
Spamprobleem valt in Nederland nog mee
De hoeveelheid spam blijft in rap tempo stijgen. In Nederland valt het probleem echter in vergelijking met andere landen nog mee.
De hoeveelheid spam blijft in rap tempo stijgen. In Nederland valt het probleem echter in vergelijking met andere landen nog mee.

Spamprobleem valt in Nederland nog mee
De hoeveelheid spam blijft in rap tempo stijgen. In Nederland valt het probleem echter in vergelijking met andere landen nog mee.
Wereldwijd is de hoeveelheid spam de afgelopen maand weer in rap tempo gestegen, zo blijkt uit cijfers van MessageLabs, dat zelf gespecialiseerd is in virus- en spamfiltering. In totaal zou inmiddels tweederde van alle mailtjes geïdentificeerd worden als spam.
De VS spannen de kroon: hier is maar liefst 83 procent van al het mailverkeer spam. In Engeland is dat 52 procent en in Duitsland 41 procent. Nederland steekt met een percentage van 30 procent gunstig af. Vooral Engelssprekende landen hebben het zwaar, zo concluderen de onderzoekers.
Groot-Brittannië kan zijn borst natmaken. Binnen een half jaar zal ook hier meer dan 80 procent van het e-mailverkeer uit spam bestaan, denkt MessageLabs. Andere landen zullen hierna volgen.
De hoeveelheid spam in Nederland mag dan relatief laag zijn, uit eerder onderzoek werd wel bekend dat er verhoudingsgewijs veel spam uit Nederland wordt verstuurd.
Wally Grabner:Valt in Nederland nogal mee !!! Echt waar ?
Ja, nu mijn provider TISCALI mij een gratis en goedwerkend spam filter heeft aangeboden; 99% van alle funzige rommel gaat naar mijn webmail inbox, handmatig naar de prullenbak en meteen verwijderen. Voordien viel het helemaal niet mee als OE dagelijks plm 65% (!) spam bevatte. WG
Ton:Tja, wat is wijsheid, de statistieken geloven of in je eigen mailbox kijken en dan het percentage uitrekenen. Mij is ieder geval niets gevraagd......
Na een weekje vakantie zouden al mijn mailboxen gevuld zijn met meer dan 1500 spam berichten.
Emails met virussen niet meegeteld.
Nu mijn VPS/DS bij Terrabyte voorzien is van SpamAssassin én een viruskiller is het rustiger.
Er glipt er nog wel eens eentje door, maar de berichten die nu in de inbox staan zijn ook daadwerkelijk voor mij bedoeld.
Hopelijk blijft SpamAssassin de spammer altijd voor, dat ontmoedigd het spammen.
Over de statistieken: de Nederlandstalige spam valt wel mee, maar dat er veel spam binnenkomt via een of andere Nederlandse provider is wel waar en dat is meer dan 30%.
De spammers waarvan je een CD kunt kopen met een adressenbestand zouden als eerste aangepakt moeten worden, als deze CD's verdwijnen dan zal het spamverkeer afnemen, je zou dan zelf moeten verzamelen en dat kost heel veel tijd...
De Opta lost het probleem niet op dus dan maar naar de software grijpen en killen die hap!
Jan:Al die vervelende mail uit Amerika over viagra en sex en verkopen door zogenaamd Microsoft. Als dat Spam is dan krijg ik de laatste maand heel veel Spam. Wat doe ik eraan. Ja een ander E-mail adres. Maar ik heb visite kaartjes in verband met mijn werk etc.
Wie heeft een oplossing voor mij? Ik blokkeer alle adressen maar ze hebben steeds weer een andere afzender.
Met vr.groeten,
J.
Pvan.Poorten:dat in tegenstelling dan van anderen .60 tot 70 stuks spam is heel gewoon ,,je kan je er bij neerleggen maar moedeloos word je ,je moet eerst alles verwijderen voor je toekomt aan je eigen berichten. en de meeste beloven dingen die voor ons ouderen helemaal niet belangrijk meer zijn ,de meeste komen ook uit de verenigde staten .het meest preutse land van de wereld
M@rtin:@ Arno:
Het leuke van het WWW is (was) dat het WORLDwide is.....ik ben dus iemand die over de hele wereld kennissen en vrienden heb zitten, en ook een aantal zakelijk relaties.
Laat ik nu toevallig met de meeste van hen in het Engels communiceren!
Tja, dan moet je dus wel op je mailbox gaan letten en kan je niet klakkeloos alles dat in het Engels is wegfilteren....
Het Geweten:Wat een slechte kop boven dit artikel. Het had iets moeten zijn als " Spam in Nederland minder dan in andere landen" o.i.d.
"Valt wel mee" is een waardeoordeel en dekt niet de lading van het artikel.
Het is alsof jullie tegen een blinde zeggen:
"Blind zijn valt wel mee, want er zijn ook mensen die blind EN doof zijn".
SPam valt helemaal niet mee! Ik krijg momenteel een veelvoud van mijn normale mail aan spam binnen. Gelukkig levert mijn provider (XS4all) een uitstekend spamfilter waardoor ik er niet echt last van heb. Ik hoef alleen maar zo af en toe checken of de afgevangen berichten ECHT spam zijn.
Reageer
Preview