Google beschuldigt China van Gmailblokkade

Google China

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (2)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 21 maart 2011
Auteur: René Schoemaker

Google beschuldigt de Chinese regering ervan Gmail te blokkeren. De blokkade is technisch zo uitgevoerd dat het lijkt alsof het probleem juist door Google wordt veroorzaakt.

In een korte verklaring zegt Google: "Er zijn geen technische problemen aan onze kant, dat hebben we uitgebreid uitgezocht. Dit is een overheidsblokkade die zodanig is uitgevoerd dat het lijkt alsof het probleem bij Google ligt."

Volgens Google klagen veel Gmailgebruikers in China over storingen in het gebruik van de online emailservice. Die klachten variëren van slechte toegang tot de hoofdpagina. Problemen met het verzenden van emails na het inloggen en het niet goed werken van de instant messaging service.

Langdurige vete

Google heeft op vragen van diverse media geweigerd te zeggen of het in gesprek is met de Chinese overheid over dit onderwerp. Het is bekend dat Google al jarenlang in de clinch ligt met de Chinezen. Een jaar geleden liepen de onderlinge twisten zo hoog op dat Google zei niet langer te willen meewerken aan de censuurfilters op de zoekresultaten die China wilde afdwingen.

Daarnaast is het al jaren zo dat Chinese hackers, al dan niet in opdracht van de regering, grote aanvallen uitvoeren op de websites van Google. De zoekgigant heeft zijn Chineestalige zoekmachine al verplaatst naar Hong Kong, dat ondanks dat het Chinees grondgebied is aparte en soepelere wetgeving kent.

Ook Twitter, Facebook geblokkeerd

China heeft diverse social media-services geblokkeerd, zoals Twitter, Facebook en YouTube. De invloed van social media op de volksopstanden in het Midden-Oosten en Noord-Afrika is begin dit jaar zodanig gehyped, dat landen als China uit voorzorg de greep op het internet verstevigden

Ook het probleem met Gmail speelt sinds het begin van de volksopstanden in het Midden-Oosten en Noord-Afrika, half januari. Toen kwamen in China nieuwe proteststemmen op die pleitten voor een 'Jasmijnen revolutie'. Dat leidde tot een striktere internetcensuur en verscherpte waakzaamheid van de politie en leger. Voor zover bekend gebeurde er overigens niets.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)