Ordina: zeer voorzichtig herstel ict-markt
Gepubliceerd: Dinsdag 26 augustus 2003
Auteur: Laurens Verhagen
Ordina heeft een slecht halfjaar achter de rug. De automatiseerder heeft last van de teruggelopen ict-investeringen en leed verlies.
Het nettoverlies over de eerste zes maanden van het jaar kwam uit op 1,05 miljoen euro. Een jaar geleden was dat nog een winst van 8,9 miljoen euro. De omzet nam in dezelfde periode af tot 175 miljoen euro, een daling van 15 procent. Hierin opgenomen is de ruim drie miljoen euro van het overgenomen Clockwork.
Ronald Kasteel, ceo van Ordina, voert de teruggelopen ict-investeringen aan als oorzaak van de slechte cijfers. Met name vanuit de centrale overheid is er volgens Ordina veel minder geïnvesteerd in ict. Dit bracht de Utrechtse automatiseerder er in februari al toe om 225 banen te schrappen. Deze reorganisatiekosten zijn inmiddels in de boeken opgenomen.
Investeringen op het gebied van ict zijn in veel gevallen beperkt tot het strikt noodzakelijke op de korte termijn, aldus Ordina. Maar inmiddels bespeurt de automatiseerder `voorzichtige positieve signalen'.
Sinds halverwege het tweede kwartaal van 2003 breng Ordina weer meer offertes uit. Ook de potentiële omvang van de projecten waarop wordt geoffreerd ontwikkelt zich positief, aldus Ordina.
Het bedrijf houdt echter wel een slag om de arm. "Of vervolgens ook daadwerkelijk tot investeringen zal worden overgegaan, zal mede afhankelijk zijn van het vertrouwen in de economie", aldus Ronald Kasteel.
