Mobiel Opera heeft 100 miljoen gebruikers

Opera Mini

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (12)
1x Aanbevolen

Gepubliceerd: Vrijdag 11 februari 2011
Auteur: Loek Essers

De twee mobiele versies van Opera hebben samen de grens van 100 miljoen mobiele gebruikers gebroken. Volgens Opera een teken dat dit het omslagpunt is waarop het mobiele internet het vaste in gaat halen.

Volgens cijfers van Opera zelf zijn er inmiddels 90,4 miljoen mensen die maandelijks gebruik maken van Opera Mini en ongeveer 15 miljoen die Opera Mobile gebruiken. In totaal waren die 105 miljoen gebruikers goed voor 52 miljrad pageviews in januari 2011.

Volgens Jon von Tetzchner, mede-oprichhter van Opera, is dit het moment dat de transitie van vast internet naar mobiel internet zich voltrekt. In een statement noemt hij dit met gevoel voor drama "het begin van de mobiele revolutie". Dat is niet zo vreemd. Op mobiel gebied is de browserbouwer onbetwist marktleider terwijl de dektopbroswermarkt al jaren niet wil vlotten.

Nieuwe browsers

Opera is van plan om tijdens het Mobile World Congres nieuwe versies van Opera Mini voor Android, iPhone, BlackBerry, Symbian en iPad te lanceren. Ook zullen er nieuwe versies van Opera Mobile beschikbaar komen voor Symbian en Android.

Opera's groei op mobiele telefoons is vooral te danken aan het Symbian platform op Nokia telefoons. In de overzichten van Opera's "The State of the Mobile Web" komt het zelden voor dat er minder dan 9 Nokia's in de top tien van meest gebruikte Opera-apparaten staan.

Android

Opvallend genoeg zijn er geen Android toestellen in die top tien terug te vinden. Dat kan liggen aan de wildgroei aan Android-telefoons, zodat er niet één enkel type met kop en schouders bovenuit steekt. Het kan er ook op wijzen dat Android-gebruikers geen fans zijn van Opera en liever met de mobiele browser van Google aan de slag gaan.

Als dat het geval is zou, gelet op de groei van Android als smartphoneplatform, Opera minder marktaandeel veroveren dan potentieel mogelijk is. Desondanks heeft Opera buiten de smartphonemarkt nog een enorm groeipotentieel. Ook op smartphones wordt de browser naar eigen zeggen veel gebruikt.

Klik hier voor groot

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)