Google's ceo Eric Schmidt mogelijk minister in VS
Gepubliceerd: Donderdag 10 maart 2011
Auteur: Loek Essers
Eric Schmidt, vertrekkend ceo bij Google, staat op de shortlist om minister van Economische Zaken onder Obama te worden. Nog niets is zeker, er zijn nog andere topmannen in de race.
Maar volgens persbureau Bloomberg staat Eric Schmidt zeker op lijst van kandidaten, ook de naam van voormalig ceo van het farmaceutische bedrijf Pfizer, Jeffrey Kindler wordt genoemd. Bloomberg baseert zich op anonieme bronnen die bekend zijn met de zaak.
Officieel is er nog niets bekend, omdat de zoektocht naar een nieuwe Secretary of Commerce, zoals de minister van Economische Zaken in de VS officieel heet, nog in volle gang is. De huidige minister, Gary Locke, verlaat zijn post om ambassadeur te worden in China.
Schmidt en Obama kennen elkaar al langer
Presidenten hebben vaker overwogen iemand uit de zakenwereld aan te stellen als minister van Economische Zaken. William Daley, voormalig topman bij de Amerikaanse bank JPMorgan Chase, vervulde die post onder Bill Clinton. Tegenwoordig is hij stafchef van het Witte Huis. Obama's voorganger Bush had achtereenvolgens de voormalige ceo van Kellog Carlos Gutierrez en de voormalig ceo van oliemaatschappij Tom Brown als ministers van Economische Zaken.
Schmidt stopt in april als ceo bij Google en wordt voorzitter van de raad van bestuur van de zoekmachinegigant. Hij steunt Obama al een tijd en gaf 25.000 dollar steun aan de president. Ook gaf Schmidt Obama meerdere malen advies en schoof hij aan bij een vergadering die de president afgelopen december had met 20 topmannen uit het Amerikaanse zakenleven. Ook zat hij aan bij een kleiner diner afgelopen maand dat Obama had met tech-ceo's uit Silicon Valley.
