Egypte komt langzaam weer online

egypte protesten.Foto:C Al Jazeera
Some rights reserved
http://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/deed.en

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 2 februari 2011
Auteur: Loek Essers

Vijf dagen nadat in Egypte vrijwel alle verbindingen met de buitenwereld zijn doorgesneden, komt het land langzaam weer online. Telefonie blijft gebrekkig functioneren.

Egyptische websites waren dagenlang onbereikbaar en ook de telefoonverbindingen van mensen werden afgesloten. Van tijd tot tijd was het wel mogelijk om te sms'en, maar later viel de verbinding weer weg.

De inwoners van Egypte berichten nu dat de internetverbindingen weer tot stand komen. Ook de Nederlandse webmonitor Watchmouse ziet Egypte langzaam weer online komen. "Ons monitorstation in Egypte komt langzaam, heel langzaam weer online", aldus de dienst via Twitter.

Websites weer te bezoeken

De websites van Vodafone Egypte en Etisalat, twee van de grootste telecombedrijven van het land, waren de eerste sites die weer bereikbaar waren om 09.30 uur Nederlandse tijd. Kort daarna kwamen de sites van Orascom Telecom en de Egyptische beurs weer online. Ook de site van het Egyptische parlement is weer te bezoeken. Die is sinds 24 januari niet meer bijgewerkt, bericht onze zustersite ComputerWorld.

Vanaf 28 januari was Egypte verstoken van internet toen protesten oplaaiden tegen de nog steeds zittende president Hosni Mubarak. Het internet en telefoonverkeer werd waarschijnlijk op zijn bevel lam gelegd. Dit hielp niet om grote protesten te voorkomen: er zijn nog steeds protesten gaande waarin woedende demonstranten eisen dat Mubarak per direct aftreedt.

Volgens de Financial Times werken de telefoonverbindingen, inclusief de bijbehorende sms-diensten nog niet optimaal.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)