AMD werkt aan nieuwe benchmark

Gepubliceerd: Vrijdag 23 augustus 2002

Chipmaker AMD werkt aan een nieuwe manier om de snelheid van processors te meten. AMD wil zo de `mythe van de megahertz' doorbreken.

Toon volledig artikel

old_comment_user op Zaterdag 24 Augustus 2002 11:57

image

<b>M.C. Otten</b>:<br />"Als je het aantal megahertz gelijk stelt aan de maximale snelheid die een auto zou kunnen halen, dan zegt het nog steeds helemaal niets over het aantal paardenkrachten."

Bij een auto zegt de hoeveelheid pk juist wel een heleboel over de maximaal te halen snelheid. Alleen als we bijv. de bouw van chip A met een vrachtwagen en die van chip B met een personenauto vergelijken ( hogere luchtweerstand, lagere snelheid ) klopt deze stelling. Wil AMD soms beweren dat Intel haar chippies zó lomp opbouwt? Sue them! ;-)

old_comment_user op Maandag 26 Augustus 2002 10:12

image

<b>Marcel</b>:<br />Het is nu al zo dat iedereen zijn eigen benchmark heeft. Het wordt er niet duidelijker op.

Straks is het zo dat er eerst een benchmark-methode uitkomt en daarna pas een product. iedereen spits zijn benchmark toch toe, zodat zijn eigen product er het beste uitkomt.

old_comment_user op Maandag 26 Augustus 2002 11:07

image

<b>Zzeep</b>:<br />Als je dan al een vergelijking wilt maken, dan moet het wel goed gebeuren. De zin: "Als je het aantal megahertz gelijk stelt aan de maximale snelheid die een auto zou kunnen halen, dan zegt het nog steeds helemaal niets over het aantal paardenkrachten."
klopt niet beter zou zijn:
"Het toerental van de motor zegt niet over het aantal PK's van een auto dan wel de maximale snelheid"
Maar zoals altijd lopen dergelijke nijntje-niveau vergelijkingen mank.

old_comment_user op Maandag 26 Augustus 2002 17:07

image

<b>Hans Nietsze</b>:<br />De laatste alinea zou scherper kunnen worden geformuleerd: Trek een vergelijking tussen het aantal MHz-en en de toeren van een moter en je weet gelijk dat daar geen direct verband bestaat met de snelheid. Het eea. is nl. afhankelijk van de versnellingsbak en bijv. de maat van de wielen.

old_comment_user op Dinsdag 27 Augustus 2002 00:25

image

<b>Brian</b>:<br />
Hoe wel ik door en door Intel Freak Ben.

Heeft AMD hier Voledig gelijk.... MHz is niet persee de defenitie van de Snelheid.


Hoe kan dat ?

Voorbeeld: De 486 DX2 draaide op 100 MHz
en de P60 op 60MHz.

Toch was een een P 60 Mhz sneller met 40 Mhz minder.

Dus je ziet dat is nog steeds zo... vandaag de dag.

Dus mag AMD dat best ook aangeven.


old_comment_user op Dinsdag 27 Augustus 2002 09:13

image

<b>CritiC</b>:<br />Lekker hypocriet...
Was AMD niet degene die begon met het verkappen van hun kloksnelheden?
Hoe leg je een leek (75% van de PC gebruikers) netjes uit dat de 2000+ Mhz. die ze vol trots laten zien eigenlijk op een VEEL lagere snelheid loopt.
Oh ja, en bij die lagere snelheid ook nog eens verschrikkelijke hitte-problemen heeft (Cooler scheef, CPU kapot).
Doe mij maar een Intel of een Motorola, die werken tenminste...

old_comment_user op Dinsdag 27 Augustus 2002 09:59

image

<b>Marcel</b>:<br />Een tractor heeft meer pk dan een Smart, toch zal de Smart een hoger topsnelheid hebben.

Die vergelijking gaat dus niet op.

old_comment_user op Donderdag 12 September 2002 09:52

image

<b>Sven</b>:<br />Laten we het anders vergelijken....
Wat is sneller een bus of een Porsche?
Ligt eraan hoe je het vergelijkt, op topsnelheid een Porsche. Maar als het erom gaat 50 mensen te vervoeren over 5 km dan wint de bus. Kan meer in éénmaal vervoeren. Hier gaat het om.

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: ZeroTouch toont 55 inch tv multitouch...

ZeroTouch toont 55 inch tv multitouch-tv (video)