Compaq: robuuste pc-verkopen tijdens Thanksgiving

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 4 december 2000
Auteur: de Webwereld-redactie

Met de mededeling dat de Thanksgiving-verkopen 'robuust' waren, zorgde Compaq voor enige rust in de markt.

De aandelen van pc-makers maakten vorige week een vrije val door. Ook Compaq, de grootste pc-producent van de wereld, wist de dans niet te ontspringen. Beleggers deden de aandelen massaal in de verkoop nadat pc-bouwer Gateway had laten weten dit jaar rond de Amerikaanse feestdag Thanksgiving 30 procent minder computers te hebben verkocht dan vorig jaar.

Vrijdag probeerde Compaq voor rust in de tent te zorgen. Het concern liet weten tijdens het belangrijke Thanksgiving-weekend prima verkopen te hebben gezien, zo meldt The Wall Street Journal. De gang van zaken in het lopende, vierde kwartaal is bovendien in lijn met de verwachting van analisten, aldus Compaq.

"Tot nu toe voldoet de vraag aan de verwachting. Wij zien dan ook geen aanleiding onze doelstellingen te veranderen. Wij zitten op schema om onze gestelde doelen te behalen", zo zei Michael Capellas, CEO van Compaq.

Om het vertrouwen in het eigen aandeel te onderstrepen, kondigde Compaq verder aan voor in totaal 1 miljoen dollar aan eigen aandelen te zullen inkopen. Het aandeel wist na deze mededelingen de weg omhoog weer te vinden. Compaq ging met een plus van 6,05 procent, ofwel 1,30 dollar, op 22,80 dollar het weekend in.

De Nasdaq sloot 1,8 procent hoger op 2645,29 punten. Een dag eerder was de technologiebeurs nog onder de 2600 punten gedoken. Eerder op de dag had de technologiebeurs 50 procent lager genoteerd dan het recordniveau van 5048,62 punten dat in maart werd bereikt.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)