Route 666 (fuck Silicon Valley)

666

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 14 juli 2003
Auteur: Jeroen Pietersma

14 juli - Veelgestelde hypothetische vraag: kunt u nog zonder internet? Nou nee, dat bestaat toch niet? Welnu. Ik ben on the road en internet kan me gestolen worden!

Na 13.696 kilometer vooral door the middle of nowhere nog lang niet thuis. En internet en computers? Het is fijn zonder internet, nieuwe versies en wat al niet meer. Ik ben zelfs een beetje internet-blind. Zie ik anders iedere www en apenstaart; nu kijk ik er dwars door heen. Of het moet wel erg opvallen. Zoals een eenzaam billboard midden in de woestijn dat verwijst naar www.reversevasectomy.com (niet goed geld terug). En een gigantisch billboard dat dreigt: "Armageddon is at hand" (deliveranceisathand.com). En natuurlijk www.drinkbeernude.com.

Verder is de URL www.mojaveairport.com blijven hangen - daar in de Mojave woestijn in Californië staan namelijk allemaal grote passagiersvliegtuigen: overbodig vanwege de economische malaise en daar parkeren is de goedkoopste oplossing. En het lag min of meer op de route, maar ik ben met een grote boog om Silicon Vallley heen gereden - en nu ben ik er nog steeds niet geweest. (Dat mag u vreemd vinden, maar dan moet u me eerst vertellen wat ik daar zou moeten doen.)

Ook opvallend zijn wat webadressen van bijzondere plekjes. Zoals www.ok-corral.com op een kassabonnetje. En www.monumentvalley.net door indianen op een houten bord geschilderd. En www.rhyolitesite.com op een vergeeld papiertje dat in een ghost town in de woestijn van Nevada naast het huis gebouwd met lege drankflessen pakweg een jaar lag te wachten om opgepakt te worden.

En dat brengt me bij een andere vraag. Of je op het internet de hele wereld over kunt, zoals ze wel eens zeggen. Geen idee wat er precies op de vier laatstgenoemde websites te vinden is, maar ik weet zeker dat het in de verste verte niet dichtbij de werkelijkheid komt. Daar kan geen surfen tegenop. En het is vakantietijd. Dus nog enkele regels te lezen en dan uit die computer. En gaan.

Ja, zegt u nu, maar hoe komt die column dan op de redactie van WebWereld? OK, helemaal zonder internet zal misschien niet gaan. M'n iBook is toch wel standaard bagage. Maar vooral om de digitale camera een paar keer per dag te legen. En dan nog e-mail voor contact met het thuisfront in Nederland en New York City (maar dat is eigenlijk zoiets als bellen, alleen wat goedkoper en handiger). En dan vroeg de redactie WebWereld ook nog of ik een column wilde schrijven. Vooruit dan maar.

Met een vakantiegroet uit de buurt van Coyote Canyon, New Mexico, aan Route 666.

P.S.: zit u nu nog achter die computer. Zet uit! Unplug yourself!

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)