Japanners vinden umts te duur

Gepubliceerd: Maandag 9 september 2002

Umts mist een `killer application' en daarom is de Japanse telecomgigant NTT DoCoMo somber gestemd over de derde generatie mobiele telefonie.

Toon volledig artikel

old_comment_user op Maandag 9 September 2002 15:57

image

<b>Ramon</b>:<br />--Applicatie--
Als je kijkt naar wat voor applicaties geschikt
zouden kunnen zijn om van UMTS
vraag ik me echt af of dat al niet met GPRS
(op voldoende snelheid) mogelijk is of bij bepaalde aanbieders al is.
Om snel e-mail te sturen maakt het niet zoveel
uit of je 0,05 sec langer moet wachten.
Je email bericht is aanzienlijk kleiner en compacter op je mobiel dan vanaf de PC, tenminste dat lijkt me logisch!
Met andere woorden E-mail is niet DE killer app
bij UMTS. De vraag is dan , wat wel ??

--Media--
Het kan leuk zijn om muziek en video fragmentjes
te kunnen versturen maar volgens mij zit niemand te wachten op betaling per MB. Dat is sterves duur voor zo'n klein formaatje.
Zal je dan niet eerder een filmpje kijken in de
(thuis) bioscoop !!??

--Recht--
Problemen met auteursrecht kom je niet alleen op de PC tegen bij uitwisseling van media maar ook hier. Ik vraag me af hoe de platen-muziek en videoindustrtie hiertegenover staan te kijken als je straks (mogelijk) toestellen hebt (kunt gaan verwachten als de fabrikanten hier wat mee zouden gaan doen ?)waarbij je peer-2-peer protocollen en een soort van ramdisk/compact flash card ingebouwd krijgt voor tijdelijke opslag van media bestanden ?
Massaal zien we (mogelijke) killer apps die van dergelijke protocollen gebruik maken al worden aangeklaagd !? Waar en hoe moet dat succes dan van UMTS groeien ?

Nee, niet UMTS is geschikt kwa snelheid voor media, hooguit om klein formaat foto's uit te wisselen maar dat is dat dan daarmee.
(mms a picture to a friend zoiets ?)

Kan en zal een geintegreerde WiFi LAN chip (11Mbps of inmiddels al hoger) in mobiele toestellen niet eerder uitkomst bieden
met een flatfee tarief per maand in de 2.4Ghz frequentie om echt media bestanden mobiel uitwisselbaar te maken ?

Wij nederlanders vinden niets te duur als het woord gratis er maar in voorkomt :)
Er zal vast wel weer een bedrijf zijn wat met marketing vliegwieleffecten een succes ervan probeert te maken of iets dergelijks ?

old_comment_user op Maandag 9 September 2002 22:56

image

<b>Thijs</b>:<br />Ach, was GSM tijdens de introductiefase niet ook te duur? Ik vind het geen verontrustend bericht. Overdreven om UMTS hierom af te schrijven. SMS werd ook pas heel laat opgepikt door het grote publiek. Volgens mij is UMTS de enige manier om wat betreft mobiele toepassingen 'verder' te komen. We ontkomen er simpelweg niet aan, tenzij we de GSM alleen als telefoon blijven gebruiken. En dat laatste scenario lijkt me voor de komende 5 jaar onwaarschijnlijk.

old_comment_user op Dinsdag 10 September 2002 11:01

image

<b>Pieter</b>:<br />Zonder gedegen marktonderzoek en met de tegenvallende verkopen van o.m. i-mode nog in het achterhoofd, geloofden de h.h. managers de h.h. verkopers nog steeds, toen die hun meldden de consumenten met weer een nieuwe techniek opnieuw miljarden uit de zak te kunnen kloppen.

old_comment_user op Dinsdag 10 September 2002 13:14

image

<b>Dr.Bazel</b>:<br />/Ik heb het altijd al gezegt, te duur niet nodig.
WiFi is veel intressanter :)

Om te kunnen reageren, dient u ingelogd te zijn.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: ZeroTouch toont 55 inch tv multitouch...

ZeroTouch toont 55 inch tv multitouch-tv (video)