KPN storing internet en telefonie in Utrecht - UPDATE 3
Gepubliceerd: Woensdag 16 maart 2011
Auteur: René Schoemaker
In het centrum van Utrecht zitten klanten van KPN al meer dan een dag zonder internet en vaste telefonie. Bij veel winkels kan niet gepind worden. KPN meldt met een oplossing bezig te zijn.
De storing deed zich voor dinsdagochtend rond 11.30 uur. Volgens KPN gaat het om een kabelbreuk. Bij boorwerkzaamheden achter Clarenburg voor de stadverwarming zijn er maar liefst zes kabels doorboord. Enkele honderden klanten van KPN hebben last ondervonden of hebben er nog steeds last van.
KPN moest alle kabels weer aan elkaar lassen. Daardoor kregen de eerste gedupeerden vanmorgen alweer verbinding. KPN verwacht later deze middag alle verbindingen weer te hebben hersteld.
Ook in Schijndel en Valkenswaard zijn klanten verstoken van internet en telefonie. Dat zijn storingen die los van elkaar staan. KPN verwacht die storingen vanmiddag te hebben opgelost.
In Eindhoven heeft het mobiele netwerk van KPN Hi anderhalf uur een storing gekend. Dat is inmiddels opgelost.
UPDATE 13.23: Ook in Rotterdam meldt KPN een grote storing waardoor internet en telefonie niet mogelijk is. Die storing zou relatief klein zijn en beperkt tot Capelle aan den IJssel.
UPDATE 2 , 13.49: Tekst gewijzigd met nieuwe informatie over de aard van de storing en de afhandeling van KPN hiervan.
UPDATE 3 16.07: KPN meldt dat de laatste van de zes doorkliefde kabels inmiddels weer is vastgelast. De storing is daarmee totaal verholpen.
