en Viacom wordt van beide kanten met modder gegooid. Volgens Google heeft Viacom zelf opdracht gegeven om inbreukmakende content te uploaden op YouTube.

Toon volledig artikel

Bob op Vrijdag 19 Maart 2010 11:59

image

als ik het goed lees geeft viacom dus toe zelf content te hebben geupload, apart.

Natuurlijk heeft viacom gelijk dat dit maar een druppel geweest is en dat youtube volstaat met gesloten content. Die gestolen conent heeft natuurlijk ook meegehlopen aan de populariteit van youtube en de reden waarom google het kocht.

Natuurlijk probeerd google het nu allemaal klein te praten maar het aprte is dat als je in de USA als burger een paar nummer ter download aanbied je meteen honderduizenden dollars moet betalen. Youtube die volstaat met dezelfde content die niet verspreid mag worden komt er dan zogenaamd mee weg.

DeliciouslyImperfect op Vrijdag 19 Maart 2010 12:12

image

youtube volstaat met gesloten content
Nou ja, gestolen. Ik vind overnemen van TV en dan online zetten toch niet echt stelen. Je verhuist iets van een plek waar het door veel mensen bekeken kon worden naar een plek waar veel mensen het bekijken kunnen.

Die gestolen conent heeft natuurlijk ook meegehlopen aan de populariteit van youtube
Maar ongetwijfeld ook aan de populariteit van de artiesten. Het zal niet voor niets zijn dat de meeste artiesten inmiddels een eigen YouTube channel hebben.

MartijnTonies op Vrijdag 19 Maart 2010 12:32

image

Nou ja, gestolen. Ik vind overnemen van TV en dan online zetten toch niet echt stelen. Je verhuist iets van een plek waar het door veel mensen bekeken kon worden naar een plek waar veel mensen het bekijken kunnen.

De maatschappij die het uitzendt betaalt goed geld voor een programma, dat Youtube daar vervolgens mee aan de haal gaat omdat iemand het "verhuist" is toch wel wat vreemd. Die vlieger gaat niet op.

Vuggie op Vrijdag 19 Maart 2010 13:04

image

Als de rechthebbende van de content zelf het materiaal laat uploaden is het dus niet illegaal. Consumenten worden hiermee moedwillig in verwarring gebracht; hoe moeten zij nog kunnen zien of ze te maken hebben met een legale of illegale bron?

x_tinus op Vrijdag 19 Maart 2010 12:43

image

Viacom doet wat wel meer bedrijven doen: gebruik maken van een dienst zodat het copyrighthoudende materiaal (vaak opzettelijk in slechtere staat) gedistribueerd wordt met als achterliggende gedachte dat mensen het origineel aanschaffen. Soort van demo versie maar zonder de bijsmaak daarvan.
Wat er op neer komt, is dat dit precies het juiste voorbeeld is waar ze nooit voor uit durven te komen: niet iedere download is een gemiste verkoop.

Scarletta op Vrijdag 19 Maart 2010 16:24

image

foutje

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws