Weblogdienst en betaald mailen bij Lycos

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (2)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 8 september 2003
Auteur: Laurens Verhagen

In navolging van veel andere internetbedrijven introduceert Lycos een betaalvariant van zijn webmaildienst. Ook een weblogdienst is op komst.

De zogenoemde `premium versie' van het webgebaseerde mailpakket zal volgende maand in Nederland worden gelanceerd. Dit zegt Marc Stilke, managing director portals bij Lycos Europa. Het bestaande gratis pakket zal voorlopig ongewijzigd beschikbaar blijven. "We gaan niet zoals Hotmail in één klap een dienst uitkleden", aldus Stilke.

Voordeel ten opzichte van het huidige pakket is onder meer een grotere opslagruimte. Met 15 MB is de gratis versie nu al bovengemiddeld bedeeld, maar de premiumgebruiker zal - afhankelijk van het land - 50 tot 500 MB ruimte krijgen. Een ander voordeel is het aanbod van grotere sms- en mms-pakketten binnen het mailprogramma.

Net als Yahoo wil Lycos minder afhankelijk zijn van advertenties. Overigens komt nu al 30 procent van de omzet uit betaaldiensten. In Denemarken bijvoorbeeld is de premiumversie van de chatdienst populair. Doel is om in 2007 honderd miljoen euro om te zetten uit premium diensten, aldus Stilke.

De exacte prijzen van de betaalvariant zijn nog niet bekend. Er komen twee varianten die waarschijnlijk rond de drie en vijf euro per maand gaan kosten. In de negen Europese landen waar Lycos actief is, zijn er momenteel zo'n 35 miljoen gebruikers van Lycos Mail.

Weblog

Verder zal Lycos begin volgend jaar met een weblogdienst introduceren. Mensen zullen aan de hand van een aantal templates eenvoudig een weblog kunnen opzetten. Lycos Amerika biedt al langer een dergelijke optie, maar Lycos Europa zal zijn dienst in eigen huis ontwikkelen, zo zegt Stilke.

Voor een groot deel zal het pakket gebaseerd zijn op bestaande open-sourcemodules. De dienst wordt ondergebracht bij de webhostingactiviteiten.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 2 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws