Google beboet voor wifi-sniffing - update

wireless router

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (10)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 21 maart 2011
Auteur: Jasper Bakker

De Franse privacywaakhond Cnil tikt Google op de vingers voor het wifi-sniffen door Street View-auto's. De boete is mild: 100.000 euro.

De Cnil (Commission nationale de l'informatique et des libertés) bestraft de Amerikaanse internetreus voor privacyschending. Bovendien heeft Google met die oneigenlijke daad een dominante positie verkregen op de markt voor locatiegegevens. Het sniffen van wifi-netwerken door de fotografie-auto's voor Street View heeft het namelijk "een enorm effectieve locatiedatabase opgeleverd", schrijft de Cnil.

Eigen onderzoek

Die conclusie trekt de onafhankelijke privacywaakhond na een eigen diepgaand onderzoek. Daarbij heeft het Google expliciet gesommeerd de per ongeluk vergaarde privégegevens van Franse burgers te bewaren, voor onderzoek. Autoriteiten in andere Europese landen hebben Google gevraagd de data op veilige wijze te wissen.

Het Nederlandse CBP doet zelf ook onderzoek naar deze kwestie. Het is nog niet bekend of dat al is afgerond. Vragen van Webwereld hierover staan uit bij de privacywaakhond. Die heeft in mei vorig jaar gezegd dat dit onderzoek gebeurt "in nauw contact met andere Europese toezichthouders".

Ondertussen maakt de Europese Commissie zich zorgen over de gefragmenteerde aanpak van dit soort privacyschendingen. Eurocommissaris Reding wil de diverse privacywaakhonden meer macht geven en een gecoördineerde aanpak opleggen om overtredingen aan te pakken. De bescherming van persoonsgegevens is een wassen neus als er niet voldoende handhaving is, aldus Reding.

Gepatenteerd

Google heeft dat wifi-sniffen overigens gepatenteerd. Dat patent is in november 2008 ingediend en in januari 2010 verkregen. Ruim vóór de ontdekking dat Google wifi-netwerken in kaart bracht en daarbij ook data onderschepte én opsloeg.

Update:

Het Nederlandse onderzoek naar de privacyschending door Google Street View is nog niet afgerond. "Onze procedure loopt nog", vertelt CBP-woordvoerster Koosje Verhaar aan Webwereld.

Zij legt uit dat het CBP weliswaar in nauw contact staat met Europese evenknieën, maar dat elk land wel zijn eigen onderzoek heeft en dat die verschillende onderzoeken niet op hetzelfde moment worden afgerond. Het is niet bekend op welke termijn het CBP tot een oordeel komt over het jarenlange wifi-sniffen door Google.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Mobiel,
  • Overheid

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)