Microsoft pocht met niet bestaande Live@edu gebruikers

microsoft vs google

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (13)
1x Aanbevolen

Gepubliceerd: Woensdag 22 december 2010
Auteur: René Schoemaker

Microsoft en Google vechten om de gunst van een half miljoen New Yorkse studenten. Studenten gebruiken al een jaar Google Apps, maar Microsoft zou in plaats daarvan een Live@edu deal hebben gesloten.

Microsoft kwam eerder in de week met het ronkende bericht dat het een overeenkomst heeft gesloten met de universiteit in New York over het beschikbaar stellen van de online samenwerking- en communicatieapplicaties binnen Live@edu. Liefst 465.000 studenten op 64 campussen van de universiteit zouden er gebruik van maken.

"Dat levert de universiteit een besparing op van maar liefst 600.000 dollar in de komende vijf jaar", voegde Microsoft's technologiedirecteur Cameron Evans, verantwoordelijk voor het Amerikaanse onderwijsprogramma van de technologiegigant, eraan toe.

Microsoft? Google!

Maar dat valt nog te bezien, zo bleek al snel. De Amerikaanse website Cnet bracht naar aanleiding van het persbericht het nieuws, maar kreeg al snel een bericht van een student dat een aantal campussen van de universiteit nauwelijks een jaar geleden juist waren overgestapt op Google Apps.

Navraag door Cnet bij Google bracht aan het licht dat 13 van de campussen Google Apps gebruiken, terwijl 23 andere zouden overwegen het appsplatform te gaan gebruiken. Die krijgen nu een extra keuze erbij, nu Microsoft zich als aanbieder presenteert. Van alle studenten zouden er al 70.000 gebruik maken van Live@edu. Microsoft meldde aan Cnet te verwachten dat de overige 395.000 studenten over zouden stappen in de eerste maanden van het komende nieuwe jaar.

'Optie om over te stappen'

Cnet vroeg Microsoft natuurlijk een reactie op het feit dat Google al op diverse campussen aanwezig was. Het antwoord was dat Live@edu beschikbaar is als optie voor alle 64 campussen. "Voor degenen die nu iets anders gebruiken en willen overstappen, hangt het af van de betreffende campus hoe en wanneer zij Live@edu uitrollen."

Het plaatst alle berichten over de schoolstrijd tussen Google en Microsoft wel in een nieuw perspectief. Het aantal studenten waaraan Google of Microsoft de online diensten beschikbaar stelt, is anders dan het aantal studenten dat er daadwerkelijk gebruik van maakt. Met name in de Verenigde Staten dus. In Nederland worden wel duidelijke keuzes gemaakt door onder meer de Universiteit Utrecht (Google) en de Universiteit van Tilburg (Microsoft).

Waar staan de gegevens?

De keuze tussen beide leveranciers wordt door Nederlandse onderwijsinstellingen hoofdzakelijk bepaald door de opslag van gegevens. Google garandeert niet dat die gegevens binnen Europa worden opgeslagen en dat is voor een aantal onderwijsinstellingen reden om voor Microsoft te kiezen.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)