OpenLeaks.org eindelijk online

openleaks

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (1)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 27 januari 2011
Auteur: Andreas Udo de Haes

Het WikiLeaks-alternatief OpenLeaks heeft de deuren geopend, nadat de opzet van de website was uitgelekt naar een andere leksite, Cryptome. OpenLeaks zit tot de zomer nog in alphafase.

De lancering van OpenLeaks is vertraagd, maar toch nog prematuur. De klokkenluiderssite wilde eigenlijk nog in stilte doorontwikkelen, maar de opzet van site lekte ironisch genoeg naar een rivaliserende leksite, Cryptome. Daarom is OpenLeaks.org nu ook in de lucht, al is de technologie nog in alphafase.

Kritiek op Wikileaks

OpenLeaks is gestart door enkele ontevreden Wikileaks-vrijwilligers en positioneert zich ook heel anders. Volgens de initiatiefnemer Daniel Domscheit-Berg heeft Wikileaks veel te veel technische, juridische en logistieke bottlenecks. Hierdoor heeft het zich noodgedwongen beperkt tot grote spectaculaire lekken, terwijl er heel veel materiaal op de plank blijft liggen. Ook is Wikileaks veel te veel op de stoel van de journalist gaan zitten, is de kritiek. Dit kwam het duidelijkst naar voren met een uitgebreid gemonteerde video van een Amerikaanse Apache-helicopter die Irakese burgers aan flarden schiet.

OpenLeaks is veelal een technisch platform: klokkenluiders uploaden documenten en kunnen zelf aangeven bij wie die terecht moeten komen: een krant, tv-station, website, vakbond of actiegroep.

Anoniem doorgeefluik

Het 'enige' dat OpenLeaks verzorgt is het anonimiseren van de documenten door bijvoorbeeld het verwijderen van metadata. De ontvangende partij kan vervolgend met de documenten aan de slag. Als er over wordt gepubliceerd wordt tegelijkertijd ook het onderliggende brondocument geopenbaard.

In december lichte Domscheit-Berg al een tipje van de sluier op.

OpenLeaks roept vrijwilligers en (media-)organisaties op om mee te helpen het platform verder af te bouwen. Maar naar verwachting zal de site pas in de zomer van 2011 in beta gaan, met meer leden.

OpenLeaks 101 from openleaks on Vimeo.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)